2009 Results – Bill Turner Cup

AREA 1 PENINSULA – NORTH QUEENSLAND
AREA 2 CAPRICORNIA – WIDE BAY – SUNSHINE COAST
AREA 3 DARLING DOWNS – BRISBANE NORTH
AREA 4 BRISBANE SOUTH / WEST – GOLD COAST
AREA 5A NNSW – NORTH WEST / NEW ENGLAND
AREA 5B NNSW – FAR NORTH COAST
AREA 6A NNSW – MID NORTH COAST
AREA 6B NNSW – LOWER NORTH COAST
AREA 6C NNSW – UPPER HUNTER / COALFIELDS
AREA 6D NNSW – LAKE MACQUARIE
AREA 7A NNSW – NEWCASTLE / PORT STEPHENS
AREA 7B NNSW – CENTRAL COAST
AREA 8 SYDNEY CENTRAL
AREA 9 SYDNEY NORTH
AREA 10 NSW – SYDNEY WEST
AREA 11 NSW – SYDNEY EAST
AREA 12 NSW – SYDNEY SOUTH WEST
AREA 13A – SOUTHERN NSW
AREA 13B – ACT
AREA 14 – WESTERN NSW
AREA 15 – RIVERINA AND VICTORIA
AREA 15B – VICTORIA
AREA 16 – NSW SOUTH COAST
FINAL 32 DRAW FOR BILL TURNER CUP

Bill Turner Cup 2009 : Area 1 Peninsula – North Queensland

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Dimbulah (3)
Draw branch
Dimbulah (1)
Draw branch
Mareeba (7)
Draw branch
Mareeba (0)
Draw branch
Cairns (1)
Draw branch
Cairns
St. Stephen’s (0)
Atherton (1)
Draw branch
Mareeba (10)
Mareeba (2)
Woree (3)
Draw branch
Woree (2)
Draw branch
Bentley Park (1)
Mossman (0)
Bentley Park (5)
Draw branch
Bentley Park (5)
Smithfield (4)
St. Augustine’s (5)
Draw branch
St Augustines (0)
Draw branch
Cairns (8)
Draw branch
Cairns (7)
Trinity Bay (3)
St. Mary’s (0)
Draw branch
Cairns (5)
Cairns (3)
Tully (2)
Draw branch
Innisfail (3)
Draw branch
Innisfail (0)
Innisfail (3)
Trinity Anglican (1)
Draw branch
Good Counsel (1)
Good Counsel (4)
Ingham
Draw branch
Ingham(1)
Draw branch
Gilroy Santa Maria(0)
Draw branch
Kirwan(0)
Draw branch
Ignatius Park (0)
BYE
Gilroy Santa Maria
Draw branch
Gilroy Santa Maria(2)
BYE
Kirwan(19)
Draw branch
Kirwan(1)
Draw branch
Kirwan(4)
Heatley(0)
St Anthony’s(0)
Draw branch
Ryan(0)
Ryan(11)
Pimlico(1)
Draw branch
Ignatius Park(4)
Draw branch
Ignatius Park(9)
Draw branch
Ignatius Park(1)
Ignatius Park(2)
The Cathedral(0)
Draw branch
William Ross(1)
William Ross(2)
Ayr(3)
Draw branch
Ayr(1)
Draw branch
Ayr(0)
Home Hill(0)
Burdekin Catholic(1)
Draw branch
Bowen(0)
Bowen(2)
Qualifying Round
QA St Anthony’s(7) d Calvary(0)QB Pimlico(8) d Townsville(1)

Bill Turner Cup 2009 : Area 2 Capricornia – Wide Bay – Sunshine Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Mackay North (2)
Draw branch
Mackay North (0)
Draw branch
Holy Spirit (1)
Draw branch
Mercy (0)
Draw branch
Bundaberg (1)
Draw branch
Kawana Waters
Mirani (0)
BYE
Draw branch
Holy Spirit (1)
Holy Spirit
Whitsunday Anglican (1)
Draw branch
Moranbah (1)
Draw branch
Mercy (3)
Moranbah (4)
Mercy (5)
Draw branch
Mercy (4)
Mackay (0)
North Rockhampton (1)
Draw branch
Rockhampton Grammar (5)
Draw branch
Rockhampton Grammar (0)
Draw branch
Bundaberg(3*)
Rockhampton Grammar (2)
St. Brendan’s (3*)
Draw branch
St Brendan’s (0)
Chanel College (0)
Bundaberg
Draw branch
Bundaberg (1)
Draw branch
Bundaberg (3*)
BYE
North Bundaberg
Draw branch
North Bundaberg (0)
BYE
Xavier (5)
Draw branch
Xavier (2)
Draw branch
Urangan (2)
Draw branch
Gympie (0)
Draw branch
Kawana Waters (3)
Aldridge (0)
Urangan (5)
Draw branch
Urangan (3)
Fraser Coast (1)
Gympie (5)
Draw branch
Gympie (1)
Draw branch
Gympie (3)
St Patrick’s College (0)
BYE
Draw branch
James Nash (0)
James Nash
Kawana Waters(7)
Draw branch
Kawana Waters(3)
Draw branch
Kawana Waters (3)
Draw branch
Kawana Waters (6)
St Teresa’s(0)
Maroochydore(7)
Draw branch
Maroochydore(0)
Nambour Christian(0)
Glasshouse Country Christian (2-3)
Draw branch
Maleny(1)
Draw branch
Morayfield (2)
Maleny(2-4)
Morayfield(5)
Draw branch
Morayfield(12)
Tullawong(0)
Qualifying Round 9/4/09
A. Fraser Coast (2) v Hervey Bay (1)
B. Matthew Flinders (0) v St Teresa’s (3*)

