2012 Bill Turner Cup Results

Congratulations to everyone from the top 32 teams in 2012:

Cup – Cairns, John Paul College, Ipswich Grammar, Toowoomba Grammar, Maribyrnong, Marian College, St Johns Dubbo, Holy Spirit Bellambi, Oxley, St Phillips Christian Newcastle, Central Coast Grammar, Hills Sports, Marsden, Menai, Bossley Park, and Westfields.

Trophy – Burdekin Catholic, Palm Beach Currumbin, St Patricks Gympie, St Josephs Stanthorpe, Bendigo South East, Wade, Red Bend College, Hills Sports, Trinity Lismore, Bellingen, Wauchope, Hunter Sports, Endeavour Sports, Cheltenham Girls,  Westfields and Nowra.

The 2012 Winners were Maribyrnong College, Victoria (Cup) and Westfields Sports High, NSW (Trophy).

2012 Cup Final

September 5, 2012

By Greg Danvers – Bill Turner Media – Manager

The 2012 Bill Turner Cup was a truly entertaining match between Melbourne’s Maribyrnong Secondary College and Sydney’s The Hills Sports.

For players 15 years and under the standard of play was outstanding on a balmy spring evening at Jack McLaughlan Field at Edgeworth in the City of Lake Macquarie.

Maribyrnong on their first journey to the Finals Series were victorious 4-0 over The Hills.Each and every goal was top shelf and both the top player of the final and series are from Maribyrnong.

Damian Rastocic scored twice with ‘bend it like Beckham’ free kick screamers to secure the player of the final award while Ardian Vuniqi was outstanding in all his matches to poll enough votes to be judged player of the series.

James Xidias and Joseph McNek also netted goals to add to the Victorian’s tally.

The Hills Sports had several chances in the first half but could not find the net, either because of missed chances or strong defence from Maribrynong.

Details

Maribyrnong Secondary College Victoria 4 (Damian Rastocic 26m, 48m; James Xidias 29m, Joseph McNek 39m) beat The Hills Sports NSW 0. At Jack McLaughlan Field, Edgeworth on 5 September.

Player of the final: Damian Rastocic (Maribyrnong); Player of the series: Ardian Vuniqi (Maribyrnong).

Third place play off:  WESTFIELDS SPORTS NSW 1 (Marvin Potrus 43m) beat JOHN PAUL COLLEGE QLD 0.

 

 

 

Bill Turner Cup 2012 Area 1 Peninsula – North Queensland

Round 1
11/05/12
Round 2
25/05/12
Round 3
08/06/12
Round 4
22/06/12
Round 5
20/07/12
St Stephen’s Mareeba (0)
Draw branch
Atherton (3*)
Draw branch
Atherton (0)
Draw branch
St Augustine’s (0)
Draw branch
Cairns (3)
Draw branch
Cairns
Atherton (3)
Dimbulah
Draw branch
Dimbulah (0)
Bye
Smithfield (2)
Draw branch
St Andrew’s Cairns (0)
Draw branch
St Augustine’s (5)
St Andrew’s Cairns (3)
Bye
Draw branch
St Augustine’s (3)
St Augustine’s
St Mary’s Cairns (1)
Draw branch
Bentley Park (0)
Draw branch
Cairns (5)
Draw branch
Cairns (1)
Bentley Park (6)
Cairns (12)
Draw branch
Cairns (10)
Trinity Bay (0)
Trinity Anglican
Draw branch
Trinity Anglican (1)
Draw branch
Good Counsel (0)
Bye
Good Counsel (4)
Draw branch
Good Counsel (3)
Innisfail (1)
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Ingham (0)
Draw branch
William Ross (8)
Draw branch
William Ross (1)
Bye
Ingham
Draw branch
Ingham
Bye
Kirwan(2)
Draw branch
Kirwan (2)
Draw branch
William Ross (9)
Ryan (1)
William Ross (4)
Draw branch
William Ross (6)
Ignatius Park (1)
Home Hill (0)
Draw branch
Ayr (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (2)
Draw branch
Burdekin Catholic (1)
Ayr (3)
Bowen (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (2)
Burdekin Catholic (3*)
Holy Spirit (1)
Draw branch
Mackay North (5)
Draw branch
Mackay North (1)
Mackay North (3)
Mercy (0)
Draw branch
Mackay (3)
Mackay (3)
Qualifying Round: QA Mossman (3) v Smithfield (5)QB Bentley Park (13) v Woree (1)

 

Bill Turner Cup 2012 Area 2 Wide Bay – Sunshine Coast- Brisbane North

Round 1
11/05/12

 

Round 2
25/05/12

 

Round 3
08/06/12

 

Round 4
22/06/12

 

