2009 Results – Bill Turner Trophy

  • AREA 1 PENINSULA – NORTH QUEENSLAND
  • AREA 2 CAPRICORNIA – WIDE BAY – SUNSHINE COAST
  • AREA 3 DARLING DOWNS – BRISBANE NORTH
  • AREA 4 BRISBANE SOUTH/WEST – GOLD COAST
  • AREA 5 NNSW – FAR NORTH COAST
  • AREA 6A NNSW – MID NORTH COAST
  • AREA 6B NNSW NORTH WEST AND NEW ENGLAND
  • AREA 7A NNSW – LOWER NORTH COAST
  • AREA 7B NNSW – UPPER HUNTER
  • AREA 8 NNSW – NEWCASTLE/LAKE MACQUARIE
  • AREA 9A NNSW – CENTRAL COAST
  • AREA 9B NSW- SYDNEY NORTH
  • AREA 10 NSW – SYDNEY WEST
  • AREA 11 NSW – SYDNEY EAST
  • AREA 12 NSW – SYDNEY SOUTH WEST
  • AREA 13 WESTERN NSW
  • AREA 14 RIVERINA/VICTORIA
  • AREA 14B VICTORIA
  • AREA 15 NSW SOUTH COAST
  • AREA 16A SOUTHERN NSW
  • AREA 16B ACT
  • Final 32 for Bill Turner Trophy

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 1 PENINSULA – NORTH QUEENSLAND

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Malanda (4)
Draw branch
Malanda (1)
Draw branch
Mareeba (9)
Draw branch
Mareeba (0)
Draw branch
Cairns (0)
Draw branch
Ryan
St.Stephen’s (0)
Dimbulah (1)
Draw branch
Mareeba (7)
Mareeba (11)
Woree (3)
Draw branch
Woree (2)
Draw branch
Smithfield (1)
Mossman (0)
Bentley Park (2)
Draw branch
Smithfield (4)
Smithfield (6)
Cairns (7)
Draw branch
Cairns (6)
Draw branch
Cairns (5)
Draw branch
Cairns (1)
Trinity Bay (0)
St. Monica’s (1)
Draw branch
St Marys (0)
St. Mary’s (5)
Tully (1)
Draw branch
Innisfail (1)
Draw branch
Good Counsel (1)
Innisfail (6)
Trinity Anglican (1)
Draw branch
Good Counsel (2)
Good Counsel (2)
Ingham (1)
Draw branch
Gilroy Santa-Maria (1)
Draw branch
St Margaret Mary’s (0)
Draw branch
Ryan(4)
Draw branch
Ryan (1)
Gilroy Santa-Maria (3)
William Ross (0)
Draw branch
St Margaret Mary’s (2)
St Margaret Mary’s (4)
Kirwan
Draw branch
Kirwan (0)
Draw branch
Ryan (2)
BYE
Townsville Grammar (2)
Draw branch
Ryan (1)
Ryan (5)
Pimlico (4)
Draw branch
Pimlico (3)
Draw branch
Pimlico(2)
Draw branch
Burdekin Catholic(0)
St. Patrick’s (2)
The Cathedral (2)
Draw branch
The Cathedral (1)
St. Anthony’s (1)
Ayr (2)
Draw branch
Ayr(1)
Draw branch
Burdekin Catholic(4)
Home Hill (0)
Burdekin Catholic(2)
Draw branch
Burdekin Catholic(2)
Bowen(0)
Qualifying Round
A. The Cathedral (3*)v Northern Beaches (0)