Bill Turner Cup 2009 : Area 3 Darling Downs – Brisbane North

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Southern Cross, Dalby (0)
Draw branch
Dalby(1)
Draw branch
Kingaroy (3)
Draw branch
Kingaroy (0)
Draw branch
Harristown (1)
Draw branch
Brisbane Grammar
Dalby (2)
Nanango (1)
Draw branch
Kingaroy (3)
Kingaroy (2)
St Joseph’s Stanthorpe (0)
Draw branch
Warwick (5)
Draw branch
Warwick (0)
Warwick (6)
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe (0)
BYE
St Joseph’s, Toowoomba (4)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (0)
Draw branch
Toowoomba Grammar (0/4)
Draw branch
Harristown (2)
Lockyer (1)
Toowoomba Grammar (3)
Draw branch
Toowoomba Grammar (2)
Christian Outreach Toowoomba (2)
Downlands (6)
Draw branch
Downlands (0)
Draw branch
Harristown (0/5)
St. Mary’s, Toowoomba (0)
Harristown
Draw branch
Harristown (8)
BYE
Pine Rivers
Draw branch
Team
Draw branch
North Lakes (0)
Draw branch
Grace Lutheran (0)
Draw branch
Brisbane Grammar (2) AET
Northside Christian
North Lakes
Draw branch
North Lakes
Albany Creek
Grace Lutheran (3*)
Draw branch
Grace Lutheran (4)
Draw branch
Grace Lutheran (3)
Southern Cross (0)
Mueller
Draw branch
Clontarf Beach (1)
Clontarf Beach
Brisbane Boys’ College
Draw branch
Brisbane Boys’ College
Draw branch
Brisbane Boys’ College (0)
Draw branch
Brisbane Grammar (2)
Ferny Grove
Wavell
Draw branch
Team
QB
Brisbane Grammar
Draw branch
Brisbane Grammar
Draw branch
Brisbane Grammar (2)
Kelvin Grove
Ipswich Grammar (0)
Draw branch
Corinda
Corinda (6)
Qualifying Round 9/4/09
A. The Gap (0) v Corinda (6)
B. Padua v Sandgate

Bill Turner Cup 2009 : Area 4 Brisbane South/West – Gold Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Redbank Plains (3*)
Draw branch
Redbank Plains (0)
Draw branch
Kenmore
Draw branch
Kenmore (0)
Draw branch
Cavendish Road (4)
Draw branch
Cavendish Road
West Moreton (0)
Runcorn (1)
Draw branch
Kenmore(3*)
Kenmore (4)
St Joseph’s. Gregory Tce (1)
Draw branch
St Joseph’s Gregory Tce(0)
Draw branch
Wellington Point
St Laurence’s (0)
Sheldon (3-4)
Draw branch
Wellington Point(2)
Wellington Point (3-5)
Cleveland
Draw branch
Cleveland (0)
Draw branch
Cavendish Road(2)
Draw branch
Cavendish Road (2)
BYE
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road (3)
BYE
John Paul
Draw branch
John Paul (0-4)
Draw branch
Palm Beach Currumbin(0)
BYE
Palm Beach – Currumbin
Draw branch
Palm Beach Currumbin (0-5)
BYE
Browns Plains (0)
Draw branch
Park Ridge (0)
Draw branch
Marsden (2-5)
Draw branch
Marsden (4)
Draw branch
Marsden (1)
Park Ridge (3)
Marsden (3)
Draw branch
Marsden (7)
Beaudesert (0)
Clairvaux McKillop College (3*)
Draw branch
Clairvaux(1)
Draw branch
Shailer Park (2-4)
Windaroo Valley (0)
Rivermount(0)
Draw branch
Shailer Park(2)
Shailer Park(6)
St Michael’s (0)
Draw branch
Emmanuel (0)
Draw branch
Helensvale (3*)
Draw branch
Helensvale (2)
Emmanuel (3*)
Helensvale(3)
Draw branch
Helensvale (6)
Benowa(1)
Varsity College (3*)
Draw branch
Varsity College (3*)
Draw branch
Varsity College (0)
St. Andrews (0)
BYE
Draw branch
Elanora (0)
Elanora
Qualifying Round 9/4/09
A. Kenmore (2) v Centenary (1)
B. St Laurence’s (2) v Anglican Church Grammar (1)
C. St. Edmunds (0) v Redbank Plains (3*)
D. The Southport School (1) v Helensvale (2)

