2010 Bill Turner Trophy Results

Bill Turner Trophy 2010 : Area 1 Peninsula – North Queensland
Bill Turner Trophy 2010 : Area 2 Capricornia – Wide Bay – Sunshine Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Area 3 Darling Downs – Brisbane North
Bill Turner Trophy 2010 : Area 4 Brisbane South/West – Gold Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Area 5 NNSW – Far North Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Area 6A NNSW – Mid North Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Area 6B NNSW North West and New England
Bill Turner Trophy 2010 Area 7A NNSW – Lower North Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Area 7B NNSW – Upper Hunter
Bill Turner Trophy 2010 : Area 8 NNSW Newcastle/Lake Macquarie
Bill Turner Trophy 2010 : Area 9A NNSW – Central Coast
Bill Turner Trophy 200 : Area 9B NSW – Sydney North
Bill Turner Trophy 2010 : Area 10 NSW – Sydney West
Bill Turner Trophy 2010 : Area 11 NSW – Sydney East
Bill Turner Trophy 2010 : Area 12 NSW – Sydney South West
Bill Turner Trophy 2010 : Area 13A Southern NSW
Bill Turner Trophy 2010 : Area 13B ACT
Bill Turner Trophy 2010 : Area 13C Victoria
Bill Turner Trophy 2010 : Area 14 Riverina
Bill Turner Trophy 2010 : Area 15 Western NSW
Bill Turner Trophy 2010 : Area 16 NSW South Coast
Bill Turner Trophy 2010 : Final 32


Bill Turner Trophy 2010 : Area 1 Peninsula – North Queensland

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Mareeba (3)
Draw branch
Mareeba (3)
Draw branch
Mareeba (5)
Draw branch
Mareeba (0)
Draw branch
Cairns (1)
Draw branch
Ryan Catholic
Dimbulah (1)
St Stephens (0)
Draw branch
Malanda (1)
Malanda (3)
Woree (0/3)
Draw branch
Mossman (0)
Draw branch
Bentley Park (0)
Mossman (0/4)
Bentley Park (4)
Draw branch
Bentley Park (3)
Smithfield (0)
Cairns
Draw branch
Cairns (4)
Draw branch
Cairns (1/5)
Draw branch
Cairns (3)
BYE
Trinity Bay (1)
Draw branch
St Marys (2)
St Marys (3)
Innisfail (4)
Draw branch
Innisfail (2)
Draw branch
Good Counsel (1/4)
Trinity Anglican( 1)
Good Counsel( 4)
Draw branch
Good Counsel( 3)
Tully( 0)
Ingham
Draw branch
Ingham (2)
Draw branch
Ingham (1)
Draw branch
Ryan Catholic (5)
Draw branch
Ryan Catholic (2)
Bye
Gilroy Santa-Maria
Draw branch
Gilroy (1)
BYE
The Cathedral (1)
Draw branch
Ryan Catholic (5)
Draw branch
Ryan Catholic (4)
Ryan Catholic (5)
William Ross
Draw branch
William Ross (0)
Bye
St Anthonys (0)
Draw branch
Kirwan (4)
Draw branch
Kirwan (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (2)
Kirwan (3*)
Pimlico
Draw branch
Pimlico (2)
Bye
Bowen (1)
Draw branch
Ayr (1)
Draw branch
Burdekin Catholic (2)
Ayr (2)
Home Hill (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (3)
Burdekin Catholic (4)
Qualifying Round 30/04/10
A. Smithfield (1) v St Monicas (0)