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 2 CAPRICORNIA – WIDE BAY – SUNSHINE COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Mackay North
Draw branch
Mackay North
Draw branch
Mackay North
Draw branch
Mercy (0)
Draw branch
Bundaberg (0)
Draw branch
Kawana Waters
Mirani
BYE
Draw branch
Holy Spirit
Holy Spirit
Whitsunday Anglican
Draw branch
Team
Draw branch
Mercy
Moranbah
Mercy
Draw branch
Mercy
Mackay
North Rockhampton
Draw branch
North Rockhampton
Draw branch
Chanel (0)
Draw branch
Bundaberg (3*)
BYE
BYE
Draw branch
Chanel
Chanel College
Bundaberg
Draw branch
Bundaberg
Draw branch
Bundaberg (3*)
BYE
North Bundaberg
Draw branch
North Bundaberg
BYE
Xavier
Draw branch
Aldridge
Draw branch
Aldridge (0)
Draw branch
St Patrick’s Gympie (0)
Draw branch
Kawana Waters (4)
Aldridge
Urangan
Draw branch
Team
QA
Gympie (0)
Draw branch
St Patrick’s Gympie
Draw branch
St Patrick’s Gympie (3)
St. Patrick’s, Gympie (1)
BYE
Draw branch
BYE
BYE
Kawana Waters (3*)
Draw branch
Kawana Waters (9)
Draw branch
Kawana Waters(1)
Draw branch
Kawana Waters (1)
St. Teresa’s(0)
Maroochydore(4)
Draw branch
Maroochydore(0)
Nambour Christian(0)
Glasshouse Country Christian(1)
Draw branch
Maleny(3)
Draw branch
Maleny(0)
Maleny(9)
Morayfield(3*)
Draw branch
Morayfield(0)
Tullawong(0)
Qualifying Round
A. Fraser Coast v Hervey Bay

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 3 DARLING DOWNS – BRISBANE NORTH

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Dalby
Draw branch
Dalby (4)
Draw branch
Dalby (0/3)
Draw branch
Stanthorpe (0)
Draw branch
Harristown (3)
Draw branch
Harristown
BYE
Nanango (1)
Draw branch
Kingaroy (2)
Kingaroy (2)
St. Joseph’s, Stanthorpe
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (0)
Draw branch
Stanthorpe (0/5)
BYE
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe (10)
BYE
St. Joseph’s, Toowoomba (2)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (0)
Draw branch
Christian Outreach Toowoomba (0)
Draw branch
Harristown (5)
Lockyer (1)
The Glennie (0)
Draw branch
Christian Outreach Toowoomba (1)
Christian Outreach, Toowoomba (3)
St. Ursula’s
Draw branch
St Ursula’s (0)
Draw branch
Harristown (8)
BYE
Harristown
Draw branch
Harristown (7)
BYE
Pine Rivers
Draw branch
Team
Draw branch
Albany Creek (4)
Draw branch
Albany Creek (2)
Draw branch
Albany Creek (1)
Northside Christian
North Lakes
Draw branch
Albany Creek
Albany Creek
Grace Lutheran (3*)
Draw branch
Grace Lutheran (3*)
Draw branch
Grace Lutheran (0)
Southern Cross (0)
Mueller
Draw branch
Mueller (0)
BYE
Redcliffe
Draw branch
Team
Draw branch
Sandgate (3)
Draw branch
Sandgate (0)
Ferny Grove
Wavell
Draw branch
Sandgate
Sandgate
BYE
Draw branch
Clontarf Beach(2-2)
Draw branch
The Gap (0)
Clontarf Beach
BYE
Draw branch
The Gap (2-3)
The Gap
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 4 BRISBANE SOUTH/WEST – GOLD COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Runcorn