Bill Turner Cup 2009 : Area 5A NNSW – North West/New England

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Duval (6)
Draw branch
Duval (4)
Draw branch
Duval (4)
Draw branch
Duval (0/0)
Draw branch
Oxley
O’Connor Catholic, Armidale (2)
Armidale (3*)
Draw branch
Armidale (1)
Macintyre (0)
Glen Innes
Draw branch
Glen Innes (0)
Draw branch
Narrabri (0)
BYE
Narrabri (3)
Draw branch
Narrabri (2)
St. Philomenas, Moree (0)
Oxley (2)
Draw branch
Oxley (5)
Draw branch
Oxley (3)
Draw branch
Oxley (0/3)
McCarthy Catholic, Tamworth (0)
Farrar Ag (4)
Draw branch
Farrar Ag (0)
Carinya Christian (3)
Gunnedah (2)
Draw branch
Gunnedah (1)
Draw branch
Inverell (0)
Tamworth (1)
Holy Trinity Inverell (2)
Draw branch
Inverell (3)
Inverell (8)
Qualifying Round 9/4/09
A. St Philomenas, Moree v Moree 8-Nil
B. Carinya Christian v Quirindi 5 -0

Bill Turner Cup 2009 : Area 5B NNSW – Far North Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Trinity College Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (4)
Draw branch
Trinity Lismore (3)
Draw branch
Trinity Lismore (5)
Draw branch
Trinity Lismore (1/6)
Draw branch
Trinity Lismore
BYE
St. John’s, Woodlawn
Draw branch
St Johns (3)
BYE
Richmond River
Draw branch
Richmond River (2)
Draw branch
Richmond River (2)
BYE
Lismore (4)
Draw branch
Lismore (0)
Kadina (0)
Alstonville
Draw branch
Alstonville (7)
Draw branch
Alstonville (4)
Draw branch
Alstonville (0)
BYE
Evans River (3)
Draw branch
Evans River (3)
Summerland Christian (2)
Kyogle
Draw branch
Kyogle (3)
Draw branch
Kyogle (2)
BYE
Casino (5)
Draw branch
Casino (1)
Casino Christian (4)
Xavier Lennox Head (6)
Draw branch
Xavier (12)
Draw branch
Xavier (3)
Draw branch
Xavier (5)
Draw branch
Xavier (1/5)
Southern Cross, Ballina (0)
Ballina (3*)
Draw branch
Ballina (0)
Cape Byron Steiner (0)
Mullumbimby
Draw branch
Mullumbimby (0)
Draw branch
Byron Bay (1)
BYE
Byron Bay (5)
Draw branch
Byron Bay (11)
Emmanuel Anglican, Ballina (0)
Murwillumbah (2)
Draw branch
Kingscliff (4)
Draw branch
Kingscliff (4)
Draw branch
Kingscliff (1)
Kingscliff (3)
Wollumbin (2)
Draw branch
Banora Point (3)
Banora Point (4)
Lindisfarne, Banora Point (4)
Draw branch
Lindisfarne (1)
Draw branch
St Josephs (3)
Mount Saint Patrick (1)
St. Joseph’s Banora Point
Draw branch
St Josephs (5)
BYE
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 6A NNSW – Mid North Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Toormina (6)
Draw branch
Toormina (4)
Draw branch
Toormina (1)
Draw branch
Toormina (2)
Draw branch
John Paul
Orara (1)
Nambucca Heads(0)
Draw branch
Macksville (0)
Macksville (4)
Dorrigo (0)
Draw branch
Bellingen (6)
Draw branch
Bellingen (0)
Bellingen (14)
Bishop Druitt, Coffs Harbour (3*)
Draw branch
Bishop Druitt (1)
Coffs Harbour (0)
Maclean
Draw branch
Maclean (3)
Draw branch
Grafton (1)
Draw branch
John Paul (3)
BYE
Grafton
Draw branch
Grafton (4)
BYE
South Grafton (2)
Draw branch
South Grafton (0)
Draw branch
John Paul (4)
McAuley Catholic, Grafton (0)
Woolgoolga (1)
Draw branch
John Paul (11)
John Paul, Coffs Harbour (6)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 6B NNSW – Lower North Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