Round 5
20/07/12

 

Urangan (6)
Draw branch
Urangan (3)
Draw branch
Urangan (3)
Draw branch
Urangan (0)
Draw branch
Chancellor (0)
Draw branch
Ipswich Grammar
St James Lutheran (1)
Xavier (4)
Draw branch
Xavier (1)
Aldridge (1)
St Patrick’s Gympie
Draw branch
St Patrick’s Gympie (0)
Draw branch
Gympie (2)
Bye
Gympie
Draw branch
Gympie (8)
Bye
St Teresa’s
Draw branch
St Teresa’s (7)
Draw branch
St Teresa’s (1)
Draw branch
Chancellor (4)
Bye
Bye
Draw branch
Glasshouse Country Christian (0)
Glasshouse Country Christian
Chancellor (2)
Draw branch
Chancellor (1)
Draw branch
Chancellor (4)
Maroochydore (1)
Suncoast Christian (3)
Draw branch
Suncoast Christian (0)
Kawana Waters (2)
Murrumba (0)
Draw branch
North Lakes (11)
Draw branch
North Lakes (1)
Draw branch
Albany Creek (1)
Draw branch
Ipswich Grammar (4)
North Lakes (17)
Bye
Draw branch
Narangba Valley (0)
Narangba Valley
The Gap
Draw branch
The Gap (0)
Draw branch
Albany Creek (2)
Bye
Albany Creek (10)
Draw branch
Albany Creek (6)
Pine Rivers (0)
Grace Lutheran (3*)
Draw branch
Grace Lutheran (3)
Draw branch
Grace Lutheran (1)
Draw branch
Ipswich Grammar (5)
Mueller (0)
Clontarf Beach (1/1)
Draw branch
Sandgate (0)
Sandgate (1/4)
Kelvin Grove (2) AET
Draw branch
Kelvin Grove (2)
Draw branch
Ipswich Grammar (4)
Brisbane Grammar (1)
Bye
Draw branch
Ipswich Grammar (3)
Ipswich Grammar

 

Bill Turner Cup 2012 Area 3 Darling Downs

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

Nanango
Draw branch
Nanango (1)
Draw branch
Kingaroy (2)
Draw branch
Kingaroy (0)
Draw branch
Harristown (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar
Bye
Kingaroy
Draw branch
Kingaroy (4)
Bye
Southern Cross Dalby
Draw branch
Southern Cross Dalby (0)
Draw branch
Dalby (0)
Bye
Dalby
Draw branch
Dalby (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Harristown (2)
Draw branch
Harristown (5)
Bye
Harristown
Draw branch
Harristown
Bye
Centenary Heights
Draw branch
Centenary Heights (0)
Draw branch
St Marys Toowoomba (0)
Bye
St Mary’s Toowoomba
Draw branch
St Mary’s Toowoomba (4)
Bye
Downlands
Draw branch
Downlands (1)
Draw branch
St Josephs Toowoomba (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar (4)
Draw branch
Toowoomba Grammar (3)
Bye
St Joseph’s Toowoomba
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (3)
Bye
Toowoomba Grammar
Draw branch
Toowoomba Grammar (3)
Draw branch
Toowoomba Grammar (8)
Bye
Lockyer
Draw branch
Lockyer (0)
Bye
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe (3)
Draw branch
Stanthorpe (2)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Warwick
Draw branch
Warwick (3)
Draw branch
Warwick (1)
Bye
St Joseph’s Stanthorpe
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (0)
Bye

 

Bill Turner Cup 2012 Area 4 Brisbane South / West – Gold Coast

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

Corinda
Draw branch
Corinda (1)
Draw branch
Brisbane Boys’ College (3)
Draw branch
Brisbane Boys’ College (0)
Draw branch
Cavendish Road (2)
Draw branch
John Paul
Bye
Brisbane Boys’ College
Draw branch
Brisbane Boys’ College (2)
Bye
West Moreton Anglican
Draw branch
West Moreton Anglican (3*)
Draw branch
West Moreton Anglican (1)
Bye
Redbank Plains
Draw branch
Redbank Plains (0)
Bye
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road (5)
Draw branch
Cavendish Road (5)
Draw branch
Cavendish Road (9)
Bye
St Laurence’s
Draw branch
St Laurence’s (1)
Bye
Ferny Grove
Draw branch
Ferny Grove (2)
Draw branch
St Joseph’s Gregory Tce (0)
Bye
St Joseph’s Gregory Tce
Draw branch
St Joseph’s Gregory Tce (3)
Bye
John Paul (10)
Draw branch
John Paul (4)
Draw branch
John Paul (6)
Draw branch
John Paul (3)
Draw branch
John Paul (3)
Wellington Point (0)
Cleveland
Draw branch
Cleveland (0)
Bye
Beaudesert (9)
Draw branch
Beaudesert (3)
Draw branch
Beaudesert (1)
Park Ridge (0)
Marsden (5)
Draw branch
Marsden (2)
Ormeau Woods (1)
St Andrew’s Lutheran
Draw branch
St Andrew’s Lutheran (1)
Draw branch
The Southport School (4)
Draw branch
The Southport School (0)
Bye
The Southport School (3)
Draw branch
The Southport School (2)
St Michael’s (1)
Elanora (3)
Draw branch
Elanora (1)
Draw branch
Elanora (0)
Robina (1)
Bye
Draw branch
Palm Beach Currumbin (0)
Palm Beach- Currumbin