Draw branch
Runcorn(0)
Draw branch
Kenmore
Draw branch
Mansfield (0)
Draw branch
Cavendish Road (7)
Draw branch
Cavendish Road
BYE
Kenmore(3)
Draw branch
Kenmore(3)
Centenary(0)
Mansfield
Draw branch
Mansfield
Draw branch
Mansfield
BYE
Bye
Draw branch
Wellington Point
Wellington Point
Cleveland
Draw branch
Cleveland (0)
Draw branch
Cavendish Road (6)
Draw branch
Cavendish Road (2)
BYE
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road (3)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
Draw branch
Palm Beach Currumbin (0)
BYE
Palm Beach Currumbin
Draw branch
Palm Beach Currumbin
BYE
Browns Plains(2)
Draw branch
Browns Plains(1)
Draw branch
Marsden (3*)
Draw branch
Marsden (3)
Draw branch
Marsden (0)
Park Ridge(0)
Marsden (3*)
Draw branch
Marsden(3)
Beaudesert (0)
Clairvaux McKillop (3*)
Draw branch
Clairvaux(1)
Draw branch
Rivermount (0)
Windaroo Valley (0)
Rivermount(3)
Draw branch
Rivermount(3)
Shailer Park(1)
St. Michael’s (0)
Draw branch
Emmanuel (4)
Draw branch
Emmanual (3*)
Draw branch
Emmanuel (0)
Emmanuel (4)
Helensvale (3)
Draw branch
Helensvale (0)
Benowa (1)
Varsity College (3*)
Draw branch
Varsity College (3*)
Draw branch
Varsity College (0)
St. Andrews (0)
BYE
Draw branch
Elanora (0)
Elanora
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 5 NNSW – FAR NORTH COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Alstonville
Draw branch
Alstonville (11)
Draw branch
Alstonville (1)
Draw branch
Trinity Lismore (2)
Draw branch
Trinity Lismore (3)
Draw branch
Trinity Lismore
BYE
Evans River (0)
Draw branch
Summerland Christian (0)
Summerland Christian (3)
Trinity College, Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (10)
Draw branch
Trinity Lismore (2)
BYE
Kadina
Draw branch
Kadina (0)
BYE
St. John’s Woodlawn
Draw branch
St Johns Woodlawn (3)
Draw branch
St Johns Woodlawn (5)
Draw branch
St Johns Woodlawn (1)
BYE
Lismore (4)
Draw branch
Lismore (1)
Richmond River (0)
Casino (9)
Draw branch
Casino (9)
Draw branch
Casino (0)
Casino Christian (0)
Kyogle
Draw branch
Kyogle (0)
BYE
St. Joseph’s, Banora Point (10)
Draw branch
St Josephs (4)
Draw branch
St Josephs (2)
Draw branch
St Josephs (1)
Draw branch
Mullumbimby (0)
Banora Point (0)
Wollumbin (4)
Draw branch
Wollumbin (2)
Lindisfarne, Banora Point (0)
Kingscliff (5)
Draw branch
Kingcliff (2)
Draw branch
Mount St Patrick (1)
Murwillumbah (0)
Mount Saint Patrick
Draw branch
Mount St Patrick (3)
BYE
Mullumbimby
Draw branch
Mullumbimby (1)
Draw branch
Mullumbimby (4)
Draw branch
Mullumbimby (8)
BYE
Cape Byron Steiner (0)
Draw branch
Xavier (0)
Xavier Lennox Head (3*)
Ballina (0)
Draw branch
Byron Bay (3)
Draw branch
Byron Bay (0)
Byron Bay (1)
Emmanuel Anglican, Ballina (1)
Draw branch
Emmanuel Anglican (1)
Southern Cross, Ballina (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 6A NNSW – MID NORTH COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