St. Paul’s Kempsey (4)
Draw branch
St Pauls Kempsey (0)
Draw branch
St Pauls Pt Macquarie (4)
Draw branch
St Pauls Pt Macquarie (0/4)
Draw branch
St Pauls Pt Macquarie
Port Macquarie (2)
Wauchope (0)
Draw branch
St Pauls Pt Macquarie (1)
St. Paul’s, Port Macquarie(3)
St. Columba, Port Macquarie (2)
Draw branch
St Columba (0)
Draw branch
St Josephs (0)
Westport (1)
Kempsey (0)
Draw branch
St Josephs (3)
St. Joseph’s, Port Macquarie (2)
Chatham (1)
Draw branch
GLC Forster (2)
Draw branch
Taree (0)
Draw branch
St Clare (0/2)
QA GLC Forster (2)
Taree (7)
Draw branch
Taree (3)
Wingham (1)
Gloucester (0)
Draw branch
GLC Tuncurry (2)
Draw branch
St Clare (1)
GLC Tuncurry (4)
Bulahdelah Central (0)
Draw branch
St Clare (4)
St. Clare’s Taree (9)
Qualifying Round 9/4/09
A. GLC Forster v Camden Haven 4-2

Bill Turner Cup 2009 Area 6C NNSW – Upper Hunter/Coalfields

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Maitland Grossman (0)
Draw branch
Mount View (0)
Draw branch
ASC St Peters (6)
Draw branch
ASC St Peters (3)
Draw branch
ASC St Peters
Mount View, Cessnock (3)
ASC St. Peter’s Maitland (7)
Draw branch
ASC St Peters (1)
Kurri Kurri (2)
Muswellbrook (0)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (3)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (0)
Hunter Valley Grammar (5)
Scone (3)
Draw branch
Singleton (2)
Singleton (5)
Maitland (5)
Draw branch
Maitland (3)
Draw branch
Maitland (0)
Draw branch
Dungog (0)
Cessnock (1)
ASC St. Joseph’s, Lochinvar (2)
Draw branch
Rutherford (1)
Rutherford (3)
Dungog (3)
Draw branch
Dungog (6)
Draw branch
Dungog (2)
St. Catherine’s, Singleton (0)
Scone Grammar (0)
Draw branch
St Josephs (0)
St. Joseph’s, Aberdeen (4)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 6D NNSW – Lake Macquarie

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Whitebridge
Draw branch
Whitebridge (3)
Draw branch
Whitebridge (1)
Draw branch
Warners Bay (1)
Draw branch
Hunter Sports
BYE
Charlton Christian (3)
Draw branch
Charlton (0)
Lake Macquarie (2)
Warners Bay (2)
Draw branch
Warners Bay (6)
Draw branch
Warners Bay (2)
Cardiff (1)
Avondale (3*)
Draw branch
Avondale (0)
Belmont (0)
QA St Pauls Booragul (6)
Draw branch
St Pauls (0)
Draw branch
St Marys (1)
Draw branch
Hunter Sports (4)
QB West Wallsend (1)
QC Belmont Christian (1)
Draw branch
St Marys (3)
QD St Marys Gateshead (2)
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (3)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Qualifying Round 9/4/09
A. St. Pauls Booragul v Glendale 2-0
B. Swansea v West Wallsend 0-2
C. Belmont Christian v Morisset 7-0
D. Toronto v St. Mary’s Gateshead 0-2

Bill Turner Cup 2009 : Area 7A NNSW – Newcastle/Port Stephens

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

St. Pius X, Adamstown (3)
Draw branch
St Pius X (3*)
Draw branch
St Pius X (3)
Draw branch
St Pius X (1/4)
Draw branch
Lambton
CC Waratah (1)
Tomaree (0)
Draw branch
Bishop Tyrell (0)
Bishop Tyrell, Fletcher (3*)
St. Phillip’s Christian, Waratah
Draw branch
St Phillips (5)
Draw branch
St Phillips (1)
BYE
Hunter River (1)
Draw branch
Francis Greenway (2)
Francis Greenway (4)
Lambton(1)
Draw branch
Lambton (1)
Draw branch
Lambton (4)
Draw branch
Lambton (1/5)
San Clemente (0)
Macquarie College (2)
Draw branch
Macquarie College (0)
Merewether (1)
Kotara (3/5)
Draw branch
CC Wallsend (2)
Draw branch
CC Wallsend (0)
CC Wallsend (3/6)
Newcastle (4)
Draw branch
Newcastle (1)
Hunter School of Performing Arts (0)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 7B NNSW – Central Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

