2019 Bill Turner Cup Results

Bill Turner Cup 2019 – Final 32

Round of 32 (rd 5)
05/07/19
 
Round of 16 (rd6)
09/08/19
 
Quarter Finals –
23/08/19
 
Semi Finals –
10/09/19
  Final 11/09/19    
St Augustine’s Cairns (3)
Draw branch
St Augustine’s (1)
Draw branch
Chancellor (1)
Draw branch
Ipswich Grammar (4)
Draw branch
Ipswich Grammar (2)
Draw branch
Ipswich Grammar
Ignatius Park (0)
Maryborough (0)
Draw branch
Chancellor (2)
Chancellor College (3)
Toowoomba Grammar (0)
Draw branch
Ipswich Grammar (4)
Draw branch
Ipswich Grammar (2)

 

Ipswich Grammar (4)
Iona College (0)
Draw branch
Palm Beach-Currumbin (1)
Palm Beach-Currumbin (1)
Armidale Secondary College (0)
Draw branch
Byron Bay (3)
Draw branch
Byron Bay (0)
Draw branch
Hunter Sports (0)
Byron Bay (2)
Coffs Harbour (2)
Draw branch
Mackillop (1)
Mackillop Catholic Port Macquarie (3)
Maitland Grossmann (0)
Draw branch
Hunter Sports (3)
Draw branch
Hunter Sports (4)
Hunter Sports (4)
St Pius X, Adamstown (3)
Draw branch
St Pius X (2)
St Edwards Gosford (1)
Marist North Shore (3)
Draw branch
Marist North Shore (1/2)
Draw branch
Westfields Sports (2)
Draw branch
Westfields Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Holy Cross College (2)
Westfields Sports (1)
Draw branch
Westfields Sports (1/4)
Freeman Catholic, Bonnyrigg (0)
The Hills Sports (4)
Draw branch
The Hills Sports (2)
Draw branch
The Hills Sports (0)
The Ponds (0)
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (1)
Trinity Grammar (0)
Moriah College(1)
Draw branch
Endeavour Sports (3)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
Endeavour Sports (5)
Warilla (2)
Draw branch
Warilla (1)
Corpus Christi, Oak Flats (1)
Lyneham (2)
Draw branch
Lyneham (0)
Draw branch
Penleigh and Essendon (1)
St Johns Dubbo (0)
Marian College, Griffith (1)
Draw branch
Penleigh and Essendon (2)
Penleigh and Essendon Grammar (3)
 Third Place Playoff:  Hunter Sports 2 d Westfields Sports 1Congratulations on making it so far into the 2019 competition. Please notice that travel distances do increase from this point on. Make sure your team is available to play within these strict dates.
2019 Bill Turner Cup Finals Series matches:
City of Lake Macquarie Regional Football Facility, Speers PointSeptember 10 and 11 Albury Area Finals 2019 Albury Graphic PDF
 

2019 Finals and play-offs results

September 12, 2019

in News

Complied by Greg Danvers – Media Manager

Day 2 Wednesday September 11 – Results and Awards

Bill Turner Trophy (Girls) FINAL

Details: Westfields Sports High 3 (Zarlie Goldsworthy 4m, 43m; Bronte Connolly 60m) beat Hunter Sports High 0.
Player of the Final: Emilija Vidakovic – Westfields Sports Player of the Series: Aleeah Davern – Cairns State High Spirit of Football: Aleeah Davern – Cairns State High

Bill Turner Cup (Boys) FINAL

Details: Ipswich Grammar School 2 (Patrick Smith 22m,
own goal) beat Endeavour Sports High 1 (Brohden
Souris 29m).
Player of the Final: Patrick Smith – Ipswich Grammar School Player of the Series: Brae Ovens – Endeavour Sports High Spirit of Football: Hayden Matthews – Endeavour Sports High

Third place play-offs

Bill Turner Trophy: Cairns 4 (Morgan Stanton 5m, 56m; Alesha Mills 36m, Jessica Jensen 42m) beat Illawarra 0.
Bill Turner Cup: Hunter Sports High 2 (Reegan Clark 13m, Seth Hedley 60m) beat Westfields Sports High 1 (Jason Cakovski 59m).

2019 Semifinal Results

September 10, 2019

in News

Bill Turner Trophy (Girls) Semi-Finals
Hunter Sports High 3 (Jodie Allan 5m, Paige Abberfield 9m, Savannah White 30m) beat Cairns State High 0.

Westfields Sports High 9 (Daniela Galic 2m; Bronte Connolly 4m, 15m, 41m; Zarlie Goldsworthy 6m, 22m; Charlotte Paige-Johnson 43m; Adelaide Wyrzinski 53m; Molly Peake 55m) beat Illawarra Sports High 0.

Bill Turner Cup (Boys) Semi-Finals

Ipswich Grammar School 4 (Elijah Vincent-Tooth 9m, 24m; Beau Brebner 17m, Logan Harmer, 45m) beat Hunter Sports High 0.