McAuley Catholic, Grafton
Draw branch
McAuley Catholic (1)
Draw branch
Maclean (0)
Draw branch
Woolgoolga (2)
Draw branch
Woolgoolga
BYE
Maclean
Draw branch
Maclean (3)
BYE
South Grafton (8)
Draw branch
South Grafton (1)
Draw branch
Woolgoolga (5)
Grafton (0)
Woolgoolga (5)
Draw branch
Woolgoolga (9)
John Paul, Coffs Harbour (2)
Toormina (7)
Draw branch
Toormina (3)
Draw branch
Macksville (1/2)
Draw branch
Bellingen (1)
Bishop Druitt, Coffs Harbour (5)
Nambucca Heads (0)
Draw branch
Macksville (5)
Macksville (1)
Dorrigo (0)
Draw branch
Bellingen (2)
Draw branch
Bellingen (1/4)
Bellingen (1)
Coffs Harbour (2)
Draw branch
Coffs Harbour (0)
Orara (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 6B NNSW NORTH WEST AND NEW ENGLAND

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Duval (2)
Draw branch
O’Connor Catholic (1)
Draw branch
O’Connor Catholic (5)
Draw branch
O’Connor Catholic (5)
Draw branch
O’Connor Catholic
O’Connor Catholic, Armidale (6)
Armidale (3*)
Draw branch
Armidale (0)
Macintyre (0)
Glen Innes
Draw branch
Glen Innes (2/4)
Draw branch
Glen Innes (0)
Bye
Holy Trinity Inverell (3*)
Draw branch
Holy Trinity (2/3)
Inverell (0)
McCarthy Catholic, Tamworth (3)
Draw branch
McCarthy Catholic (6)
Draw branch
McCarthy Catholic (10)
Draw branch
McCarthy Catholic (1)
Carinya Christian (0)
Oxley (2)
Draw branch
Oxley (1)
Tamworth (1)
Gunnedah (2)
Draw branch
Gunnedah
Draw branch
St Philomenas (0)
Narrabri (1)
St. Philomenas, Moree (6)
Draw branch
St Philomenas
Moree (5)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 7A NNSW – LOWER NORTH COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Wauchope (4)
Draw branch
Wauchope (1)
Draw branch
St Pauls Kempsey (3)
Draw branch
Westport (0/5)
Draw branch
St Josephs
QA St Pauls Port Macquarie (0)
St. Paul’s, Kempsey (7)
Draw branch
St Pauls Kempsey (2)
St. Columba, Port Macquarie (0)
Westport (5)
Draw branch
Westport (7)
Draw branch
Westport (4)
Kempsey (0)
GLC Tuncurry (4/1)
Draw branch
Port Macquarie (1)
Port Macquarie (4/3)
Bulahdelah Central (1)
Draw branch
Wingham (4)
Draw branch
Wingham (0)
Draw branch
St Josephs (0/6)
Wingham (2)
Chatham (10)
Draw branch
Chatham (0)
Gloucester (0)
Camden Haven (1)
Draw branch
Camden Haven (1)
Draw branch
St Josephs (2)
Taree (0)
GLC Forster (0)
Draw branch
St Josephs (2)
St. Joseph’s, Port Macquarie (8)
Qualifying Round
A. St. Paul’s Port Macquarie v St. Clare’s, Taree 3-0

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 7B NNSW – UPPER HUNTER

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Kurri Kurri
Draw branch
Kurri Kurri (7)
Draw branch
Kurri Kurri (1)
Draw branch
Cessnock (0)
Draw branch
Maitland Grossman
BYE
Scone Grammar (2)
Draw branch
Scone (0)
Scone (3)
Hunter Valley Grammar (0/3)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (1)
Draw branch
Cessnock (6)
Rutherford (0/1)
ASC St. Peter’s, Maitland (2)
Draw branch
Cessnock (6)
Cessnock (5)
ASC St. Joseph’s, Lochinvar
Draw branch
ASC St Josephs (0)
Draw branch
Maitland Grossman (3)
Draw branch
Maitland Grossman (2)
BYE
Maitland Grossman (6)
Draw branch
Maitland Grossman (3)
Mount View Cessnock (0)
Dungog (3)
Draw branch
Dungog (0)
Draw branch
Muswellbrook (1)
St. Catherine’s, Singleton (0)
Muswellbrook (3)
Draw branch
Muswellbrook (6)
St. Joseph’s, Aberdeen (2)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 8 NNSW – NEWCASTLE/LAKE MACQUARIE

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (12)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Glendale (3)
Draw branch
Glendale (3)
Draw branch
Glendale (0)
CC Wallsend (0)
Macquarie College (2)
Draw branch
Macquarie College (2)
Morisset (0)
St. Pius x, Adamstown (15)
Draw branch
St Pius X (8)
Draw branch
St Pius X (14)
Draw branch
St Pius X (0)
Hunter School of Performing Arts (0)
St. Phillips Christian, Waratah (0)
Draw branch
Lambton (1)
Lambton (5)
West Wallsend (5)
Draw branch
West Wallsend (2)
Draw branch
West Wallsend (0)
Belmont (1)
Lake Macquarie (0)
Draw branch
Toronto (1)
Toronto (3*)
Newcastle
Draw branch
Newcastle (0)
Draw branch
Merewether (5)
Draw branch
Merewether (1)
Draw branch
Merewether (1)
BYE
Merewether (11)
Draw branch
Merewether (8)
CC Waratah (0)
Warners Bay (1)
Draw branch
Whitebridge (0/4)
Draw branch
Whitebridge (0)
Whitebridge (3)
St. Paul’s, Booragul (3*)
Draw branch
St Pauls Booragul (0/2)
San Clemente (0)
Tomaree (7)
Draw branch
Tomaree (3*)
Draw branch
Tomaree (3)
Draw branch
Tomaree (0)
Francis Greenway (0)
Bishop Tyrell (0)
Draw branch
Hunter River (0)
Hunter River (3*)
Kotara (12)
Draw branch
Kotara (3)
Draw branch
Kotara (0)
St. Mary’s Gateshead (0)
Belmont Christian (0)
Draw branch
Swansea (2)
Swansea (3*)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 9A NNSW – CENTRAL COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