St. Edwards Gosford (8)
Draw branch
St Edwards (3)
Draw branch
St Edwards (3*)
Draw branch
St Edwards (3)
Draw branch
St Edwards
Henry Kendall (0)
Kincumber (3)
Draw branch
Kincumber (2)
Erina (0)
St. Peter’s Tuggerah Lakes (2)
Draw branch
Narara Valley (2)
Draw branch
Brisbane Waters (0)
QA Narara Valley (4)
Brisbane Waters, Umina (6)
Draw branch
Brisbane Waters (5)
QB CC Adventist (1)
Lisarow (2)
Draw branch
TLC Berkeley Vale (1)
Draw branch
Gosford (4)
Draw branch
Gosford (1)
TLC, Berkeley Vale (3)
Gosford (4)
Draw branch
Gosford (4)
Terrigal (0)
Mackillop Catholic, Warnervale (2)
Draw branch
Mackillop (2)
Draw branch
Mackillop (0)
TLC, Tumbi Umbi (0)
Gorokan (2)
Draw branch
Gorokan (1)
Wadalba Community (0)
Qualifying Round 9/4/09
A. Northlakes v Narara Valley 0-2
B. Central Coast Adventist v Lakes Grammar 5-1

Bill Turner Cup 2009 : Area 8 Sydney Central

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (6)
Draw branch
The Hills Sports (1)
Draw branch
All Saints Lakemba (1)
Draw branch
Bossley Park
BYE (
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Trinity Grammar
Draw branch
Trinity Grammar (3*)
Draw branch
Trinity Grammar (1)
BYE
DLS Ashfield
Draw branch
DLS Ashfield (0)
BYE
Belmore Boys
Draw branch
Belmore Boys (3)
Draw branch
All Saints Lakemba (3)
Draw branch
All Saints Lakemba (4)
BYE
All Saints Lakemba
Draw branch
All Saints Lakemba (4)
BYE
Concord
Draw branch
Concord (0)
Draw branch
SSC Leichhardt (1)
BYE
SSC Leichhardt
Draw branch
SSC Leichhardt (4)
BYE
Merrylands
Draw branch
Merrylands (1)
Draw branch
Granville South (0)
Draw branch
Parramatta Marist (0)
Draw branch
Bossley Park (3)
BYE
Greystanes (1)
Draw branch
Granville South (7)
Granville South (3)
Northmead (2)
Draw branch
Parramatta Marist (3)
Draw branch
Parramatta Marist (1)
Parramatta Marist (5)
Redeemer Baptist, Nth Parramatta (2)
Draw branch
Redeemer Baptist (0)
Seven Hills (1)
Condell Park
Draw branch
Condell Park (2)
Draw branch
Condell Park (0)
Draw branch
Bossley Park (1)
BYE
Picnic Point (4)
Draw branch
Picnic Point (0)
Bass (2)
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (6)
Draw branch
Bossley Park (4)
BYE
East Hills Boys (2/4) East Hills Boys (0)
Birrong Boys (2/2)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 9 Sydney North

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

St Augustines, Brookvale
Draw branch
St Augustines (1)
Draw branch
Killarney Heights (2)
Draw branch
Pittwater (2/4)
Draw branch
Castle Hill (1)
Draw branch
Epping Boys
BYE
Davidson (0)
Draw branch
Killarney Heights (3)
Killarney Heights (1)
The Forest (0) NBC Balgowlah Boys (0)
Draw branch
Pittwater (3)
NBC Balgowlah Boys (2)
Pittwater
Draw branch
Pittwater (3)
BYE
Galston
Draw branch
Galston (3)
Draw branch
Galston (0)
Draw branch
Castle Hill (2/5)
BYE
Kellyville (4)
Draw branch
Kellyville (2)
Crestwood (2)
William Clarke, Kellyville (1)
Draw branch
Cherrybrook (2)
Draw branch
Castle Hill (1)
Cherrybrook (2)
Castle Hill (3)
Draw branch
Castle Hill (5)
Muirfield (0)
Gilroy College, Castle Hill Gilroy College (0)
Draw branch
Pennant Hills (o)
Draw branch
Epping Boys (2)
Draw branch
Epping Boys (2)
BYE
Pennant Hills (1)
Draw branch
Pennant Hills (3*)
Asquith Boys (0)
Epping Boys
Draw branch
Epping Boys (10)
Draw branch
Epping Boys (3)
BYE
Marsden (6)
Draw branch
Marsden (0)
Arden Anglican, Epping (1)
Normanhurst Boys (2)
Draw branch
Holy Cross (4)
Draw branch
Holy Cross (0/3)
Draw branch
Killara (0)
Holy Cross College, Ryde (5)
Masada College, St Ives
Draw branch
Masada (1)
BYE
NBC Cromer (0)
Draw branch
Killara (2)
Draw branch
Killara (0/4)
Killara (5)
BYE
Draw branch
Narrabeen Sports (0)
Narrabeen Sports
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 10 Sydney West