Endeavour Sports High 2 (Brae Ovens, Domenic Konjarski goals) beat Westfields Sports High 1 (Alex Budalutu goal).

 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 1 Peninsula – North Queensland – Mackay

Round 1
10/05/19
 
Round 2
24/05/19
 
Round 3
14/06/19
 
Round 4
28/06/19
 
Round 5
26/07/19
   
Mareeba
Draw branch
Mareeba
Draw branch
Mareeba (2)
Draw branch
St Stephen’s Mareeba (1)
Draw branch
St Augustine’s (3)
Draw branch
St Augustine’s
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
St Stephen’s Mareeba
Draw branch
St Stephen’s Mareeba
Draw branch
St Stephen’s Mareeba (3)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
St Mary’s Cairns (5)
Draw branch
St Mary’s (0)
Draw branch
Trinity Bay (1)
Draw branch
St Augustine’s (11)
Bentley Park (2)
Trinity Bay (3*)
Draw branch
Trinity Bay (8)
Smithfield (0)
St Andrew’s Cairns (0)
Draw branch
Cairns (1/3)
Draw branch
St Augustine’s (2)
Cairns (5)
Bye
Draw branch
St Augustine’s (1/4)
St Augustine’s Cairns
Southern Cross Townsville
Draw branch
Southern Cross (1)
Draw branch
Ignatius Park (3)
Draw branch
Ignatius Park (7)
Draw branch
Ignatius Park (0)
Bye
Kirwan (0)
Draw branch
Ignatius Park (5)
Ignatius Park (5)
Bye
Draw branch
Burdekin Catholic
Draw branch
Burdekin Catholic (1)
Burdekin Catholic
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
St Catherine’s
Draw branch
St Catherine’s (0)
Draw branch
Mackay (1)
St Catherine’s Proserpine
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Mackay
Draw branch
Mackay (3*)
Draw branch
Mackay (16)
Bye
Bye
Draw branch
Mercy (0)
Mercy Mackay
 
 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 2 Capricornia – Wide Bay – Sunshine Coast- Brisbane North

Round 1
10/05/19

 

 
Round 2
24/05/19

 

 
Round 3
14/06/19

 

 
Round 4
28/06/19

 

 
Round 5
26/07/19

 

   
Rockhampton Grammar (0)
Draw branch
The Cathedral (2)
Draw branch
Emmaus (0)
Draw branch
Shalom (0)
Draw branch
Maryborough (0)
Draw branch
Chancellor
The Cathedral School (8)
Bye
Draw branch
Emmaus (3)
Emmaus College
St Luke’s Bundaberg (0)
Draw branch
Bundaberg (1)
Draw branch
Shalom (3)
Bundaberg (2)
Shalom
Draw branch
Shalom (3)
Bye
Urangan
Draw branch
Urangan (3)
Draw branch
Urangan (1)
Draw branch
Maryborough (1)
Bye
Fraser Coast (2)
Draw branch
Xavier (0)
Xavier (3)
James Nash (8)
Draw branch
James Nash (0)
Draw branch
Maryborough (7)
Aldridge (0)
St Mary’s Maryborough (0)
Draw branch
Maryborough (5)
Maryborough (3*)
Chancellor
Draw branch
Chancellor (2)
Draw branch
Chancellor (1)
Draw branch
Chancellor (1)
Draw branch
Chancellor (3)
Bye
Glasshouse Country (0) Draw branch St Teresa’s (0)
St Teresa’s (4)
Kawana Waters (7) Draw branch Kawana Waters (1) Draw branch Kawana Waters (0)
Grace Caboolture (0)
Maroochdore (4)
Draw branch
Maroochydore (0)
St Johns Nambour (1)
Aspley (4)
Draw branch
Aspley (0)
Draw branch
Murrumba (3)
Draw branch
Murrumba (0)
Kedron (1)
Murrumba (1)
Draw branch
Murrumba (1)
The Lakes (0)
Grace Lutheran (6)
Draw branch
Grace Lutheran (3)
Draw branch
Grace Lutheran (2)
Aviation(0)
Clontarf Beach (1)
Draw branch
Narangba Valley (2)
Narangba Valley (4)
Qualifying Rounds: QA Kedron (3) v Sandgate (0)

QB Northside Christian (1) v Narangba Valley (3)

 

 

 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 3 Darling Downs – Brisbane West

Round 1
10/05/19

 

 
Round 2
24/05/19

 

 
Round 3
14/06/19

 

 
Round 4
28/06/19

 

 
Round 5
26/07/19

 