 

Bill Turner Cup 2012 Area 5A NNSW – North West – New England

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Gunnedah (1)
Draw branch
Farrar Ag (3)
Draw branch
Farrar Ag (1)
Draw branch
Oxley (2)
Draw branch
Oxley
Farrer Ag (9)
Tamworth (5)
Draw branch
Tamworth (2)
McCarthy Catholic Tamworth (2)
Carinya Christian (0)
Draw branch
Oxley (5)
Draw branch
Oxley (3)
Oxley (6)
St Philomenas Moree (1)
Draw branch
Narrabri (1)
Narrabri (4)
O’Connor Catholic Armidale (2)
Draw branch
Duval (2)
Draw branch
Duval (3)
Draw branch
Duval (1)
Duval (8)
Armidale (6)
Draw branch
Armidale (0)
Macintyre (0)
Glen Innes (5)
Draw branch
Glen Innes (1)
Draw branch
Holy Trinity (0)
Guyra Central (2)
Tenterfield (0)
Draw branch
Holy Trinity (3)
Holy Trinity Inverell (4)
Qualifying Round 23/03/12
A. St Philomenas Moree (3) v Moree (1)
B. Inverell (2) v Holy Trinity Inverell (4)

 

Bill Turner Cup 2012 Area 5B NNSW – Far North Coast

Qualifying Round

23/03/12

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Trinity College Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (5)
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
Trinity Lismore
Bye
Evans River Community
Draw branch
Evans River Community (0)
Bye
Lismore (0)
Draw branch
St Johns Woodlawn (4)
Draw branch
St Johns Woodlawn (0)
St Johns Woodlawn (6)
Kadina
Draw branch
Kadina (0)
Bye
Richmond River
Draw branch
Richmond River (1)
Draw branch
Alstonville (2)
Draw branch
Alstonville (0)
Bye
Alstonville (3)
Draw branch
Alstonville (3)
Kyogle (1)
Casino
Draw branch
Casino (2)
Draw branch
Casino Christian (1)
Bye
Summerland Christian (3)
Draw branch
Casino Christian (3)
Casino Christian (4)
Byron Bay
Draw branch
Byron Bay (3)
Draw branch
Byron Bay (2)
Draw branch
Byron Bay (0)
Draw branch
Mount Saint Patrick (0)
Bye
Southern Cross Ballina
Draw branch
Southern Cross (1)
Bye
Xavier CC Ballina
Draw branch
Xavier Ballina (3*)
Draw branch
Xavier Ballina (1)
Bye
Mullumbimby (7)
Draw branch
Mullumbimby (0)
Ballina (1)
Mount Saint Patrick (4)
Draw branch
Mount Saint Patrick (6)
Draw branch
Mount Saint Patrick (3*)
Draw branch
Mount Saint Patrick (3)
Murwillumbah (0)
Banora Point (0)
Draw branch
Wollumbin (1)
Wollumbin (3*)
Kingscliff (3)
Draw branch
Kingscliff (1)
Draw branch
Lindisfarne (0)
St Josephs Banora Point (1)
Bye
Draw branch
Lindisfarne (2)
Lindisfarne Anglican
Preliminary Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 6A NNSW – Mid North Coast / Lower North Coast