Bill Turner Trophy 2010 : Area 2 Capricornia – Wide Bay – Sunshine Coast

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Mirani
Draw branch
Mirani (0)
Draw branch
Holy Spirit (3)
Draw branch
Holy Spirit (0)
Draw branch
Bundaberg (2)
Draw branch
Kawana Waters
BYE
Holy Spirit (14)
Draw branch
Holy Spirit (8)
Mackay North (0)
Moranbah (1)
Draw branch
Mercy (1)
Draw branch
Mackay (1)
Mercy (3)
Mackay (4)
Draw branch
Mackay (2)
Whitsunday Anglican (1)
BYE
Draw branch
BYE
Draw branch
BYE
Draw branch
Bundaberg (3*)
BYE
BYE
Draw branch
BYE
BYE
North Bundaberg
Draw branch
North Bundaberg (0)
Draw branch
Bundaberg
BYE
Bundaberg
Draw branch
Bundaberg (3*)
BYE
Fraser Coast (3)
Draw branch
Fraser Coast (1)
Draw branch
Fraser Coast (3)
Draw branch
Fraser Coast (0)
Draw branch
Kawana Waters (6)
Urangan (2)
Hervey Bay (1)
Draw branch
Xavier (0)
Xavier (2)
St. Patrick’s, Gympie (2)
Draw branch
St. Patrick’s, Gympie (1)
Draw branch
St. Patrick’s, Gympie (1)
St Mary’s Maryborough (1)
Aldridge (0)
Draw branch
Gympie (0)
Gympie (1)
Kawana Waters (9)
Draw branch
Kawana Waters (3*)
Draw branch
Kawana Waters (4)
Draw branch
Kawana Waters (8)
Chancellor (0)
Maroochydore (3*)
Draw branch
Maroochydore (0)
Noosa District (0)
BYE
Draw branch
Glasshouse Country Christian (0)
Draw branch
Maleny (0)
Glasshouse Country Christian
Maleny (3*)
Draw branch
Maleny (4)
Morayfield (0)
Qualifying Round QA Noosa District (3*) V Coolum (0)

Bill Turner Trophy 2010 : Area 3 Darling Downs – Brisbane North

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Dalby (2)
Draw branch
Southern Cross Dalby (2)
Draw branch
Kingaroy (1)
Draw branch
Kingaroy (0)
Draw branch
Harristown (1/1)
Draw branch
Redcliffe
Southern Cross Dalby (3)
Nanango (0)
Draw branch
Kingaroy (4)
Kingaroy (3)
BYE
Draw branch
Warwick (1)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (0)
Warwick
Stanthorpe (0)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (3)
St. Joseph’s, Stanthorpe (2)
St. Joseph’s, Toowoomba
Draw branch
St. Joseph’s, Tba (3)
Draw branch
St. Joseph’s, Toowoomba (0)
Draw branch
Harristown (5)
BYE
BYE
Draw branch
Christian Outreach, Tba (1)
Christian Outreach, Tba
Lockyer District (0)
Draw branch
St Ursulas Toowoomba (0)
Draw branch
Harristown (3)
St Ursulas Toowoomba (3)
Harristown
Draw branch
Harristown (6)
BYE
Pine Rivers (0)
Draw branch
NorthLakes (0)
Draw branch
Albany Creek (7)
Draw branch
Albany Creek (1)
Draw branch
Redcliffe (1/3)
North Lakes (3*)
Albany Creek (1)
Draw branch
Albany Creek (7)
Grace Lutheran (0)
Sandgate (1)
Draw branch
Sandgate (2)
Draw branch
Sandgate (1)
Mueller (0)
Clontarf Beach (3*)
Draw branch
Clontarf Beach (0)
Northside Christian (0)
BYE
Draw branch
Ferny Grove (2)
Draw branch
Ferny Grove (0)
Draw branch
Redcliffe (2)
Ferny Grove
BYE
Draw branch
Wavell (0)
Wavell
BYE
Draw branch
BYE
Draw branch
Redcliffe (4)
BYE
BYE
Draw branch
Redcliffe
Redcliffe
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 4 Brisbane South/West – Gold Coast