   
St Joseph’s Toowoomba (2)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (8)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (6)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar (0)
Draw branch
Ipswich Grammar
St Mary’s Toowoomba (1)
Lockyer (3*)
Draw branch
Lockyer (1)
Toowoomba (0)
Harristown (10)
Draw branch
Harristown (1)
Draw branch
Harristown (2)
Highlands Christian (0)
Highfields (0)
Draw branch
Lowood (0)
Lowood (2)
Toowoomba Grammar (3)
Draw branch
Toowoomba Grammar (6)
Draw branch
Toowoomba Grammar (2)
Draw branch
Toowoomba Grammar (3)
Dalby (0)
Downlands (0)
Draw branch
Mary Mackillop (0)
Mary Mackillop (3)
Assumption Warwick (4) Draw branch Assumption (0)
Draw branch
Stanthorpe (1)
St Joseph’s Stanthorpe (2)
Stanthorpe (1)
Draw branch
Stanthorpe (7)
Warwick (0)
Redbank Plains (3)
Draw branch
Redbank Plains (1)
Draw branch
Kelvin Grove (0)
Draw branch
Ipswich Grammar (3)
Draw branch
Ipswich Grammar (4)

 

Islamic Brisbane (1)
Bye
Draw branch
Kelvin Grove (6)
Kelvin Grove
Ipswich Grammar
Draw branch
Ipswich Grammar (2/4)
Draw branch
Ipswich Grammar (2)
Bye
Albany Creek (6)
Draw branch
Albany Creek (2/2)
Brisbane SHS (0)
Bye
Draw branch
Browns Plains (0)
Draw branch
St Augustine’s (0)
Draw branch
Marsden (1)
Browns Plains
St Augustine’s
Draw branch
St Augustine’s (3*)
Bye
Beaudesert
Draw branch
Beaudesert (0)
Draw branch
Marsden (2)
Bye
Stretton (1/2)
Draw branch
Marsden (3)
Marsden (1/3)
Qualifying Rounds: None

 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 4 Brisbane South – Gold Coast

Round 1

10/05/19

 
Round 2

24/05/19

 
Round 3

14/06/19

 
Round 4

28/06/19

 
Round 5

26/07/19

   
Mansfield (1)
Draw branch
Mansfield (2)
Draw branch
Mansfield (1/2)
Draw branch
Iona (1) Draw branch Iona (0)
Draw branch
Palm Beach- Currumbin
Macgregor (0)
Balmoral (0)
Draw branch
Corinda (1)
Corinda (4)
Carmel (0)
Draw branch
Iona (5)
Draw branch
Iona (1/4)
Iona (1)
Cleveland (2)
Draw branch
Cleveland (1)
Chisholm (1)
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Cavendish Road (3)
Draw branch
Cavendish Road (0)
Bye
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road
Bye
Citipointe (4)
Draw branch
Citipointe (0)
Draw branch
Kimberley (2) AET
Trinity Beenleigh (1)
Kimberley (8)
Draw branch
Kimberley (2)
Somerset (0)
Bye
Draw branch
Clairvaux Mackillop (0)
Draw branch
John Paul College (3)
Draw branch
Helensvale (0) Draw branch Palm Beach- Currumbin (1)
Clairvaux Mackillop
A B Paterson (0)
Draw branch
John Paul College (3*)
John Paul College (5)
Pacific Pines (1)
Draw branch
Pacific Pines (1)
Draw branch
Helensvale (4)
Emmanuel Carrara (0)
Pimpama
Draw branch
Helensvale (4)
Helensvale
Hillcrest (0)
Draw branch
St Andrew’s (1)
Draw branch
King’s Christian (2)
Draw branch
Palm Beach- Currumbin (3)
St Andrew’s (8)
King’s Christian
Draw branch
King’s Christian (2)
Bye
Varsity
Draw branch
Varsity (1)
Draw branch
Palm Beach- Currumbin (3)
Bye
Robina (0)
Draw branch
Palm Beach- Currumbin (3)
Palm Beach- Currumbin (3*)
Qualifying Round: QA Pimpama (1) v Southport (0)
 

Bill Turner Cup 2019 Area 5A NNSW – North West – New England

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

     
Armidale Secondary College (4)
Draw branch
Armidale Secondary (1/5)
Draw branch
Armidale Secondary (7)
Draw branch
Armidale Secondary (6)
Draw branch
 

Armidale Secondary

 

The Armidale School (0)
O’Connor Catholic Armidale (4)
Draw branch
O’Connor Catholic (1/4)
Inverell (0)
Holy Trinity Inverell (6)
Draw branch
Holy Trinity (0)
Draw branch
Macintyre (0)
Glen Innes (3)
Guyra Central (0)
Draw branch
Macintyre (1)
Macintyre (2)
Oxley (4)
Draw branch
Oxley (0)
Draw branch
McCarthy Catholic (4)
Draw branch
McCarthy Catholic (0)
Calrossy Anglican (0)
McCarthy Catholic Tamworth (3)
Draw branch
McCarthy Catholic (2)
Carinya Christian (1)
Farrer Ag (3*)
Draw branch
Farrer Ag (6)
Draw branch
Farrer Ag (0)
Tamworth (0)
Narrabri (6)
Draw branch
Narrabri (0)
St Philomenas Moree (2)
Preliminary Round 29/03/19
A. Tenterfield (2) v Glen Innes (6)
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 5B NNSW – Far North Coast

Round 1

29/03/19

 
Round 2

12/04/19

 
Round 3

17/05/19

 
Round 4

07/06/19

 
Round 5

21/06/19

   
Byron Bay
Draw branch
Byron Bay (10)
Draw branch
Byron Bay (1)
Draw branch
Byron Bay (1)
Draw branch
Byron Bay (2)
Draw branch
Byron Bay