Qualifying Round

23/03/12

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

John Paul College Coffs Harbour
Draw branch
John Paul College (1)
Draw branch
John Paul College (2)
Draw branch
John Paul College (1)
Draw branch
Coffs Harbour (0)
Draw branch
St Columba
Bye
Toormina (2)
Draw branch
Orara (0)
Orara (4)
Grafton (2)
Draw branch
Grafton (1)
Draw branch
McAuley Grafton (1)
Maclean (0)
South Grafton (0)
Draw branch
McAuley Grafton (4)
McAuley Catholic Grafton (3)
Coffs Harbour
Draw branch
Coffs Harbour (4)
Draw branch
Coffs Harbour (6)
Draw branch
Coffs Harbour (2)
Bye
Bellingen (10)
Draw branch
Bellingen (2)
Dorrigo (0)
Woolgoolga (6)
Draw branch
Woolgoolga (3*)
Draw branch
Woolgoolga (1)
Bishop Druitt Coffs Harbour (1)
Macksville (3*)
Draw branch
Macksville (0)
Nambucca Heads (0)
St Pauls Port Macquarie (9)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (5)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (1)
Draw branch
St Columba (4)
Draw branch
St Columba (1)
Westport (0)
Wauchope (1)
Draw branch
Kempsey (0)
Kempsey (2)
St Columba Port Macquarie (3)
Draw branch
St Columba (2)
Draw branch
St Columba (2)
Melville (0)
St Josephs Port Macquarie (3)
Draw branch
St Josephs (0)
Camden Haven (1)
GLC Forster (11)
Draw branch
GLC Forster (2)
Draw branch
GLC Forster (0)
Draw branch
Taree (1)
Wingham (0)
St Pauls Kempsey (2)
Draw branch
St Clare’s Taree (1)
St Clare’s Taree (3)
GLC Tuncurry (7)
Draw branch
GLC Tuncurry (2)
Draw branch
Taree (2)
Gloucester (1)
Taree (5)
Draw branch
Taree (4)
Port Macquarie (0)
Preliminary Qualifying Round: 16/03/12
A. Melville (13) v Heritage Christian Port Macquarie (2)
B. Camden Haven (14) v Chatham (2)
C. Gloucester (5) v Bulahdelah Central (0)

 

 

Bill Turner Cup 2012 Area 6B NNSW – Upper Hunter / Coalfields / Newcastle / Port Stephens

Qualifying Round

23/03/12

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Maitland Grossmann (7)
Draw branch
Maitland Grossmann (6)
Draw branch
Maitland Grossmann (1)
Draw branch
Maitland Grossmann (0)
Draw branch
ASC St Peters (2)
Draw branch
St Phillips Waratah
Maitland (3)
Muswellbrook (4)
Draw branch
Muswellbrook (1)
Scone Grammar (3)
St Josephs Aberdeen (2)
Draw branch
Singleton (7)
Draw branch
Singleton (0)
Singleton (3)
Rutherford (0)
Draw branch
Dungog (2)
Dungog (2)
Mount View (3)
Draw branch
Mount View (0)
Draw branch
ASC St Peters (4)
Draw branch
ASC St Peters (1)
Hunter Valley Grammar (1)
ASC St Peters Maitland (6)
Draw branch
ASC St Peters (2)
Cessnock (0)
Kurri Kurri (4)
Draw branch
ASC St Josephs (5)
Draw branch
ASC St Josephs (1)
ASC St Josephs Lochinvar (6)
Scone (2)
Draw branch
St Catherines (2)
St Catherines Singleton (3)
Merewether
Draw branch
Merewether (3)
Draw branch
Merewether (0)
Draw branch
St Phillips Waratah (2)
Draw branch
St Phillips Waratah (4)
Bye
Kotara (6)
Draw branch
Kotara (0)
Macquarie College (1)
St Pius X Adamstown (1)
Draw branch
St Phillips Waratah (3)
Draw branch
St Phillips Waratah (1)
St Phillips Christian Waratah (3)
Newcastle (1)
Draw branch
CC Wallsend (1)
CC Wallsend (2)
CC Waratah (3)
Draw branch
CC Waratah (8)
Draw branch
CC Waratah (0)
Draw branch
Lambton (1)
Tomaree (2)
Francis Greenway (3*)
Draw branch
Francis Greenway (1)
Hunter River (0)
Newcastle Grammar (5)
Draw branch
Newcastle Grammar (2)
Draw branch
Lambton (3*)
Hunter School of PA (1)
San Clemente (1)
Draw branch
Lambton (6)
Lambton (9)
Preliminary Qualifying Round: 16/03/12
A. Singleton (5) v St Phillips Cessnock (1)

 

Bill Turner Cup 2012 Area 7A NNSW – Lake Macquarie

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (1)
Draw branch
Whitebridge (4)
Draw branch
Whitebridge
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Whitebridge (8)
Draw branch
Whitebridge (6)
Draw branch
Whitebridge (2)
Avondale College (1)
Swansea (4)
Draw branch
Swansea (0)
Morisset (3)
Warners Bay (3)
Draw branch
Warners Bay (4)
Draw branch
Warners Bay (0)
Draw branch
St Pauls Booragul (0)
West Wallsend (0)
Glendale (1)
Draw branch
St Marys Gateshead (1)
St Marys Gateshead (2)
Cardiff (1)
Draw branch
St Pauls Booragul (3)
Draw branch
St Pauls Booragul (4)
St Pauls Booragul (6)
Lake Macquarie (0)
Draw branch
Belmont Christian (1)
Belmont Christian (4)
Qualifying Round

