2010 Bill Turner Cup Results

Bill Turner Cup 2010 : Area 1 Peninsula North Queensland

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Mareeba (2)
Draw branch
Dimbulah (4)
Draw branch
Dimbulah (1)
Draw branch
Mossman (0)
Draw branch
Cairns (2)
Draw branch
Cairns
Dimbulah (9)
St Stephen’s (2)
Draw branch
St Stephen’s (0)
Malanda (1)
Woree (1)
Draw branch
Mossman (3)
Draw branch
Mossman (3)
Mossman (6)
Bentley Park (3)
Draw branch
Bentley Park (1)
Smithfield (1)
Cairns (8)
Draw branch
Cairns (5)
Draw branch
Cairns (8)
Draw branch
Cairns (12)
St. Augustine’s (0)
Trinity Bay( 3)
Draw branch
Trinity Bay( 0 )
St Marys (1)
Innisfail( 5)
Draw branch
Innisfail (1)
Draw branch
Good Counsel (0)
Trinity Anglican (3)
Good Counsel (14)
Draw branch
Good Counsel (8 )
Tully( 1)
Ingham (6)
Draw branch
Ingham (2)
Draw branch
Gilroy (0)
Draw branch
Pimlico (1)
Draw branch
Ignatius Park (1)
Abergowrie (1)
Gilroy Santa-Maria
Draw branch
Gilroy (3)
Bye
St Anthony’s (0)
Draw branch
The Cathedral (1)
Draw branch
Pimlico (4)
The Cathedral (3)
Pimlico (7)
Draw branch
Pimlico (3)
Townsville Grammar (1)
Kirwan (0)
Draw branch
Ryan (1)
Draw branch
Ignatius Park (4)
Draw branch
Ignatius Park (2)
Ryan Catholic (1)
William Ross (1)
Draw branch
Ignatius Park (5)
Ignatius Park (6)
Bowen (1)
Draw branch
Home Hill (1/3)
Draw branch
Ayr (0)
Home Hill (5)
Ayr (1)
Draw branch
Ayr (1/5)
Burdekin Catholic (0)

Bill Turner Cup 2010 : Area 2 Capricornia – Wide Bay – Sunshine Coast

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Mirani
Draw branch
Mirani (0)
Draw branch
Mackay North (9)
Draw branch
Mackay North (0)
Draw branch
Emmaus (0)
Draw branch
Kawana Waters
BYE
Holy Spirit (0)
Draw branch
Mackay North (12)
Mackay North (6)
Moranbah (0)
Draw branch
Mercy (0)
Draw branch
Mackay (0)
Mercy (5)
Mackay (3)
Draw branch
Mackay (3*)
Whitsunday Anglican (0)
North Rockhampton (0)
Draw branch
Rockhampton Grammar (2)
Draw branch
Emmaus (3)
Draw branch
Emmaus (3)
Rockhampton Grammar (9)
BYE
Draw branch
Emmaus (3)
Emmaus
North Bundaberg
Draw branch
North Bundaberg (0)
Draw branch
Bundaberg (0)
BYE
Bundaberg
Draw branch
Bundaberg (7)
BYE
Fraser Coast (2)
Draw branch
Urangan (1)
Draw branch
Xavier (4)
Draw branch
Xavier (1)
Draw branch
Kawana Waters (1)
Urangan (3)
Hervey Bay (1)
Draw branch
Xavier (2)
Xavier (3)
St Patrick’s Gympie (1)
Draw branch
St Mary’s Maryborough (3)
Draw branch
St Mary’s Maryborough (3)
St Mary’s Maryborough (2)
Aldridge (1)
Draw branch
Gympie (2)
Gympie (8)
Kawana Waters (5)
Draw branch
Kawana Waters (11)
Draw branch
Kawana Waters (9)
Draw branch
Kawana Waters (5)
Chancellor (1)
Maroochydore (3*)
Draw branch
Maroochydore (1)
Noosa District (0)
Narangba Valley (0)
Draw branch
Glasshouse Country Christian (3*)
Draw branch
Glasshouse Country Christian (0)
Glasshouse Country Christian (5)
Maleny (3)
Draw branch
Maleny (0)
Morayfield (0)
Qualifying Round 30/4/2010
A. Noosa District (3*) v Coolum (0)