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

St Peter Claver (1)
Draw branch
Kenmore (4)
Draw branch
Kenmore (1)
Draw branch
Cavendish Road (6)
Draw branch
Cavendish Road (6)
Draw branch
Cavendish Road
Kenmore (6)
Centenary (3*)
Draw branch
Centenary (2)
Runcorn (0)
BYE
Draw branch
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road (4)
Cavendish Road
BYE
Draw branch
BYE
BYE
BYE
Draw branch
Cleveland
Draw branch
Cleveland (2)
Draw branch
Wellington Point (0)
Cleveland
BYE
Draw branch
BYE
BYE
Mansfield (0)
Draw branch
Wellington Point
Draw branch
Wellington Point (3)
Wellington Point (2)
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Beaudesert (2)
Draw branch
Beaudesert (0)
Draw branch
Marsden (0)
Draw branch
Shailer Park (0)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (1)
Browns Plains (0)
Park Ridge (0)
Draw branch
Marsden (2)
Marsden (3)
Windaroo Valley (0)
Draw branch
Rivermount (1)
Draw branch
Shailer Park (2)
Rivermount (3)
Shailer Park
Draw branch
Shailer Park (5)
BYE
BYE
Draw branch
BYE
Draw branch
BYE
Draw branch
Palm Beach Currumbin (3*)
BYE
BYE
Draw branch
BYE
BYE
Benowa (3*)
Draw branch
Benowa (1)
Draw branch
Palm Beach Currumbin
Helensvale (0)
BYE
Draw branch
Palm Beach Currumbin (8)
Palm Beach Currumbin

Bill Turner Trophy 2010 : Area 5 NNSW – Far North Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Trinity Catholic Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (6)
Draw branch
Trinity Lismore (6)
Draw branch
Trinity Lismore (15)
Draw branch
Trinity Lismore (11)
Draw branch
Trinity Lismore
BYE
Kadina (0)
Draw branch
Richmond River (0)
Richmond River (1)
Lismore
Draw branch
Lismore (0)
Draw branch
St Johns Woodlawn (0)
BYE
St Johns Woodlawn
Draw branch
St Johns Woodlawn (6)
BYE
Alstonville
Draw branch
Alstonville (4)
Draw branch
Alstonville (1)
Draw branch
Casino (1)
BYE
BYE
Draw branch
Evans River Community (1)
Evans River Community
Casino
Draw branch
Casino (5)
Draw branch
Casino (2)
BYE
Summerland Christian (10)
Draw branch
Summerland Christian (0)
Casino Christian (1)
Mullumbimby
Draw branch
Mullumbimby (1)
Draw branch
Mullumbimby (0)
Draw branch
Southern Cross (1)
Draw branch
Kingscliff (1)
BYE
Ballina (3)
Draw branch
Ballina (0)
Xavier Lennox Head (1)
Southern Cross Ballina
Draw branch
Southern Cross Ballina (3)
Draw branch
Southern Cross (1)
BYE
Byron Bay (3*)
Draw branch
Byron Bay (1)
Emmanuel Anglican Ballina (0)
St Josephs Banora Point
Draw branch
St Josephs Banora Point (2)
Draw branch
Mount Saint Patrick (0)
Draw branch
Kingscliff (2)
BYE
Mount Saint Patrick (9)
Draw branch
Mount Saint Patrick (12)
Murwillumbah (0)
Wollumbin (2)
Draw branch
Kingscliff (2)
Draw branch
Kingscliff (4)
Kingscliff (4)
Lindisfarne Banora Point (1)
Draw branch
Banora Point (1)
Banora Point (9)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 6A NNSW – Mid North Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Woolgoolga
Draw branch
Woolgoolga (7)
Draw branch
Woolgoolga (3)
Draw branch
Woolgoolga (4)
Draw branch
Woolgoolga
BYE
Toormina
Draw branch
Toormina (0)
BYE
Grafton (1)
Draw branch
McAuley Catholic Grafton (0)
Draw branch
Maclean (1)
McAuley Catholic Grafton (3)
South Grafton (1)
Draw branch
Maclean (4)
Maclean (5)
Bellingen (6)
Draw branch
Bellingen (1/4)
Draw branch
Bellingen (1)
Draw branch
Bellingen (3)
Dorrigo (1)
John Paul Coffs Harbour (1)
Draw branch
Orara (1/3)
Orara (2)
Macksville (2)
Draw branch
Nambucca Heads (2)
Draw branch
Nambucca Heads (0)
Nambucca Heads (7)
Coffs Harbour (0)
Draw branch
Bishop Druitt Coffs Harbour (0)
Bishop Druitt Coffs Harbour (2)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 6B NNSW North West and New England