 

Bye
Mullumbimby (1)
Draw branch
Ballina Coast (2)
Ballina Coast (7)
Shearwater Steiner
Draw branch
Shearwater (0)
Draw branch
Xavier Ballina (0)
Bye
Xavier College Ballina (2)
Draw branch
Xavier Ballina (3*)
Emmanuel Anglican (1)
Lindisfarne Anglican
Draw branch
Lindisfarne (2)
Draw branch
Lindisfarne (3)
Draw branch
Lindisfarne (0)
Bye
Wollumbin (10)
Draw branch
Wollumbin (0)
Kingscliff (0)
Mount Saint Patrick (1)
Draw branch
St Josephs (4)
Draw branch
St Josephs (1)
St Josephs Banora Point (4)
Banora Point
Draw branch
Banora Point (0)
Bye
Alstonville
Draw branch
Alstonville (1)
Draw branch
Alstonville (0)
Draw branch
St Johns Woodlawn (1)
Draw branch
St Johns Woodlawn (1)
Bye
Trinity College Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (0)
Bye
St Johns Woodlawn
Draw branch
St Johns Woodlawn
Draw branch
St Johns Woodlawn (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Casino (0/3)
Draw branch
Casino (0)
Draw branch
Summerland (4)
Draw branch
Summerland (0)
Evans River Community (0/2)
Summerland Christian (5)
Draw branch
Summerland (3*)
St Marys Casino (1)
Lismore (3*)
Draw branch
Lismore (0)
Draw branch
Richmond River (0)
Kyogle (0)
Richmond River (3)
Draw branch
Richmond River (6)
Casino Christian (1)
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 6 NNSW – Mid North Coast / Lower North Coast

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
St John Paul College, Coffs Harbour
Draw branch
St John Paul (2)
Draw branch
Coffs Harbour (7)
Draw branch
Coffs Harbour (3)
Draw branch
Coffs Harbour (2)
Draw branch
Mackillop

 

Bye
Coffs Harbour
Draw branch
Coffs Harbour (3)
Bye
Coffs Harbour Christian
Draw branch
Coffs Harbour Christian (1)
Draw branch
Toormina (0)
Bye
Toormina (2)
Draw branch
Toormina (5)
Woolgoolga (1)
Bishop Druitt, Coffs Harbour
Draw branch
Bishop Druitt (11)
Draw branch
Bishop Druitt (3)
Draw branch
Bishop Druitt (2)
Bye
Orara (0)
Draw branch
Bellingen (2)
Bellingen (3)
South Grafton (0)
Draw branch
Grafton (3)
Draw branch
Maclean (2)
Grafton (11)
Maclean (3)
Draw branch
Maclean (4)
McAuley Catholic Grafton (2)
Mackillop Catholic
Draw branch
Mackillop (3)
Draw branch
Mackillop (1/3)
Draw branch
Mackillop (4)
Draw branch
Mackillop (3)
Bye
St Josephs Port Macquarie
Draw branch
St Josephs (1)
Bye
Melville (1)
Draw branch
St Pauls Kempsey (0)
Draw branch
St Columba (1/2)
St Pauls Kempsey (2)
St Columba Port Macquarie (5)
Draw branch
St Columba (1)
Port Macquarie (0)
GLC Forster (6)
Draw branch
GLC Forster (0)
Draw branch
St Clare’s Taree (1)
Draw branch
GLC Tuncurry (1)
Manning Valley Anglican (2)
St Clare’s Taree (4)
Draw branch
St Clare’s Taree (3)
Taree (3)
Gloucester (0)
Draw branch
GLC Tuncurry (8)
Draw branch
GLC Tuncurry (2)
GLC Tuncurry (7)
Camden Haven (5)
Draw branch
Camden Haven (0)
Chatham (2)
Preliminary Round: 29/03/19
A. St Pauls Kempsey (5) v Westport (3)
B. Port Macquarie (5) v Wauchope (1)
C. Manning River Anglican (3*) v Bulahdelah Central (0)
D. Wingham (0) v GLC Tuncurry (3*)
 
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 7 NNSW – Upper Hunter – Lake Macquarie

Round 1
12/04/19
 
Round 2
17/05/19
 
Round 3
07/06/19
 
Round 4
21/06/19
 
Round 5
05/07/19
   
St Josephs Lochinvar (15)
Draw branch
St Josephs (2)
Draw branch
St Josephs (0)
Draw branch
Maitland Grossmann (3)
Draw branch
Maitland Grossmann(0)
Draw branch
Hunter Sports

 