St. Joseph’s, East Gosford (2)
Draw branch
St Josephs (2)
Draw branch
St Josephs (3*)
Draw branch
St Josephs (7)
Draw branch
St Josephs
Henry Kendall (0)
Kincumber (3)
Draw branch
Kincumber (1)
Erina (2)
St. Peter’s, Tuggerah Lakes (0)
Draw branch
Narara Valley (1)
Draw branch
Brisbane Waters (0)
QA Narara Valley (11)
Brisbane Water, Umina (8)
Draw branch
Brisbane Waters (4)
CC Adventist (0)
Lisarow (3)
Draw branch
Lisarow (0)
Draw branch
Gosford (2)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (0)
TLC Berkeley Vale (2)
Gosford (3)
Draw branch
Gosford (3)
Terrigal (2)
Mackillop Catholic Warnervale (0)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (7)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (3)
TLC Tumbi Umbi (6)
Gorokan (1)
Draw branch
Wadalba Community (2)
Wadalba Community (2)
Qualifying Round
Northlakes v Narara Valley 0-2

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 9B NSW- SYDNEY NORTH

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Riverside Girls (3)
Draw branch
Riverside Girls (1)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (0)
Draw branch
Narrabeen Sports (6)
Draw branch
Narrabeen Sports
QA Hunters Hill (1)
NBC Mackeller Girls (3)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (3)
Asquith Girls (0)
Narrabeen Sports (1)
Draw branch
Narrabeen Sports (3)
Draw branch
Narrabeen Sports (2)
QC Killara (0)
Davidson (3*)
Draw branch
Davidson (2)
QD Pittwater (0)
Pennant Hills (1)
Draw branch
Pennant Hills (0)
Draw branch
Castle Hill (2)
Draw branch
Castle Hill(0)
Muirfield (0)
Arden Anglican, Epping (0)
Draw branch
Castle Hill (1)
Castle Hill (3*)
QB Crestwood (0)
Draw branch
William Clarke (1)
Draw branch
William Clarke (1)
William Clarke College (10)
Cherrybrook Tech (5)
Draw branch
Cherrybrook (0)
Galston (1)
Qualifying Round
A. SSC Leichhardt v Hunters Hill 4-5
B. Kellyville v Crestwood 0-3*
C. Killarney Heights v Killara 0-3
D. The Forest v Pittwater 1-3

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 10 NSW – SYDNEY WEST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (0)
Draw branch
McCarthy Catholic (1)
Draw branch
Bede Polding
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
BYE
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Caroline Chisholm (0)
Draw branch
Mc Carthy Catholic (2)
Draw branch
Mc Carthy Catholic (5)
Draw branch
McCarthy Catholic (1)
McCarthy Catholic College (7)
St. Paul’s Grammar, Penrith (0)
Draw branch
Heritage Christian (0)
QA Heritage Christian (1)
Penrith (0/1)
Draw branch
Springwood (0)
Draw branch
St Columbas (0)
Springwood (0/2)
St. Clair (1)
Draw branch
St Columbas (2)
St. Columbas, Springwood (2)
Penrith Anglican (3)
Draw branch
Penrith Anglican (3)
Draw branch
Penrith Anglican (1)
Draw branch
Bede Polding (6)
Draw branch
Bede Polding (2)
QB Blaxland (1)
Kingswood (6)
Draw branch
Kingswood (2)
Glenmore Park (1)
Colo (0)
Draw branch
Bede Polding (2)
Draw branch
Bede Polding (5)
Bede Polding College, Windsor (1)
Emmaus Catholic, St. Mary’s (2)
Draw branch
Emmaus Catholic (0)
Winmalee (0)
Granville South
Draw branch
Granville South (0)
Draw branch
Quakers Hill (0)
Draw branch
Hawkesbury (0)
BYE
Quakers Hill
Draw branch
Quakers Hill (3*)
BYE
St. Agnes, Rooty Hill (1)
Draw branch
St Agnes (0)
Draw branch
Hawkesbury (3*)
Riverstone (0)
St. Andrews College (1)
Draw branch
Hawkesbury (4)
Hawkesbury (2)
Qualifying Round
A. John Wycliffe Christian v Heritage Christian, Kemps Creek 0-1
B. Erskine Park v Blaxland 0-3*