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

O’Connor Catholic Armidale (4)
Draw branch
O’Connor Catholic (2/1)
Draw branch
Duval (1/4)
Draw branch
Duval (1)
Draw branch
Duval
Holy Trinity Inverell (1)
Armidale (1/1)
Draw branch
Duval (2/2)
Duval (1/2)
Glen Innes (2)
Draw branch
Tenterfield (1)
Draw branch
Tenterfield (1/2)
Tenterfield (3)
Inverell (0)
Draw branch
Macintyre (0)
Macintyre (3*)
McCarthy Catholic, Tamworth (9)
Draw branch
McCarthy Catholic (6)
Draw branch
McCarthy Catholic (4)
Draw branch
McCarthy Catholic (0)
Oxley (2)
Carinya Christian (4)
Draw branch
Carinya Christian (0)
Tamworth (0)
Narrabri (0)
Draw branch
Gunnedah (2)
Draw branch
Moree (1)
Gunnedah (3*)
St. Philomenas, Moree (0)
Draw branch
Moree (4)
Moree (15)
Qualifying Round 19/03/10
A. Tenterfield (3)v Guyra Central (0)

Bill Turner Trophy 2010 Area 7A NNSW – Lower North Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

St Josephs Port Macquarie (6)
Draw branch
St Joseph Port Macquarie (2)
Draw branch
St Josephs Port Macquarie (3)
Draw branch
St Josephs Port Macquarie (3)
Draw branch
Wauchope
Taree (0)
Wingham (3)
Draw branch
Wingham (0)
GLC Tuncurry (0)
St Clare Taree (3)
Draw branch
St Clare Taree (2)
Draw branch
St Clare Taree (0)
QA GLC Forster (2)
Chatham (0)
Draw branch
Buladelah Central (1)
Buladelah Central (3*)
Westport (0)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (3/2)
Draw branch
St Pauls Kempsey (1)
Draw branch
Wauchope (4)
St Pauls Port Macquarie (2)
Port Macquarie (1)
Draw branch
St Pauls Kempsey (3/3)
St Pauls Kempsey (3)
Kempsey (0)
Draw branch
St Columba (0)
Draw branch
Wauchope (3)
St Columba Port Macquarie (5)
Wauchope (9)
Draw branch
Wauchope (5)
Camden Haven (0)
Qualifying Round 19/03/10
A. GLC Forster v Gloucester 5-0

Bill Turner Trophy 2010 : Area 7B NNSW – Upper Hunter

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Maitland Grossman
Draw branch
Maitland Grossman (3*)
Draw branch
Maitland Grossman (1)
Draw branch
Kurri Kurri (1)
Draw branch
ASC St Peters
BYE
Mount View Cessnock
Draw branch
Mount View (0)
BYE
Dungog (0)
Draw branch
ASC St Josephs lochinvar (1)
Draw branch
Kurri Kurri (4)
ASC St Josephs Lochinvar (7)
Kurri Kurri (2)
Draw branch
Kurri Kurri (2)
Rutherford (0)
Cessnock
Draw branch
Cessnock (0)
Draw branch
ASC St Peters (2)
Draw branch
ASC St Peters (2)
BYE
ASC St Peters Maitland (4)
Draw branch
ASC St Peters (6)
Hunter Valley Grammar (1)
Scone Grammar (0)
Draw branch
St Josephs Aberdeen (1)
Draw branch
St Josephs Aberdeen (0)
Se Josephs Aberdeen (7)
St Catherines Singleton (3*)
Draw branch
St Catherines (0)
Scone (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 8 NNSW Newcastle/Lake Macquarie