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

St Dominics, Penrith
Draw branch
St Dominics (9)
Draw branch
St Dominics (2)
Draw branch
St Dominics (1/2)
Draw branch
Colo (2)
Draw branch
Colo
BYE
Glenmore Park (3)
Draw branch
Glenmore Park (0)
Jamison (2)
St. Paul’s Grammar, Penrith (7)
Draw branch
St Pauls Grammar (2)
Draw branch
St Pauls Grammar (1)
Heritage Christian, Kemps Creek (0)
John Wycliffe, Blaxland (1)
Draw branch
Penrith (1)
Penrith (3)
St Agnes, Rooty Hill (1)
Draw branch
Hawkesbury (0)
Draw branch
Penrith Anglican (1)
Draw branch
Colo (1/4)
Hawkesbury (4)
Penrith Anglican (4)
Draw branch
Penrith Anglican (3*)
Winmalee (0)
Emmaus Catholic St. Mary’s (12)
Draw branch
Emmaus Catholic(0)
Draw branch
Colo (3)
CC Bidwill (0)
Colo (8)
Draw branch
Colo (1)
Bede Polding College, Windsor (0)
Blaxland (2)
Draw branch
McCarthy Catholic (5)
Draw branch
Mc Carthy Catholic (5)
Draw branch
McCarthy Catholic (0)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (1)
McCarthy Catholic College (3)
St. Clair (1)
Draw branch
St Columbas (1)
St Columbas, Springwood (3)
Kingswood
Draw branch
Kingswood (1/3)
Draw branch
Erskine Park (0)
BYE
Erskine Park (3*)
Draw branch
Erskine Park (1/4)
Springwood (0)
Mitchell
Draw branch
Mitchell (0)
Draw branch
Quakers Hill (1)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (1)
BYE
Riverstone (1)
Draw branch
Quakers Hill (2)
Quakers Hill (6)
Doonside (2)
Draw branch
Doonside (2)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (2)
Norwest Christian (1)
Pat Bros Blacktown (3)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (7)
St. Andrews College (1)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 11 Sydney East

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Marist College, Penshurst
Draw branch
Marist Penshurst (7)
Draw branch
Marist Penshurst (2)
Draw branch
Marist Penshurst (5)
Draw branch
Marist Penshurst (0)
Draw branch
Endeavour Sports
BYE
Caringbah (5)
Draw branch
Caringbah (1)
Heathcote (1)
Blakehurst (3)
Draw branch
Port Hacking (3)
Draw branch
Port Hacking (1)
Port Hacking (4)
Kirrawee (3)
Draw branch
Kirrawee (2)
Kinsgrove North (0)
Woolooware (3*)
Draw branch
Woolooware (0)
Draw branch
Sydney Tech (3)
Draw branch
Sylvania (0)
Lucas Heights Community (0)
Sydney Tech (3)
Draw branch
Sydney Tech (3*)
Kogarah (2)
Menai (3)
Draw branch
Menai (2)
Draw branch
Sylvania (4)
Gymea (2)
Sylvania (11)
Draw branch
Sylvania (3)
Jannali (0)
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports (12)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
James Cook Boys (2)
Draw branch
James Cook (4)
Draw branch
James Cook (0)
Kingsgrove (0)
BYE
Draw branch
GRC Hurstville (2)
GRC Hurstville Boys
Sydney Boys
Draw branch
Sydney Boys (3)
Draw branch
St Spyridon (4)
Draw branch
St Spyridon (0)
BYE
St Spyridon College, Maroubra
Draw branch
St Spyridon (4)
BYE
Moriah College, Bellevue Hill
Draw branch
Moriah (0)
Draw branch
Rose Bay (0)
BYE
BYE
Draw branch
Rose Bay (3*)
Rose Bay Secondary
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 12 Sydney South West

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (8)
Draw branch
Westfields Sports (7)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Cabramatta (3)
Draw branch
St Johns Park (0)
Draw branch
Holsworthy (0)
St. John’s Park (5)
Holsworthy (3*)
Draw branch
Holsworthy (4)
Casula (0)
Pat Bros Fairfield
Draw branch
Pat Bros Fairfield (2)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (2)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (1)
BYE
Fairfield (0)
Draw branch
Liverpool Boys (1)
Liverpool Boys (2)
Bonnyrigg (2)
Draw branch
Fairvale (1)
Draw branch
Cecil Hills (0)
Fairvale (6)
Cecil Hills (9)
Draw branch
Cecil Hills (3)
Hoxton Park (0)
Freeman Catholic
Draw branch
Freeman (3*)
Draw branch
Freeman (2)
Draw branch
Freeman (1)
Draw branch
Robert Townson (0)
BYE
BYE
Draw branch
Ashcroft (0)
Ashcroft
All Saints, Liverpool (7)
Draw branch
All Saints (11)
Draw branch
All Saints (1)
Prairiewood (1)
St. Euphemia, Bankstown (0)
Draw branch
Miller (0)
Miller (3*)
Robert Townson (5)
Draw branch
Robert Townson (8)
Draw branch
Robert Townson (6)
Draw branch
Robert Townson (2)
John Edmondson (1)
John Therry, Campbelltown (3*)
Draw branch
John Therry (0)
Leumeah (0)
Sarah Redfern (1)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (2)
Draw branch
Elizabeth Macarthur (0)
Elizabeth Macarthur (6)
Ambarvale
Draw branch
Ambarvale (1)
BYE
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 13A – Southern NSW