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 11 NSW – SYDNEY EAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Endevour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (3)
Draw branch
Endeavour Sports (3)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
Draw branch
Endeavour Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Kirrawee
Draw branch
Kirrawee (1)
Draw branch
Port Hacking (0)
BYE
Port Hacking
Draw branch
Port Hacking (2)
BYE
Kingsgrove
Draw branch
Kingsgrove
Draw branch
Kingsgrove (14)
Draw branch
Kingsgrove (1)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
St. Spyridon College Maroubra
Draw branch
St Spyridons (3*)
Draw branch
St Spyridons (0)
BYE
Moriah College Bellevue Hill
Draw branch
Moriah College (0)
BYE
Caringbah
Draw branch
Caringbah (1)
Draw branch
Jannali (4)
Draw branch
Jannali (0)
Draw branch
Woolooware (0)
BYE
Jannali (3)
Draw branch
Jannali (2)
Gymea (0)
Menai
Draw branch
Menai (2)
Draw branch
Menai (0)
BYE
Heathcote (3)
Draw branch
Heathcote (0)
Lucas Heights Community (1)
Woolooware
Draw branch
Woolooware (10)
Draw branch
Woolooware (2)
Draw branch
Woolooware (2)
BYE
St. George Girls (4)
Draw branch
St George Girls (0)
Moorefield Girls (0)
Sylvania
Draw branch
Sylvania (1)
Draw branch
All Saints Lakemba (1)
BYE
Blakehurst (0)
Draw branch
All Saints Lakemba (2)
All Saints, Lakemba (1)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 12 NSW – SYDNEY SOUTH WEST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (13)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports (6)
Draw branch
Westfields Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
St. John’s Park
Draw branch
St Johns Park (0)
Draw branch
Liverpool Girls (0)
BYE
Liverpool Girls (5)
Draw branch
Liverpool Girls (4)
Prariewood (1)
Picnic Point (3*)
Draw branch
Picnic Point (6)
Draw branch
Picnic Point (3)
Draw branch
Cecil Hills (1)
St. Euphemia, Bankstown (0)
Bass (15)
Draw branch
Bass (0)
Condell Park (0)
Cecil Hills (3*)
Draw branch
Cecil Hills (3)
Draw branch
Cecil Hills (5)
Fairvale (0)
Ashcroft (2)
Draw branch
Bonnyrigg (0)
Bonnyrigg (3)
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (3*)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (2)
Draw branch
Bossley Park (0)
BYE
Fairfield (0)
Draw branch
Hoxton Park (0)
Hoxton Park (3*)
Freeman Catholic
Draw branch
Freeman Catholic (3*)
Draw branch
Freeman Catholic (2)
BYE
Miller (3*)
Draw branch
Miller (0)
Casula (0)
Elderslie
Draw branch
Elderslie (2)
Draw branch
Elderslie (3*)
Draw branch
Elderslie (1)
BYE
John Therry, Campbelltown (1/5)
Draw branch
John Therry (1)
Robert Townson (1/4)
Sarah Redfern (3)
Draw branch
Sarah Redfern (2)
Draw branch
Sarah Redfern (0)
Elizabeth Macarthur (1)
Leumeah (0)
Draw branch
John Edmondson (1)
John Edmondson (4)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 13 WESTERN NSW