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (10)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Newcastle (0)
Draw branch
Lambton (3*)
Draw branch
Lambton (0)
Lambton (10)
Swansea (2)
Draw branch
Warners Bay (0)
Warners Bay (3)
Hunter River (0)
Draw branch
Tomaree (2)
Draw branch
Tomaree (7)
Draw branch
Tomaree (0)
Tomaree (3*)
Francis Greenway (2)
Draw branch
St Phillip’s Waratah (1)
St Phillips Christian Waratah (8)
CC Waratah (1)
Draw branch
San Clemente (3*)
Draw branch
San Clemente (1)
San Clemente (6)
St Pauls Booragul (3*)
Draw branch
St Pauls Booragul (0)
Hunter School of PA (0)
Merewether
Draw branch
Merewether (2)
Draw branch
Merewether (10)
Draw branch
Merewether (1)
Draw branch
Merewether (1)
BYE
CC Wallsend (2)
Draw branch
Macquarie College (1)
Macquarie College (8)
Kotara (5)
Draw branch
Kotara (5)
Draw branch
Kotara (1)
Whitebridge(0)
BYE
Draw branch
Morisset (0)
Morisset
St Pius X Adamstown
Draw branch
St Pius Adamstown (8)
Draw branch
St Pius X Adamstown (7)
Draw branch
St Pius X Adamstown (0)
BYE
West Wallsend (3*)
Draw branch
West Wallsend (0)
Lake Macquarie (0)
Glendale
Draw branch
Glendale (4)
Draw branch
Glendale (1)
BYE
St Marys Gateshead
Draw branch
St Marys Gateshead (0)
BYE
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 9A NNSW – Central Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

St. Joseph’s, East Gosford (2)
Draw branch
St Joseph’s East Gosford (0)
Draw branch
Terrigal (2)
Draw branch
Henry Kendall (1)
Draw branch
Narara Valley
Erina (o)
Terrigal
Draw branch
Terrigal (1)
BYE
CC Adventist (3)
Draw branch
CC Adventist (0)
Draw branch
Henry Kendall (5)
TLC Tumbi Umbi (1)
Henry Kendall (2)
Draw branch
Henry Kendall (12)
Kincumber (1)
Gosford (1)
Draw branch
Narara Valley (5)
Draw branch
Narara Valley (12)
Draw branch
Narara Valley (2)
Narara Valley (2)
Wadalba Community (1)
Draw branch
Wadalba Community (0)
TLC Berkeley Vale (o)
Mackillop Catholic Warnervale (0)
Draw branch
Northlakes (5)
Draw branch
Northlakes (0)
Northlakes (3)
St Peters Tuggerah Lakes
Draw branch
St Peters Tuggerah Lakes (1)
BYE
Winner 9A v Winner 9B
Narara Valley (0) v NBC Mackellar Girls (1)

Bill Turner Trophy 200 : Area 9B NSW – Sydney North

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Narrabeen Sports (0)
Draw branch
Killara (1)
Draw branch
Killara (1)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (1)
Draw branch
Mackellar Girls
Killara (2)
Davidson (2)
Draw branch
Davidson (0)
Killarney Heights (1)
The Forest (0)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (2)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (3)
NBC Mackellar Girls (2)
Asquith Girls (0)
Draw branch
Pennant Hills (0)
Pennant Hills (3*)
Riverside Girls (6)
Draw branch
Riverside Girls (0)
Draw branch
Cheltenham Girls (5)
Draw branch
Cheltenham Girls (0)
Concord (0)
Arden Anglican (0)
Draw branch
Cheltenham Girls (1)
Cheltenham Girls (8)
William Clarke College (6)
Draw branch
William Clarke (0)
Draw branch
Cherrybrook (0)
Galston (1)
Cherrybrook Tech (3)
Draw branch
Cherrybrook (1)
Muirfield (1)
Qualifying Rounds 19/03/10
A. NBC Cromer (0) v Killara (8)
B. SSC Leichhardt (0) v Concord (5)
C. Pittwater (0) v Killarney Heights (1)
_____________________________

Winner 9B v Winner 9A

NBC Mackellar Girls (1) v Narara Valley (0)