 

Bill Turner Cup 2012 Area 7B NNSW – Central Coast

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

St Edwards Gosford (3)
Draw branch
St Edwards Gosford (2)
Draw branch
Mackillop Catholic (1)
Draw branch
CC Grammar (4)
Draw branch
CC Grammar
Brisbane Waters Umina (1)
TLC Tumbi Umbi (4)
Draw branch
Mackillop Catholic (4)
Mackillop Catholic, Warnervale (7)
CC Grammar (8)
Draw branch
CC Grammar (4)
Draw branch
CC Grammar (8)
Narara Valley (0)
Kariong Mountains (1)
Draw branch
CC Adventist (0)
CC Adventist (2)
Gosford (4)
Draw branch
Gosford (3)
Draw branch
Gosford (8)
Draw branch
Gosford (1)
Henry Kendall (0)
Erina (2)
Draw branch
Erina (1)
Terrigal (1)
Wadalba Community (2)
Draw branch
Wadalba Community (1)
Draw branch
Northlakes (1)
Lakes Grammar (1)
TLC Berkeley Vale (2)
Draw branch
Northlakes (2)
Northlakes (3)
Qualifying Round 23/03/12
Brisbane Waters Umina (8) v Kincumber (0)
Narara Valley (4) v St Peters Tuggerah (0)
Lakes Grammar (3*) v Gorokan (0)

 

Bill Turner Cup 2012 Area 8 Sydney West

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Pat Bros Blacktown
Draw branch
Pat Bros Blacktown (0)
Draw branch
Blacktown Boys (0)
Draw branch
Emmaus (0)
Draw branch
Penrith Anglican (0)
Draw branch
The Hills Sports
Bye
Blacktown Boys (3)
Draw branch
Blacktown Boys (3)
Quakers Hill (1)
Norwest Christian School (0)
Draw branch
Glenwood (1)
Draw branch
Emmaus (1)
Glenwood (3*)
Bye
Draw branch
Emmaus (2)
Emmaus Catholic College St Marys
St Clair (1)
Draw branch
St Clair (0)
Draw branch
Penrith Anglican (1)
Draw branch
Penrith Anglican (1)
Kingswood (0)
Penrith Anglican College (3*)
Draw branch
Penrith Anglican (3)
Blaxland (0)
St Pauls Grammar Penrith (1)
Draw branch
St Pauls Grammar (1)
Draw branch
St Pauls Grammar (0)
Penrith (0)
John Wycliffe Blaxland (5)
Draw branch
Wycliffe Christian (0)
Heritage College Kemps Creek (1)
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (6)
Draw branch
The Hills Sports (4)
Draw branch
The Hills Sports (6)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Evans (1)
Draw branch
Doonside (0)
Draw branch
Rouse Hill (0)
Doonside (4)
Rouse Hill (11)
Draw branch
Rouse Hill (1)
Riverstone (0)
St Dominics College Penrith (3)
Draw branch
St Dominics (5)
Draw branch
St Dominics (2)
Draw branch
St Dominics (3)
Erskine Park (0)
Springwood (0)
Draw branch
Glenmore Park (0)
Glenmore Park (3*)
Hawkesbury (3)
Draw branch
Hawkesbury (2)
Draw branch
Colo (0)
Winmalee (1)
Bede Polding College Windsor (0)
Draw branch
Colo (4)
Colo (8)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 9 Sydney North

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3
25/05/12
Round 4

08/06/12

Round 5
22/06/12
Killara
Draw branch
Killara (0)
Draw branch
Turramurra (2)
Draw branch
Turramurra (3/7)
Draw branch
Castle Hill (0)
Draw branch
Marsden
Bye
Asquith Boys (3)
Draw branch
Turramurra (5)
Turramurra (4)
Pittwater Pittwater (2)
Draw branch
NBC Balgowlah Boys (0)
Bye
The Forest (2)
Draw branch
NBC Balgowlah Boys (3)
NBC Balgowlah Boys (4)
Cherrybrook Tech (0)
Draw branch
Oakhill College (2)
Draw branch
Galston (2)
Draw branch
Castle Hill (3/8)
Oakhill College (6)
Normanhurst Boys (0)
Draw branch
Galston (3)
Galston (7)
William Clarke College (0)
Draw branch
Castle Hill (3)
Draw branch
Castle Hill (5)
Castle Hill (7)
Epping Boys
Draw branch
Epping Boys (0)
Bye
Killarney Heights Killarney Heights (2)
Draw branch
NBC Cromer (0)
Draw branch
Davidson (1)
Draw branch
Marsden (2)
Bye
NBC Cromer (2)
Draw branch
NBC Cromer (5)
Barrenjoey (0)
Davidson (5)
Draw branch
Davidson (3)
Draw branch
Davidson (1)
SCECGS Redlands (1)
Narrabeen Sports
Draw branch
Narrabeen Sports (2)
Bye
Pennant Hills
Draw branch
Pennant Hills (3)
Draw branch
Pennant Hills (1)
Draw branch
Marsden (2)
Bye
Kellyville (0)
Draw branch
Crestwood (2)
Crestwood (3*)
Muirfield (0)
Draw branch
Marsden (6)
Draw branch
Marsden (2)
Marsden (5)
Arden Anglican (0)
Draw branch
Hunters Hill (0)
Hunters Hill (3*)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 10 Sydney Central