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

South Dubbo (1)
Draw branch
Delroy (1)
Draw branch
Parkes (2/3)
Draw branch
Parkes (1)
Draw branch
Bathurst
Delroy (6)
Parkes (3)
Draw branch
Parkes (3)
Peak Hill Central (1)
Blayney (3)
Draw branch
Blayney (2)
Draw branch
Blayney (2/2)
St. John’s, Dubbo (0)
Canowindra (5)
Draw branch
Canowindra (1)
Cowra (0)
Kelso (3*)
Draw branch
Kelso (11)
Draw branch
Kelso (1)
Draw branch
Bathurst (4)
Mudgee (0)
Lithgow (1/3)
Draw branch
Lithgow (1)
La Salle, Lithgow (1/1)
Orange (4)
Draw branch
Orange (0)
Draw branch
Bathurst (2)
Canobolas (1)
Bathurst (3)
Draw branch
Bathurst (5)
James Sheahan (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 14 RIVERINA/VICTORIA

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

26-07-09

Albury (3)
Draw branch
Albury (15)
Draw branch
Albury (1)
Draw branch
Bendigo SE (10)
Draw branch
Bendigo SE (3)
Draw branch
Bendigo SE
Xavier Albury (2)
James Fallon (3*)
Draw branch
James Fallon (0)
Finley (0)
Victorian
Draw branch
Bendigo SE (8)
Draw branch
Bendigo SE (2)
Draw 14B
Victorian
Draw branch
Galen Catholic (0)
Draw 14B
St. Francis, Leeton (3)
Draw branch
St Francis (3)
Draw branch
St Francis
Draw branch
St Francis (0)
Leeton (o)
Temora
Draw branch
Temora (0)
BYE
Hay (0)
Draw branch
Barham (0)
Draw branch
Deniliquin
Barham (3*)
Deniliquin
Draw branch
Deniliquin (11)
BYE
Marian Catholic, Griffith
Draw branch
Marian Catholic (8)
Draw branch
Marian Catholic (2)
Draw branch
Marian Catholic (1)
Draw branch
Marian Catholic (1)
BYE
Hillston Central
Draw branch
Hillston Central (1)
BYE
Wade
Draw branch
Wade (4)
Draw branch
Wade (1)
BYE
Griffith
Draw branch
Griffith (2)
BYE
Wagga Wagga (7)
Draw branch
Wagga Wagga (3)
Draw branch
Wagga Wagga (3)
Draw branch
Wagga Wagga (0)
Kildare catholic, Wagga (0)
Kooringal (0)
Draw branch
Mater Dei (0)
Mater Dei, Wagga (10)
Riverina Anglican College (3*)
Draw branch
Riverina Anglican (2)
Draw branch
Riverina Anglican (1)
QA Tumut (0)
Cootamundra (4)
Draw branch
Cootamundra (0)
Junee (3)
Qualifying Round
A. Tumut v Mt. Austin 3*-0

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 14B VICTORIA

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Notre Dame, Shepparton (0)
Draw branch
Bendigo SE (8)
Draw branch
Bendigo SE
Bendigo South East College (4)
Wodonga Catholic (0)
Draw branch
Galen Catholic (0)
Galen Catholic, Wangaratta (3)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 15 NSW SOUTH COAST

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (8)
Draw branch
Illawarra Sports (2)
Draw branch
Illawarra Sports (4)
Draw branch
Illawarra Sports
BYE
Corpus Christi (2)
Draw branch
Corpus Christi (1)
Corrimal (0)
Kiama (3)
Draw branch
Kiama (2)
Draw branch
Kiama (0)
Bomaderry (1)
Ulladulla (0)
Draw branch
St Josephs (1)
QC St Josephs Albion Park (1)
Holy Spirit, Bellambi (8)
Draw branch
Holy Spirit (5)
Draw branch
Holy Spirit (3)
Draw branch
Holy Spirit (2)
QA Kanahooka (0)
Woonona (2/3)
Draw branch
Woonona (2)
Bulli (2/1)
Keira (4)
Draw branch
Keira (11)
Draw branch
Keira (1)
Illawarra Grammar (0)
QB Albion Park (3*)
Draw branch
Albion Park (0)
St. John’s, Nowra (0)
Qualifying Round
A. Wollongong v Kanahooka 0-3*
B. Albion Park v Oak Flats 3*-0
C. Nowra v St. Joseph’s 0-2