Bill Turner Trophy 2010 : Area 10 NSW – Sydney West

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Bede Polding College Windsor (1)
Draw branch
Bede Polding (3)
Draw branch
Bede Polding (8)
Draw branch
Bede Polding (0)
Draw branch
The Hills Sports (2)
Draw branch
The Hills Sports
Winmalee (0)
Colo (2)
Draw branch
Colo (0)
Hawkesbury (0)
St Agnes Rooty Hill (0)
Draw branch
Mitchell (3*)
Draw branch
Mitchell (1)
Mitchell (3*)
BYE
Draw branch
Riverstone (0)
Riverstone
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (3)
Draw branch
The Hills Sports (1)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Quakers Hill (0)
Draw branch
Castle Hill (3)
Draw branch
Castle Hill (1)
Castle Hill (3)
Greystanes
Draw branch
Greystanes (0)
BYE
Mc Carthy Catholic College
Draw branch
McCarthy Catholic (1)
Draw branch
McCarthy Catholic (3)
Draw branch
John Wycliffe (1)
Draw branch
Penrith Anglican (0)
BYE
Blaxland (4)
Draw branch
Blaxland (0)
Springwood (1)
St Columbas Springwood (0)
Draw branch
Penrith (1)
Draw branch
John Wycliffe (4)
Penrith (3*)
St Pauls Grammar Penrith (0)
Draw branch
John Wycliffe (2)
John Wycliffe Blaxland (4)
Heritage College Kemps Creek (1)
Draw branch
Heritage College (0)
Draw branch
Penrith Anglican (4)
Draw branch
Penrith Anglican (2)
Erskine Park (0)
Penrith Anglican (2)
Draw branch
Penrith Anglican (6)
Caroline Chisholm (0)
Kingswood (0)
Draw branch
St Clair (1)
Draw branch
Emmaus Catholic (3)
St Clair (1)
Emmaus Catholic St Marys (5)
Draw branch
Emmaus (2)
Glenmore Park (0)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 11 NSW – Sydney East

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Aquinas College (0)
Draw branch
Kirrawee (1)
Draw branch
Woolwooware
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Menai
Draw branch
Menai (1)
Draw branch
Aquinas College (2)
BYE
Aquinas College Menai (11)
Draw branch
Aquinas College (8)
Lucas Heights Community (o)
Jannali
Draw branch
Jannali (4)
Draw branch
Heathcote (0)
Draw branch
Kirrawee (2)
BYE
St George Girls (0)
Draw branch
Heathcote (5)
Heathcote (9)
Kirrawee
Draw branch
Kirrawee (3)
Draw branch
Kirrawee (3)
BYE
Blakehurst (6)
Draw branch
Blakehurst (2)
Gymea (0)
Woolooware
Draw branch
Woolooware (3)
Draw branch
Woolooware (12)
Draw branch
Woolooware (7)
Draw branch
Woolooware (2)
BYE
Port Hacking
Draw branch
Port Hacking (1)
Bye
Caringbah
Draw branch
Caringbah (1)
Draw branch
Sylvania (0)
BYE
BYE
Draw branch
Sylvania (2)
Sylvania
Kingsgrove
Draw branch
Kingsgrove (5)
Draw branch
Kingsgrove (1)
Draw branch
All Saints Lakemba (1)
BYE
Moorefield Girls (0)
Draw branch
GRC Penshurst Girls (2)
GRC Penshurst Girls (3*)
All Saints Lakemba
Draw branch
All Saints Lakemba (3*)
Draw branch
All Saints Lakemba (2)
BYE
BYE
Draw branch
St Spyridon (0)
St Spyridon College Maroubra
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 12 NSW – Sydney South West

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (11)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
BYE
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Elderslie (0)
Draw branch
Leumeah (0)
Draw branch
John Edmondson (1)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (0)
Leumeah (3*)
BYE
Draw branch
John Edmondson (3*)
John Edmondson
Elizabeth Macarthur (2)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (5)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (4)
John Therry Campbelltown (0)
Sarah Redfern
Draw branch
Sarah Redfern (0)
BYE
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (6)
Draw branch
Bossley Park (4)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (0)
BYE
Condell Park (2)
Draw branch
Prairiewood (0)
Prairiewood (5)
Miller (0)
Draw branch
Ashcroft (0)
Draw branch
Picnic Point (0)
Ashcroft (3)
Picnic Point (8)
Draw branch
Picnic Point (17)
Bass (0)
Cecil Hills
Draw branch
Cecil Hills (4)
Draw branch
Cecil Hills (1)
Draw branch
Freeman Catholic (0)
BYE
Liverpool Girls (2)
Draw branch
Liverpool Girls (1)
Bonnyrigg (0)
Freeman Catholic
Draw branch
Freeman Catholic (5)
Draw branch
Freeman Catholic (4)
BYE
Fairfield (1/5)
Draw branch
Fairvale (0)
Fairvale (1/6)
Qualifying Round