Kurri Kurri (0)
Rutherford (3)
Draw branch
Rutherford (0)
Hunter Valley Grammar (0)
Maitland Grossmann (13)
Draw branch
Maitland Grossmann (8)
Draw branch
Maitland Grossmann (3)
Muswellbrook (0)
Maitland (3)
Draw branch
Maitland (0)
Cessnock (1)
ASC St Peters Maitland (9)
Draw branch
ASC St Peters (6)
Draw branch
ASC St Peters (3)
Draw branch
ASC St Peters (1)
Singleton (1)
St Catherine’s Singleton (2)
Draw branch
St Catherines Singleton (1)
Australian Christian College (0)
Maitland Christian (4)
Draw branch
Maitland Christian (2)
Draw branch
Maitland Christian (1)
Francis Greenway (1)
Mount View (3)
Draw branch
St Philips (1)
St Philips Cessnock (5)
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (9)
Draw branch
Hunter Sports (1)
Draw branch
Hunter Sports (4)
Draw branch
Hunter Sports (4)
Bye
Belmont Christian
Draw branch
Belmont Christian (0)
Bye
Warners Bay (3)
Draw branch
Warners Bay (0)
Draw branch
Cardiff (0)
St Marys Gateshead (0)
Cardiff (8)
Draw branch
Cardiff (1)
Toronto (2)
Central Coast Sports (8)
Draw branch
Central Coast Sports (0/1)
Draw branch
Lambton (7)
Draw branch
Lambton (2)
Belmont (0)
Lambton (6)
Draw branch
Lambton (0/3)
St Pauls Booragul (0)
Whitebridge (3)
Draw branch
Whitebridge (3)
Draw branch
Glendale (0)
West Wallsend (1)
Morisset (3)
Draw branch
Glendale (4)
Glendale (7)
Preliminary Round : 29/03/19

A. Muswellbrook (8) v Scone (1)

B. Dungog (1) v Francis Greenway (8)

Timetable for gala day May 30

 

 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 8A NNSW – Newcastle – Port Stephens

Round 1

12/04/2019

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

     
Newcastle (7)
Draw branch
Newcastle (4)
Draw branch
Newcastle (2)
Draw branch
Newcastle (2)
Draw branch
 

 

St Pius X

 

 

San Clemente (1)
Merewether (6)
Draw branch
Merewether (2)
Kotara (1)
Hunter School of PA (2)
Draw branch
Swansea (1)
Draw branch
Bishop Tyrell (1)
Swansea (3)
Charlton Christian (2)
Draw branch
Bishop Tyrell (4)
Bishop Tyrell (3)
St Pius X, Adamstown (8)
Draw branch
St Pius X (6)
Draw branch
St Pius X (2)
Draw branch
St Pius X (6)
Macquarie College (1)
CC Wallsend
Draw branch
CC Wallsend (0)
Bye
St Philips Waratah (7)
Draw branch
St Philips (5)
Draw branch
St Philips (1)
Irrawang (0)
CC Waratah (1)
Draw branch
Tomaree (0)
Tomaree (3)
Preliminary Round: 29/03/19
A. Irrawang (6) v Hunter River (0)
 
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 8B NNSW – Central Coast

Round 1
12/04/19
 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

     
St Edwards Gosford (5)
Draw branch
St Edwards (8)
Draw branch
St Edwards (5)
Draw branch
St Edwards (3)
Draw branch
St Edwards

 

Kincumber (1)
Kariong Mountains (4)
Draw branch
Kariong Mountains (0)
Erina (0)
TLC Berkeley Vale (13)
Draw branch
TLC Berkeley Vale (2)
Draw branch
Mackillop (2)
Gorokan (1)
Lisarow (1)
Draw branch
Mackillop (7)
Mackillop Catholic, Warnervale (4)
Gosford (5)
Draw branch
Gosford (3)
Draw branch
Gosford (1)
Draw branch
Wadalba Community (1)
Henry Kendall (1)
Green Point Christian (4)
Draw branch
Green Point Christian (0)
Terrigal (3)
Lakes Grammar (0)
Draw branch
Wadalba Community (8)
Draw branch
Wadalba Community (2)
Wadalba Community (3)
Northlakes (0)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (0)
TLC Tumbi Umbi (3*)
Preliminary Round: 29/03/19
A. Narara Valley (0) v Lisarow (5)
B. Wadalba Community (7) v Brisbane Water Umina (0)
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 9 Sydney North