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3
25/05/12
Round 4

08/06/12

Round 5
22/06/12
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (2)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (7)
Draw branch
Bossley Park
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Birrong Boys Birrong Boys (2)
Draw branch
Picnic Point (0)
Bye
Picnic Point
Draw branch
Picnic Point (5)
Bye
All Saints Lakemba
Draw branch
All Saints Lakemba (4)
Draw branch
All Saints Lakemba (2)
Draw branch
All Saints Lakemba (1)
Bye
SSC Leichhardt
Draw branch
SSC Leichhardt (0)
Bye
Trinity Grammar
Draw branch
Trinity Grammar (7)
Draw branch
Trinity Grammar (1)
Bye
Belmore Boys
Draw branch
Belmore Boys (1)
Bye
Freeman Catholic College Freeman Catholic (9)
Draw branch
Freeman Catholic (0)
Draw branch
East Hills Boys (2)
Draw branch
East Hills Boys (0)
Bye
Condell Park
Draw branch
Condell Park (1)
Bye
East Hills Boys
Draw branch
East Hills Boys (5)
Draw branch
East Hills Boys (2)
Bye
Bass
Draw branch
Bass (0)
Bye
Homebush Boys
Draw branch
Homebush Boys (0)
Draw branch
Merrylands (3)
Draw branch
Merrylands (0)
Bye
Merrylands (3*)
Draw branch
Merrylands (2)
Granville South (0)
Greystanes
Draw branch
Greystanes (3)
Draw branch
Greystanes (1)
Bye
Northmead (4)
Draw branch
Northmead (2)
Parramatta (3)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 11 Sydney East

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (12)
Draw branch
Endeavour Sports (4)
Draw branch
Endeavour Sports (0)
Draw branch
Menai
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Sylvania (0)
Draw branch
Jannali (4)
Draw branch
Jannali (0)
Jannali (3)
Kogarah
Draw branch
Kogarah (1)
Bye
St Marys Cathedral
Draw branch
St Marys Cathedral(1)
Draw branch
St Patricks Sutherland (2)
Draw branch
St Patricks Sutherland (2)
Bye
St Patricks Sutherland (5)
Draw branch
St Patricks Sutherland (4)
Inaburra School (1)
JJ Cahill (1)
Draw branch
South Sydney (5)
Draw branch
South Sydney (1)
South Sydney (8)
Randwick Boys (3*)
Draw branch
Randwick Boys (3)
Rose Bay Secondary (0)
Marist College Penshurst
Draw branch
Marist Penshurst (2)
Draw branch
Marist Penshurst (2)
Draw branch
Port Hacking (0)
Draw branch
Menai (2)
Bye
James Cook Boys (4)
Draw branch
James Cook (1)
Kingsgrove (3)
Port Hacking (4)
Draw branch
Port Hacking (3)
Draw branch
Port Hacking (3)
Lucas Heights Community (0)
Heathcote
Draw branch
Heathcote (1)
Bye
Menai
Draw branch
Menai (3)
Draw branch
Menai (6)
Draw branch
Menai (1)
Bye
Sydney Tech (5)
Draw branch
Blakehurst (1)
Blakehurst (6)
Kirrawee (5/1)
Draw branch
Woolooware (5)
Draw branch
Woolooware (1)
Woolooware (5/3)
Gymea (3)
Draw branch
Gymea (0)
Caringbah (1)
Qualifying Round

 