Bill Turner Trophy 2010 : Area 13A Southern NSW

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Bega
Draw branch
Bega (7)
Draw branch
Bega (6)
Draw branch
Bega (5)
Draw branch
Bega
BYE
Narooma (3)
Draw branch
Narooma (0)
Eden (2)
Carroll College Broulee
Draw branch
Carroll College (5)
Draw branch
Carroll College (0)
BYE
Moruya
Draw branch
Moruya (3)
BYE
Moss Vale
Draw branch
Moss Vale (2)
Draw branch
Moss Vale (0)
Draw branch
Monaro (0)
BYE
Bowral (1)
Draw branch
Crookwell (1)
Crookwell (10)
Karabar (2)
Draw branch
Karabar (2)
Draw branch
Monaro (1)
Braidwood Central (0)
Yass (1)
Draw branch
Monaro (5)
Monaro (3)
Winner Area 13A v Winner Area 13B
Bega (1) v St Clares College (2)

Bill Turner Trophy 2010 : Area 13B ACT

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Canberra Girls Grammar
Draw branch
Canberra Girls Grammar (2)
Draw branch
Canberra Girls (0)
Draw branch
St Clares College
BYE
Daramalan
Draw branch
Daramalan (0)
BYE
Lyneham (4)
Draw branch
Lyneham (2)
Draw branch
St Clares College (3)
Alfred Deakin (0)
St Clares College
Draw branch
St Clares College (3)
BYE
Winner Area 13B v Winner Area 13A
St Clares College (2) v Bega (1)

Bill Turner Trophy 2010 : Area 13C Victoria

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Bendigo South East College
Draw branch
Bendigo South East (5)
Draw branch
Bendigo South East (3)
Draw branch
Bendigo South East
BYE
Notre Dame Shepparton
Draw branch
Notre Dame ,Shepparton (4)
BYE
Galen Catholic Wangaratta
Draw branch
Galen Catholic (6)
Draw branch
Galen Catholic (1)
BYE
BYE
Draw branch
Wodonga Central (2)
Wodonga Catholic
Qualifying Round – Not Applicable

Bill Turner Trophy 2010 : Area 14 Riverina

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Marian Catholic Griffith
Draw branch
Marian Catholic (11)
Draw branch
Marian Catholic (0)
Draw branch
Wade (3)
Draw branch
Wade (0)
Draw branch
Cootamundra
BYE
Griffith
Draw branch
Griffith (0)
BYE
Hillston Central
Draw branch
Hillston Central (0)
Draw branch
Wade (1)
BYE
Wade
Draw branch
Wade (8)
BYE
St. Francis, Leeton (9)
Draw branch
St Francis Leeton (5)
Draw branch
St Francis Leeton (1)
Draw branch
Finley (o)
Temora (1)
Leeton
Draw branch
Leeton (3)
BYE
Barham (0)
Draw branch
Finley (2)
Draw branch
Finley (3)
Finley (1)
Deniliquin
Draw branch
Deniliquin (0)
BYE
Wagga Wagga
Draw branch
Wagga Wagga (2)
Draw branch
Wagga Wagga (9)
Draw branch
Wagga Wagga (2)
Draw branch
Cootamundra (2)
BYE
Mater Dei Wagga (6)
Draw branch
Mater Dei (0)
Riverina Anglican (1)
Kooringal (4)
Draw branch
Kooringal ( 1/2)
Draw branch
Kildare Catholic (0)
Wagga Christian (0)
Mount Austin (0)
Draw branch
Kildare Catholic ( 1/3)
Kildare Catholic (3*)
Cootamundra
Draw branch
Cootamundra (1)
Draw branch
Cootamundra (3)
Draw branch
Cootamundra (3)
BYE
Junee (10)
Draw branch
Junee (0)
Tumut (1)
James Fallon (0)
Draw branch
Albury (8)
Draw branch
Albury (1)
Albury (4)
BYE
Draw branch
Xavier Albury (0)
Xavier Albury
Qualifying Round – Not Applicable