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3
07/06/19
 
Round 4

21/06/19

 
Round 5
05/07/19
   
Knox Grammar (7)
Draw branch
Knox Grammar (1/3)
Draw branch
Northern Beaches Christian (0)
Draw branch
Narrabeen Sports (1/2)
Draw branch
Marist North Shore (3)
Draw branch
Marist North Shore
Asquith Boys (2)
Northern Beaches Christian (3*)
Draw branch
Northern Beaches Christian (1/4)
Barrenjoey (0)
Chatswood (10)   Chatswood (1)
Draw branch
Narrabeen Sports (11)
Covenant Christian (0)
Pittwater (1)
Draw branch
Narrabeen Sports (10)
Narrabeen Sports (8)
Marist College North Shore (2)
Draw branch
Marist North Shore (3)
Draw branch
Marist North Shore (4)
Draw branch
Marist North Shore (1/4)
St Ignatius College (1)
St Leo’s College (0)
Draw branch
Killarney Heights (2)
Killarney Heights (4)
NBC Balgowlah Boys (3)
Draw branch
NBC Balgowlah Boys (8)
Draw branch
NBC Balgowlah Boys (3)
Davidson (1)
NBC Cromer (2)
Draw branch
Cammeraygal (0)
Cammeraygal (5)
Turramurra (4)   Turramurra (1)
Draw branch
Killara (4)
Draw branch
Killara (1)
Draw branch
Holy Cross (2)
St Ives (3)
Oxford Falls Grammar (0)
Draw branch
Killara (3)
Killara (3)
Pennant Hills (5)
Draw branch
Pennant Hills (0/3)
Draw branch
Pennant Hills (1)
Normanhurst Boys (1)
Pacific Hills Christian (1/4)
Draw branch
Pacific Hills (0/2)
Cherrybrook Tech (1/3)
Epping Boys (2/6)
Draw branch
Epping Boys (2)
Draw branch
Epping Boys (2)
Draw branch
Holy Cross (5)
Crestwood (2/5)
Castle Hill (4)
Draw branch
Castle Hill (0)
Carlingford (1)
Muirfield (2)
Draw branch
Holy Cross (3)
Draw branch
Holy Cross (3)
Holy Cross College (3)
William Clarke College (8)
Draw branch
William Clarke (2)
Galston (0)
Preliminary Round:
 
 
 

 

 
Bill Turner Cup 2019 Area 10 Sydney West

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
Mamre Anglican
Draw branch
Mamre Anglican
Draw branch
Mamre Anglican (6)
Draw branch
Mamre Anglican (0)
Draw branch
The Hills Sports (4)
Draw branch
 

The Hills Sports

Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bede Polding College (3)
Draw branch
Rooty Hill (1/5)
Draw branch
Rooty Hill (1)
Rooty Hill (4)
Colo (1)
Draw branch
Colo (1/4)
Plumpton (0)
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (7)
Draw branch
The Hills Sports (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Glenwood
Draw branch
Glenwood (1)
Draw branch
Glenwood (0)
Bye
Quakers Hill (7)
Draw branch
Quakers Hill (0)
Mitchell (1)
The Ponds (5)
Draw branch
The Ponds (3)
Draw branch
The Ponds (1)
Draw branch
The Ponds (3)
Draw branch
The Ponds (0)
Rouse Hill Anglican (1)
Rouse Hill (7)
Draw branch
Rouse Hill (0)
Evans (0)
Pat Bros Blacktown
Draw branch
Pat Bros Blacktown (0)
Draw branch
St Marks (0)
Bye
St Marks Stanhope Gardens (8)
Draw branch
St Marks (2)
Australian Islamic College (1)
Penrith (2)
Draw branch
Penrith (2)
Draw branch
St Pauls Grammar (1)
Draw branch
Blaxland (2)
Springwood (0)
St Clair (2)
Draw branch
St Pauls Grammar (4)
St Pauls Grammar (4)
Kingswood (0)
Draw branch
Blaxland (3)
Draw branch
Blaxland (3)
Blaxland (3)
Glenmore Park (0)
Draw branch
Penrith Anglican (2)
Penrith Anglican (4)
Preliminary Round :
 
 
 

Bill Turner Cup 2019  Area 11 Sydney Central

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (7)
Draw branch
Bossley Park (5)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Birrong Boys
Draw branch
Birrong Boys (4)
Draw branch
Sir Joseph Banks (0)
Bye
Condell Park (3)
Draw branch
Sir Joseph Banks (9)
Sir Joseph Banks (4)
SSC Leichhardt
Draw branch
SSC Leichhardt (1)
Draw branch
St Pauls Greystanes (5)
Draw branch
St Pauls Greystanes (4)
Bye
St Pauls Greystanes (4)
Draw branch
St Pauls Greystanes (8)
Northmead (0)
Greystanes
Draw branch
Greystanes (2)
Draw branch
Greystanes (0)
Bye
Redeemer Baptist (2)
Draw branch
Redeemer Baptist (0)
Merrylands (1)
Trinity Grammar
Draw branch
Trinity Grammar
Draw branch
Trinity Grammar (2)
Draw branch
Trinity Grammar (7)
Draw branch
Trinity Grammar (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
SSC Balmain (1)
Draw branch
Rosebank College (1)
Draw branch
Homebush Boys (1)
Rosebank College, Five Dock (6)
Homebush Boys (3)
Draw branch
Homebush Boys (2)
Fort Street (1)
East Hills Boys
Draw branch
East Hills Boys (1)
Draw branch
Belmore Boys (0)
Draw branch
Bonnyrigg (1)
Bye
Belmore Boys
Draw branch
Belmore Boys (2)
Bye
Bass
Draw branch
Bass (0)
Draw branch
Bonnyrigg (2)
Bye
Bye
Draw branch
Bonnyrigg (3*)
Bonnyrigg
Preliminary Round:
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 12 Sydney South West