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Carroll College, Broulee
Draw branch
Carroll College (3)
Draw branch
Carroll College (3)
Draw branch
Carroll College (0)
Draw branch
Monaro
BYE
BYE
Draw branch
Moruya (1)
Moruya
Bega
Draw branch
Bega (3)
Draw branch
Bega (1)
BYE
Eden (3)
Draw branch
Eden (2)
Narooma (2)
Trinity College, Goulburn
Draw branch
Trinity Goulburn (3)
Draw branch
Trinity Goulburn (3)
Draw branch
Monaro (1)
BYE
Crookwell (0)
Draw branch
Yass (1)
Yass (2)
Monaro
Draw branch
Monaro (3)
Draw branch
Monaro (4)
BYE
Karabar (3)
Draw branch
Karabar (0)
Braidwood Central (0)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 13B ACT

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Lyneham
Draw branch
Lyneham (3*)
Draw branch
Lyneham (1)
Draw branch
Daramalan
BYE
Canberra
Draw branch
Canberra (0)
BYE
Daramalan
Draw branch
Daramalan (3)
Draw branch
Daramalan (4)
BYE
Lanyon (0)
Draw branch
Telopea Park (1)
Telopea Park (3*)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 14 – Western NSW

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Lithgow (1)
Draw branch
Lithgow (0)
Draw branch
Bathurst (3)
Draw branch
Bathurst (4)
Draw branch
Bathurst
La Salle, Lithgow (0)
Bathurst (5)
Draw branch
Bathurst (2)
Mudgee (0)
Parkes (1)
Draw branch
Parkes (2)
Draw branch
Parkes (1)
St. John’s Dubbo (0)
South Dubbo (3)
Draw branch
South Dubbo (0)
Delroy (2)
Kelso (5)
Draw branch
Kelso (2)
Draw branch
Kelso (3)
Draw branch
Kelso (1)
Blayney (2)
Orange (1)
Draw branch
Orange (1)
Canobolas (0)
James Sheahan (4)
Draw branch
James Sheahan (3)
Draw branch
James Sheahan (1)
Orange Christian (2)
Canowindra (1)
Draw branch
Cowra (0)
Cowra (3)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Area 15 – Riverina and Victoria

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Wade
Draw branch
Wade (2)
Draw branch
Wade (8)
Draw branch
Wade(7)
Draw branch
Wade (0)
Draw branch
Bendigo SE
BYE
Marian College, Griffith (2)
Draw branch
Marian College (1)
Griffith (0)
Leeton
Draw branch
Leeton (3)
Draw branch
Leeton (0)
BYE
Deniliquin (1)
Draw branch
St Francis (1)
St Francis, Leeton (3)
Hillston Central (3*)
Draw branch
Hillston Central (3*)
Draw branch
Hillston Central (0)
Draw branch
Finley(0)
Colleambally Central (0)
Hay
Draw branch
Hay (0)
BYE
Barham
Draw branch
Barham (1)
Draw branch
Finley (3*)
BYE
BYE
Draw branch
Finley (6)
Finley
Wagga Wagga (3)
Draw branch
Wagga Wagga (3)
Draw branch
Wagga Wagga (2)
Draw branch
Wagga Wagga (0)
Draw branch
Bendigo SE (1)
QA Riverina Anglican (1)
Mater Dei Catholic College, Wagga (3)
Draw branch
Mater Dei (1)
QB Kooringal (1)
Tumut (3*)
Draw branch
Tumut (0)
Draw branch
Cootamundra (0)
Junee (0)
Temora (0)
Draw branch
Cootamundra (3*)
Cootamundra (12)
Victorian Teams
Draw branch
Galen Catholic (0)
Draw branch
Bendigo SE (3)
Draw branch
Bendigo SE (1)
See
Victorian
Draw branch
Bendigo SE (2)
Draw
QC Scots College, Albury (4)
Draw branch
Scots College (1/4)
Draw branch
Xavier College (2)
James Fallon (0)
Xavier College, Albury (1)
Draw branch
Xavier College (1/5)
Albury (0)
Qualifying Round 9/4/09
A. Kildare Catholic College v Riverina Anglican College 1-3
B. MI Austin v Kooringal 0-4
C. Murray v Scots College, Albury 0-4