Bill Turner Cup 2012 Area 12 Sydney South West

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (1)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Elizabeth Macarthur (1)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (0)
Draw branch
Robert Townson (4)
Draw branch
Robert Townson (0)
Liverpool Boys (0)
John Therry Campbelltown (0)
Draw branch
Robert Townson (9)
Robert Townson (3)
John Edmondson (4)
Draw branch
John Edmondson (0)
Draw branch
Campbelltown PA (1)
Leumeah (1)
Campbelltown PA (6)
Draw branch
Campbelltown PA (2)
Hurlstone Ag (3)
Pat Bros Fairfield
Draw branch
Pat Bros Fairfield (1)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (0)
Draw branch
Fairfield (5)
Draw branch
Fairfield (0)
Bye
Holsworthy (0)
Draw branch
St Marks Coptic (0)
St Marks Coptic (3)
Bonnyrigg (3)
Draw branch
Fairfield (7)
Draw branch
Fairfield (1)
Fairfield (5)
Cabramatta (1)
Draw branch
Prairiewood (1)
Prairiewood (2)
Fairvale
Draw branch
Fairvale (1)
Draw branch
Cecil Hills (1)
Draw branch
Sule College (1)
Bye
Bye
Draw branch
Cecil Hills (8)
Cecil Hills
Thomas Hassall (12)
Draw branch
Thomas Hassall (1)
Draw branch
Sule College (2)
Miller (0)
Sule College Prestons (11)
Draw branch
Sule College (2)
Bellfield College (0)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 13A Southern NSW / ACT

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Narooma (0)
Draw branch
Eden (0/3)
Draw branch
Eden (0)
Draw branch
Yass (0)
Draw branch
Daramalan
Eden (10)
Bega
Draw branch
Bega (0/2)
Bye
Moruya (2/3)
Draw branch
Moruya (3/2)
Draw branch
Yass (3)
Carroll College Broulee (2/1)
Yass (4)
Draw branch
Yass (3/4)
Monaro (1)
Karabar (11)
Draw branch
Karabar (5)
Draw branch
Karabar (2)
Draw branch
Daramalan (4)
Braidwood Central (0)
Crookwell (5)
Draw branch
Crookwell (3)
Trinity College Goulburn (1)
Daramalan College
Draw branch
Daramalan College (4)
Draw branch
Daramalan (3)
Bye
Bye
Draw branch
Alfred Deakin (3)
Alfred Deakin
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 13B Victoria

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

St Albans College
Draw branch
St Albans (0)
Draw branch
Maribyrnong (6)
Draw branch
Maribyrnong
Bye
Maribyrnong College
Draw branch
Maribyrnong (9)
Bye
Wodonga Catholic College
Draw branch
Wodonga Catholic (1)
Draw branch
Bendigo South East (0)
Bye
Bendigo South East (2)
Draw branch
Bendigo South East (2)
Weeroona (1)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 14 Riverina

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Marian Catholic Griffith
Draw branch
Marian College (1)
Draw branch
Marian College (6)
Draw branch
Marian College (6)
Draw branch
Marian College (3)
Draw branch
Marian College
Bye
Griffith (0)
Draw branch
Wade (0)
Wade (17)
Mater Dei Wagga
Draw branch
Mater Dei (2)
Draw branch
Riverina Anglican (0)
Bye
Kildare Catholic (0)
Draw branch
Riverina Anglican (3)
Riverina Anglican College (1)
St Francis Leeton
Draw branch
St Francis Leeton (4)
Draw branch
St Francis Leeton (3*)
Draw branch
St Francis Leeton (0)
Bye
Hillston Central (0)
Draw branch
Leeton (1)
Leeton (3*)
Hay (1)
Draw branch
Finley (0)
Draw branch
Deniliquin (0)
Finley (3)
Deniliquin (5)
Draw branch
Deniliquin (4)
Tooleybuc Central (1)
Mount Austin (0)
Draw branch
Wagga Christian (0)
Draw branch
Kooringal (7)
Draw branch
Kooringal (1)
Draw branch
Albury (0)
Wagga Christian School (3*)
Wagga Wagga (1)
Draw branch
Kooringal (9)
Kooringal (5)
Temora (1)
Draw branch
Cootamundra (10)
Draw branch
Cootamundra (1)
Cootamundra (8)
Junee
Draw branch
Junee (0)
Bye
Murray
Draw branch
Murray (7)
Draw branch
Murray (2)
Draw branch
Albury (6)
Bye
James Fallon
Draw branch
James Fallon (6)
Bye
Albury
Draw branch
Albury (6)
Draw branch
Albury (9)
Bye
Xavier Albury (1)
Draw branch
Scots School (3)
Scots School Albury (2)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 Area 15 Western NSW