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 16A SOUTHERN NSW

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Crookwell
Draw branch
Crookwell (0/3)
Draw branch
Braidwood Central (0)
Draw branch
Moss Vale (0)
Draw branch
Bega
BYE
Braidwood Central (1)
Draw branch
Braidwood Central (0/4)
Yass (0)
Karabar (5)
Draw branch
Karabar (2)
Draw branch
Moss Vale (2)
Monaro (0)
Moss Vale (9)
Draw branch
Moss Vale (5)
Bowral (0)
Bega
Draw branch
Bega (4)
Draw branch
Bega (5)
Draw branch
Bega (3)
BYE
Narooma (3*)
Draw branch
Narooma (0)
Eden (0)
Moruya
Draw branch
Moruya (3)
Draw branch
Moruya (1)
BYE
Carroll College, Broulee
Draw branch
Carroll College (0)
BYE
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : AREA 16B ACT

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Lyneham
Draw branch
Lyneham (2)
Draw branch
Lyneham (1)
Draw branch
Canberra Girls Grammar
BYE
BYE
Draw branch
Daramalan (1)
Daramalan
St. Clare’s College (3*)
Draw branch
St Clares (2)
Draw branch
Canberra Girls Grammar (2)
Lanyon (0)
Canberra Girls Grammar (3*)
Draw branch
Canbera Girls Grammar (3)
Telopea Park (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2009 : Final 32

Round 5
Round 6
Quarter Finals
Semi Finals – September 8
Final – September 9
1A Cairns (0)
Draw branch
Ryan Catholic (1)
Draw branch
Cavendish Road (1)
Draw branch
Harristown (1)
Draw branch
Illawarra Sports (0)
Draw branch
Westfields Sports
1B Ryan Catholic Townsville (1)
4A Cavendish Road (7)
Draw branch
Cavendish Road (3)
4B Marsden (0)
2A Bundaberg (0)
Draw branch
Kawana Waters (0)
Draw branch
Harristown (2)
2B Kawana Waters (4)
3A Harristown (3)
Draw branch
Harristown (4)
3B Albany Creek (1)
13A Parkes (1)
Draw branch
Bathurst (2)
Draw branch
Bathurst (0)
Draw branch
Illawarra Sports (4)
13B Bathurst (4)
14A Bendigo South East (3)
Draw branch
Bendigo SE (1)
14B Marian Catholic Griffith (1)
16A Bega (2)
Draw branch
Bega (1)
Draw branch
Illawarra Sports (3)
16B Canberra Girls Grammar (1)
15A Illawarra Sports (4)
Draw branch
Illawarra Sports (4)
15B Holy Spirit Bellambi (2)
5A Trinity Lismore (3)
Draw branch
Trinity Lismore (0)
Draw branch
Woolgoolga (1)
Draw branch
Hunter Sports (0)
Draw branch
Westfields Sports (1)
5B Mullumbimby (0)
6A Woolgoolga (5)
Draw branch
Woolgoolga (2)
6B O’Connor Catholic Armidale (0)
7A St Josephs Pt Macquarie (0)
Draw branch
Maitland Grossman (0)
Draw branch
Hunter Sports (11)
7B Maitland Grossman (1)
8A Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports (9)
8B Merewether (1)
9A St Josephs East Gosford (2)
Draw branch
St Josephs East Gosford (4)
Draw branch
St Josephs East Gosford (2)
Draw branch
Westfields Sports (1)
9B Narrabeen Sports (1)
11A Endeavour Sports (2)
Draw branch
Endeavour Sports (3)
11B Woolooware (0)
12A Westfields Sports (6)
Draw branch
Westfields Sports (6)
Draw branch
Westfields Sports (6)
12B Bossley Park (0)
10A McCarthy Catholic (1)
Draw branch
Bede Polding (0)
10B Bede Polding (2)
Be Sociable, Share!