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (4)
Draw branch
Westfields Sports (1)
Draw branch
Westfields Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Cecil Hills
Draw branch
Cecil Hills (2)
Draw branch
Cecil Hills (2)
Draw branch
Cecil Hills (0)
Bye
Holsworthy (1)
Draw branch
Fairvale (1)
Fairvale (9)
Picton (0)
Draw branch
Bellfield (0)
Draw branch
Camden (1)
Bellfield College (3)
Broughton Anglican (1/3)
Draw branch
Camden (3)
Camden (1/4)
Freeman Catholic
Draw branch
Freeman Catholic (5)
Draw branch
Freeman Catholic (6)
Draw branch
Freeman Catholic (2)
Draw branch
Freeman Catholic (0)
Bye
Thomas Hassall Anglican
Draw branch
Thomas Hassall (0)
Bye
Pat Bros Fairfield
Draw branch
Pat Bros Fairfield (3)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (0)
Bye
James Busby (4)
Draw branch
James Busby (0)
Hoxton Park (1)
John Therry (12)
Draw branch
John Therry (1/3)
Draw branch
John Therry (7)
Draw branch
John Therry (1)
Irfan College (0)
St Gregory’s Campbelltown (7)
Draw branch
St Gregorys (1/2)
Cabramatta (0)
Liverpool Boys
Draw branch
Liverpool Boys (3)
Draw branch
Liverpool Boys (0)
Bye
John Edmondson (13)
Draw branch
John Edmondson (1)
Ingleburn (0)
Qualifying Round:
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 13 Sydney East

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3
07/06/19
 
Round 4

21/06/19

 
Round 5
05/07/19
   
Moriah College
Draw branch
Moriah College
Draw branch
Moriah College (3)
Draw branch
Moriah College (3)
Draw branch
Moriah College (1)
Draw branch
Endeavour Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
South Sydney (0)   Randwick Boys (0)
Draw branch
Rose Bay Secondary (0)
Randwick Boys (1)
St Spyridon College (2)
Draw branch
Rose Bay Secondary (2)
Rose Bay Secondary (4)
International Grammar (2)
Draw branch
International Grammar (3*)
Draw branch
International Grammar (1)
Draw branch
Kogarah (1)
Al Zahra College (1)
Blakehurst (0)
Draw branch
Kingsgrove (0)
Kingsgrove (3*)
Jannali (7)
Draw branch
Jannali (3)
Draw branch
Kogarah (3)
James Cook Boys (0)
Sylvania (1)
Draw branch
Kogarah (7)
Kogarah (2)
Endeavour Sports   Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (8)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
Draw branch
Endeavour Sports (5)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Cronulla
Draw branch
Cronulla (1)
Draw branch
Cronulla (0)
Bye
Inaburra School (0/4)
Draw branch
Inaburra (0)
Menai (0/2)
Kirrawee (7)
Draw branch
Kirrawee (10)
Draw branch
Kirrawee (1)
Draw branch
St Patricks (0)
GRC Peakhurst (0)
Heathcote (0)
Draw branch
Woolooware (0)
Woolooware (2)
Port Hacking (2/3)
Draw branch
St Patricks (7)
Draw branch
St Patricks (2)
St Patricks Sutherland (2/4)
Bye
Draw branch
Engadine (0)
Engadine
Preliminary Round: 29/03/19
A. Macquarie Grammar (0) v Al Zahra College (3*)
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 14A Southern NSW / ACT

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

     
Moruya (5)
Draw branch
Moruya (1)
Draw branch
Bega (0)
Draw branch
Karabar (0)
Draw branch
 

Lyneham

 

 

Narooma (0)
Eden Marine (3)
Draw branch
Bega (2)
Bega (4)
Monaro (5)
Draw branch
Monaro (1)
Draw branch
Karabar (3)
Crookwell (1)
Karabar (9)
Draw branch
Karabar (2)
Braidwood Central (1)
Yass (0)
Draw branch
Mulwaree (6)
Draw branch
Mulwaree (1)
Draw branch
Lyneham (3)
Mulwaree (3)
Trinity College Goulburn (4)
Draw branch
Trinity Goulburn (2)
Queanbeyan (2)
St John Paul II College
Draw branch
St John Paul II (1)
Draw branch
Lyneham (6)
Bye
Lyneham (3*)
Draw branch
Lyneham (3)
Radford College (0)
Preliminary Round:
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 14B Western NSW

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

     
Cowra (7)
Draw branch
Cowra (4)
Draw branch
Cowra (1)
Draw branch
St Johns Dubbo (5)
Draw branch
 

St Johns Dubbo

 

 

Canowindra (0)
Blayney (3)
Draw branch
St Matthews (1)
St Matthews Mudgee (4)
St Johns Dubbo (6)
Draw branch
St Johns Dubbo (4)
Draw branch
St Johns Dubbo (2)
Delroy (0)
South Dubbo (3)
Draw branch
South Dubbo (0)
Mudgee (0)
Bathurst (4)
Draw branch
Bathurst (2)
Draw branch
Bathurst (4)
Draw branch
Bathurst (0)
Orange (1)
James Sheahan Orange
Draw branch
James Sheahan (0)
Bye
Kelso
Draw branch
Kelso (6)
Draw branch
Kelso (0)
Bye
Red Bend College (1)
Draw branch
Parkes (3)
Parkes (3)
 