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

St Johns Dubbo (15)
Draw branch
St Johns Dubbo (7)
Draw branch
St Johns Dubbo (3)
Draw branch
St Johns Dubbo (4)
Draw branch
St Johns Dubbo
South Dubbo (0)
Delroy
Draw branch
Delroy (1)
Bye
James Sheahan (8)
Draw branch
James Sheahan (4)
Draw branch
James Sheahan (1)
Canobolas (1)
Cowra (14)
Draw branch
Cowra (3)
Canowindra (0)
Mudgee (3*)
Draw branch
Mudgee (1)
Draw branch
Kelso (0)
Draw branch
Bathurst (3)
La Salle Lithgow (0)
Kelso
Draw branch
Kelso (6)
Bye
Blayney (1)
Draw branch
St Raphaels (2)
Draw branch
Bathurst (3)
St Raphaels Cowra (6)
Bathurst (5)
Draw branch
Bathurst (3)
Orange (0)
Qualifying Round: 23/03/12
A. Orange Christian School (0) v St Raphaels Cowra (5)

 

Bill Turner Cup 2012 Area 16 NSW South Coast

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Edmund Rice College (3*)
Draw branch
Edmund Rice (1)
Draw branch
Figtree (3)
Draw branch
Smiths Hill (1)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (4)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi
Corrimal (0)
Figtree (3)
Draw branch
Figtree (4)
Keira (0)
Bulli (7)
Draw branch
Bulli (1)
Draw branch
Smiths Hill (5)
Woonona (1)
Smiths Hill (7)
Draw branch
Smiths Hill (3)
Wollongong PA (0)
Holy Spirit Bellambi
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (7)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (2)
Bye
Oak Flats (4)
Draw branch
Oak Flats (0)
Corpus Christi (2)
Bowral (1)
Draw branch
Bowral (0)
Draw branch
Nowra (0)
Moss Vale (0)
Nowra (3)
Draw branch
Nowra (9)
Nowra Anglican College (1)
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (3)
Draw branch
Illawarra Grammar (3)
Draw branch
Illawarra Grammar (2)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Albion Park (0)
Draw branch
Dapto (1)
Draw branch
Illawarra Grammar (5)
Dapto (3*)
Lake Illawarra (1)
Draw branch
Illawarra Grammar (6)
Illawarra Grammar (11)
Warilla (6)
Draw branch
Warilla (11)
Draw branch
Warilla (8)
Draw branch
Warilla (1)
Warrawong (0)
Shellharbour Anglican (8)
Draw branch
Shellharbour Anglican (0)
Ulladulla (5)
Kiama
Draw branch
Kiama (1)
Draw branch
Vincentia (0)
Bye
Bomaderry (1)
Draw branch
Vincentia (5)
Vincentia (7)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Cup 2012 – Final 32

Round 5 – June 22
Round 6 – July 27
Quarter Finals – Aug 10
Semi Finals – September 4
Final – September 5
Cairns (3)
Draw branch
Cairns (1)
Draw branch
John Paul College (2)
Draw branch
John Paul College (1)
Draw branch
Maribyrnong (4)
Draw branch
Maribyrnong
William Ross (1)
Cavendish Road (2)
Draw branch
John Paul College (2)
John Paul College (3)
Chancellor (0)
Draw branch
Ipswich Grammar (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar (1)
Ipswich Grammar (4)
Harristown (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar (1)
Toowoomba Grammar (3)
Daramalan (0)
Draw branch
Maribyrnong (6)
Draw branch
Maribyrnong (2/4)
Draw branch
Maribyrnong (3)
Maribyrnong (6)
Marian College Griffith (3)
Draw branch
Marian College (2)
Albury (0)
St Johns Dubbo (4)
Draw branch
St Johns Dubbo (2)
Draw branch
St Johns Dubbo (2/1)
Bathurst (3)
Holy Spirit Bellambi (4)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (0)
Illawarra Grammar (2)
Oxley (1/4)
Draw branch
Oxley (2)
Draw branch
St Phillips Waratah (0)
Draw branch
The Hills Sports (4)
Draw branch
The Hills Sports (0)
Trinity College Lismore (1/2)
St Columba, Port Macquarie (0)
Draw branch
St Phillips Waratah (4)
St Phillips Waratah (3)
Whitebridge (1)
Draw branch
CC Grammar (0)
Draw branch
The Hills Sports (1)
Central Coast Grammar (2)
Penrith Anglican (0)
Draw branch
The Hills Sports (5)
The Hills Sports (6)
Castle Hill (0)
Draw branch
Marsden (0)
Draw branch
Menai (0)
Draw branch
Westfields Sports (1)
Marsden (2)
Endeavour Sports (0)
Draw branch
Menai (2)
Menai (2)
Bossley Park (7)
Draw branch
Bossley Park (0)
Draw branch
Westfields Sports (1)
East Hills Boys (0)
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports (1)
Fairfield (0)
Third Place Playoff:
Westfields Sports 1 d John Paul College 0
Be Sociable, Share!