Bill Turner Trophy 2010 : Area 15 Western NSW

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Bathurst (2)
Draw branch
Bathurst (2)
Draw branch
Bathurst (0)
Draw branch
Orange (4)
Draw branch
Orange
Mackillop Bathurst (1)
Kelso
Draw branch
Kelso (1)
Bye
Orange (10)
Draw branch
Orange (3*)
Draw branch
Orange (1)
Mudgee (0)
James Sheahan
Draw branch
James Sheahan (0)
Bye
Cowra (1)
Draw branch
Parkes (1)
Draw branch
Blayney (2)
Draw branch
Blayney (3)
Parkes (2)
Blayney (3)
Draw branch
Blayney (2)
Canowindra (1)
Delroy (2)
Draw branch
Delroy (3)
Draw branch
Delroy (1)
Peak Hill Central (1)
South Dubbo (2)
Draw branch
St Johns Dubbo (2)
St Johns Dubbo (3)
Qualifying Round 19/03/10
La Salle Lithgow (0) v Mackillop Bathurst (3)*

Bill Turner Trophy 2010 : Area 16 NSW South Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (3)
Draw branch
Illawarra Sports (2)
Draw branch
Illawarra Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Keira (1)
Draw branch
Figtree (8)
Draw branch
Figtree (2)
Figtree (3)
Woonona (0)
Draw branch
Illawarra Grammar (0)
Illawarra Grammar (3*)
Holy Spirit, Bellambi (3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (8)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (1)
Draw branch
Warilla (0)
Bulli (0)
Albion Park (3*)
Draw branch
Albion Park (0)
St Josephs Albion Park (0)
Kiama (4)
Draw branch
Kiama (2)
Draw branch
Warilla (2)
Nowra (0)
Vincentia (0)
Draw branch
Warilla (4)
Warilla (2)
Qualifying Round 19/03/10
A. Figtree (9) v Kanahooka (0)
B.Illawarra Grammar (3*) v Wollongong (0)
C. Ulladulla (3) v Vincentia (4)
D.Bomaderry (1) v Warilla (4)

Bill Turner Trophy 2010 : Final 32

Round 5
11/6/2010
Round 6
2/7/2010
Quarter Finals
13/8/2010
Semi Finals 7/9/2010
Final 8/9/2010
Cairns (1)
Draw branch
Ryan Catholic (0)
Draw branch
Kawana Waters (0)
Draw branch
Cavendish Road (1)
Draw branch
Cavendish Road (1)
Draw branch
Westfields Sports
Ryan Catholic Townsville (2)
Bundaberg (2)
Draw branch
Kawana Waters (3)
Kawana Waters (6)
Harristown (1/1)
Draw branch
Redcliffe (0)
Draw branch
Cavendish Road (3)
Redcliffe (1/3)
Cavendish Road (6)
Draw branch
Cavendish Road (2)
Palm Beach (1)
Trinity Lismore (11)
Draw branch
Trinity Lismore (5)
Draw branch
Trinity Lismore (0)
Draw branch
Hunter Sports (0)
Kingscliff (1)
Woolgoolga (3)
Draw branch
Woolgoolga (0)
Duval (1)
Wauchope (2)
Draw branch
Wauchope (0)
Draw branch
Hunter Sports (3)
ASC St Peters Maitland (0)
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Merewether (1)
Narara Valley (0)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (1)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (0)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports (4)
NBC Mackellar Girls (1)
The Hills Sports (2)
Draw branch
The Hills Sports (0)
Penrith Anglican (0)
Kirrawee (1)
Draw branch
Woolooware (4)
Draw branch
Westfields Sports (2)
Woolooware (2)
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports (5)
Bossley Park (0)
St Clares College (5)
Draw branch
St Clares College (4)
Draw branch
St Clares College (1)
Draw branch
St Clares College (0)
Bendigo South East (0)
Wade (0)
Draw branch
Cootamundra (0)
Cootamundra (2)
Orange (4)
Draw branch
Orange (2/1)
Draw branch
Illawarra Sports (0)
Blayney (3)
Illawarra Sports (2)
Draw branch
Illawarra Sports (2/4)
Warilla (0)
Be Sociable, Share!