Bill Turner Cup 2009 : Area 15B – Victoria

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Galen College, Wangaratta (2)
Draw branch
Galen Catholic (0)
Draw branch
Bendigo SE
QA Notre Dame Shepparton (0)
Bendigo South East College (2)
Draw branch
Bendigo SE (2)
Weeroona, Bendigo (0)
Qualifying Round
A. Wodonga Catholic v Notre Dame Shepparton 0-3

Bill Turner Cup 2009 : Area 16 – NSW South Coast

Round 1

08-05-09

Round 2

22-05-09

Round 3

05-06-09

Round 4

19-06-09

Round 5

03-07-09

Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (3)
Draw branch
Illawarra Sports (1)
Draw branch
Illawarra Sports (2)
Draw branch
Illawarra Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Albion Park (4)
Draw branch
Albion Park (0)
Draw branch
Corpus Christi (2)
Oak Flats (2)
Lake Illawarra (0)
Draw branch
Corpus Christi (2)
Corpus Christi (6)
Holy Spirit, Bellambi
Draw branch
Holy Spirit (2)
Draw branch
Holy Spirit (5)
Draw branch
Holy Spirit (0)
BYE
Dapto (0)
Draw branch
St Josephs (0)
St. Joseph’s, Albion Park (3*)
Ulladulla
Draw branch
Ulladulla (0)
Draw branch
Kiama (1)
BYE
Nowra (1)
Draw branch
Kiama (3*)
Kiama (6)
Edmund Rice College (3)
Draw branch
Edmund Rice (2)
Draw branch
Edmund Rice (5)
Draw branch
Edmund Rice (3)
Draw branch
Edmund Rice (1)
Warilla (1)
St. John’s Nowra
Draw branch
St Johns Nowra (0)
BYE
Bomaderry
Draw branch
Bomaderry (1)
Draw branch
Bomaderry (2)
BYE
Bowral (1)
Draw branch
Moss Vale (0)
Moss Vale (3)
Wollongong (3*)
Draw branch
Wollongong (0)
Draw branch
Figtree 91)
Draw branch
Keira (0)
Corrimal (0)
Bulli (1)
Draw branch
Figtree (3*)
Figtree (2)
Woonona (3*)
Draw branch
Woonona (1)
Draw branch
Keira (4)
Illawarra Grammar (0)
Keira (6)
Draw branch
Keira (6)
Smiths Hill (0)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2009 : Final 32

Round 5
Round 6
Quarter Finals
Semi Finals – September 8
Final – September 9
1A Cairns (1)
Draw branch
Cairns (0)
Draw branch
Cavendish Road (0/4)
Draw branch
Cavendish Road (3)
Draw branch
Cavendish Road (0)
Draw branch
Bossley Park
1B Ignatius Park (0)
4A Cavendish Road (4)
Draw branch
Cavendish Road (2)
4B Marsden (1)
2A Bundaberg (1)
Draw branch
Kawana Waters (2)
Draw branch
Kawana Waters (0/3)
2B Kawana Waters (3)
3A Harristown (1)
Draw branch
Brisbane Grammar (0)
3B Brisbane Grammar (2)
13A Monaro (1)
Draw branch
Daramalan (3)
Draw branch
Daramalan (3)
Draw branch
Daramalan(0)
13B Daramalan College (2)
14A Bathurst (4)
Draw branch
Bathurst (2)
14B Kelso (1)
15A Wade (0)
Draw branch
Bendigo SE (2)
Draw branch
Bendigo SE (0)
15B Bendigo South East (1)
16A Illawarra Sports (2)
Draw branch
Illawarra Sports (1)
16B Edmund Rice (1)
5A Oxley (1)
Draw branch
Trinity Lismore (0)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (1)
5B Trinity Lismore (2)
6A John Paul Coffs Harbour (2)
Draw branch
Hunter Sports (3)
6B Hunter Sports (3)
7A Lambton (2)
Draw branch
Lambton (0)
Draw branch
Bossley Park (3)
7B St Edwards Gosford (0)
8A All Saints Lakemba (1)
Draw branch
Bossley Park (2)
8B Bossley Park (3)
9A Castle Hill (1)
Draw branch
Epping Boys (1)
Draw branch
Endeavour Sports (2/4)
Draw branch
Endeavour Sports(0)
9B Epping Boys (2)
11A Marist Penshurst (0)
Draw branch
Endeavour Sports (2)
11B Endeavour Sports (2)
10A Colo (2)
Draw branch
Colo (0)
Draw branch
Westfields Sports (2/2)
10B Pat Bros Blacktown (1)
12A Westfields Sports (3)
Draw branch
Westfields Sports (1)
12B Robert Townson (0)
Be Sociable, Share!