 

 

Bill Turner Cup 2019 Area 15A Riverina

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
Marian College Griffith
Draw branch
Marian College
Draw branch
Marian College (7)
Draw branch
Marian College (7)
Draw branch
Marian College (8)
Draw branch
 

Marian College

 

 

Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Wagga Wagga
Draw branch
Wagga Wagga (3)
Draw branch
Wagga Wagga (0)
Bye
Riverina Anglican
Draw branch
Riverina Anglican (1)
Bye
Albury
Draw branch
Albury
Draw branch
Albury (8)
Draw branch
Albury (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Xavier Albury
Draw branch
Xavier Albury (3)
Draw branch
Xavier Albury (1)
Bye
James Fallon
Draw branch
James Fallon (2)
Bye
St Francis Leeton
Draw branch
St Francis Leeton (8)
Draw branch
St Francis Leeton (1)
Draw branch
St Francis Leeton (0)
Draw branch
Young (0)
Bye
Hillston Central (3)
Draw branch
Hillston Central (1)
Leeton (0)
Deniliquin (0)
Draw branch
Hay (3)
Draw branch
Hay (0)
Hay (2)
Finley (2)
Draw branch
Finley (1)
Barham (1)
Tumut (8)
Draw branch
Tumut (4)
Draw branch
Young (6)
Draw branch
Young (1)
McAuley Catholic Tumut (1)
Young
Draw branch
Young (5)
Bye
Cootamundra
Draw branch
Cootamundra (3)
Draw branch
Cootamundra (0)
Bye
Bye
Draw branch
Junee (0)
Junee
 
Preliminary Round: 29/03/19
A. Hay (3) v Balranald Central (0)
B. Tooleybuc Central (0) v Barham (3)
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 15B Victoria

Round 1

10/05/19

 
Round 2

24/05/19

 
Round 3

14/06/19

 
Round 4

28/06/19

     
Rowville College
Draw branch
Rowville (0)
Draw branch
Maribyrnong (1/2)
Draw branch
John Fawkner (0)
Draw branch
 

 

Penleigh and Essendon

 

 

Bye
Maribyrnong College
Draw branch
Maribyrnong (2)
Bye
John Fawkner College
Draw branch
John Fawkner (2)
Draw branch
John Fawkner (1/3)
Bye
Parkdale College (3*)
Draw branch
Parkdale (1)
Bendigo South East College (0)
Penleigh and Essendon Grammar
Draw branch
Penleigh and Essendon
Draw branch
Penleigh and Essendon (3)
Draw branch
Penleigh and Essendon (2)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
St Albans College (2)
Draw branch
Overnewton (1)
Draw branch
Keilor Downs (0)
Overnewton Anglican College (5)
Keilor Downs College (3)
Draw branch
Keilor Downs (2)
Taylor Lakes College (2)
Preliminary Round:
 
 
 

Bill Turner Cup 2019 Area 16 NSW South Coast

Round 1

12/04/19

 
Round 2

17/05/19

 
Round 3

07/06/19

 
Round 4

21/06/19

 
Round 5

05/07/19

   
Edmund Rice College
Draw branch
Edmund Rice
Draw branch
Edmund Rice (0/6)
Draw branch
Warilla (5)
Draw branch
Warilla (2)
Draw branch
Warilla
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Warilla (4)
Draw branch
Warilla (4)
Draw branch
Warilla (0/7)
Illawarra Sports (1)
Oak Flats (2)
Draw branch
St Josephs (1)
St Josephs Albion Park (9)
Vincentia
Draw branch
Vincentia (0/4)
Draw branch
Vincentia (1)
Draw branch
Nowra (0)
Bye
Kiama (4)
Draw branch
Kiama (0/3)
Bomaderry (0)
Ulladulla (6)
Draw branch
Ulladulla (0)
Draw branch
Nowra (2)
Nowra Anglican (0)
Nowra (3*)
Draw branch
Nowra (1)
Shoalhaven (0)
Holy Spirit Bellambi
Draw branch
Holy Spirit
Draw branch
Holy Spirit (1)
Draw branch
Figtree (1)
Draw branch
Corpus Christi (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Illawarra Grammar (1/3)
Draw branch
Figtree (11)
Draw branch
Figtree (2)
Figtree (1/5)
Bulli (3*)
Draw branch
Bulli (0)
Smiths Hill (0)
Keira
Draw branch
Keira (3)
Draw branch
Keira (1)
Draw branch
Corpus Christi (2)
Bye
Woonona
Draw branch
Woonona (1)
Bye
Corpus Christi (12)
Draw branch
Corpus Christi (9)
Draw branch
Corpus Christi (4)
Albion Park (0)
Bowral (5)
Draw branch
Bowral (1)
Moss Vale (3)
Preliminary Round:
 
 

<

Be Sociable, Share!