Bill Turner Cup 2010 : Area 3 Darling Downs – Brisbane North

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

Dalby (6)
Draw branch
Dalby (2)
Draw branch
Dalby (1)
Draw branch
Stanthorpe (1)
Draw branch
Toowoomba Grammar (1) Brisbane Grammar
Southern Cross, Dalby (1)
Nanango (0)
Draw branch
Kingaroy (0)
Kingaroy (3)
BYE
Draw branch
Warwick (0)
Draw branch
Stanthorpe (2)
Warwick
Stanthorpe (7)
Draw branch
Stanthorpe (5)
St Joseph’s Stanthorpe (1)
St Joseph’s, Toowoomba (3)
Draw branch
St Joseph’s, Toowoomba (2)
Draw branch
Toowoomba Grammar (2)
Draw branch
Toowoomba Grammar (2)
St. Mary’s, Toowoomba (0)
Toowoomba Grammar (3)
Draw branch
Toowoomba Grammar (4)
Christian Outreach Toowoomba (0)
Lockyer District (1)
Draw branch
Downlands (0)
Draw branch
Harristown (1)
Downlands (2)
Harristown
Draw branch
Harristown (6)
BYE
Pine Rivers (3)
Draw branch
Pine Rivers (0)
Draw branch
Grace Lutheran (6)
Draw branch
Grace Lutheran (1)
Draw branch
Brisbane Grammar (2)
North Lakes (1)
Albany Creek (0)
Draw branch
Grace Lutheran (2)
Grace Lutheran (3)
Sandgate (2)
Draw branch
Sandgate (1-4)
Draw branch
Sandgate (1)
Mueller (1)
Clontarf Beach (0)
Draw branch
Padua (1-2)
Padua (3)
The Gap (4)
Draw branch
The Gap (3)
Draw branch
The Gap (3)
Draw branch
Brisbane Grammar (2)
Brisbane Boys’ College (0)
Ferny Grove (3)
Draw branch
Wavell (1)
Wavell (4)
Nudgee (1)
Draw branch
Brisbane Grammar (3)
Draw branch
Brisbane Grammar (4)
Brisbane Grammar (2)
Kelvin Grove (4)
Draw branch
Kelvin Grove (0)
Ipswich Grammar (0)
Qualifying Round 30/4/2010
A. Padua (4)v Northside Christian (0) B Wavell (3) v Aspley (2)

Bill Turner Cup 2010 : Area 4 Brisbane South West – Gold Coast

Round 1

14-05-10

Round 2

28-05-10

Round 3

11-06-10

Round 4

25-06-10

Round 5

23-07-10

West Moreton (4)
Draw branch
West Moreton (1)
Draw branch
Centenary (1)
Draw branch
Cavendish Road (7)
Draw branch
Cavendish Road (1)
Draw branch
Cavendish Road
Redbank Plains (1)
Centenary (3*)
Draw branch
Centenary (3)
Runcorn (0)
St Joseph’s. Gregory Tce (0/5)
Draw branch
StJoseph’s Gregory Tce (0)
Draw branch
Cavendish Road (9)
St Laurence’s (0/3)
Kenmore (0)
Draw branch
Cavendish Road (5)
Cavendish Road (3*)
BYE
Draw branch
Sheldon (0/3)
Draw branch
Wellington Point(7)
Draw branch
Wellington Point (0)
Sheldon
Wellington Point (2)
Draw branch
Wellington Point (0/4)
Cleveland (1)
Mansfield
Draw branch
Mansfield (1)
Draw branch
Clairvaux McKillop (3)
BYE
BYE
Draw branch
Clairvaux McKillop (2)
Clairvaux McKillop College
Beaudesert (0)
Draw branch
Browns Plains (2)
Draw branch
Browns Plains (1)
Draw branch
John Paul (4)
Draw branch
John Paul (0)
Browns Plains (4)
Park Ridge (0)
Draw branch
Marsden (0)
Marsden (4)
Windaroo Valley (3)
Draw branch
Windaroo Valley (0)
Draw branch
John Paul (5)
Rivermount (0)
Shailer Park (0)
Draw branch
John Paul (6)
John Paul (7)
BYE
Draw branch
Emmanuel (0)
Draw branch
Marymount (1)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (1)
Emmanuel
The Southport School (2)
Draw branch
Marymount (13)
Marymount (3)
Benowa
Draw branch
Benowa (0)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (3)
BYE
Helensvale (3)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (6)
Palm Beach – Currumbin (5)
Qualifying Round 30/4/2010
A. West Morton (2) v St Peter Claver (1)

Bill Turner Cup 2010 : NNSW – North West – New England

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Oxley (6)
Draw branch
Oxley (2)
Draw branch
Oxley(2)
Draw branch
Oxley (7)
Draw branch
Oxley
Carinya Christian (0)
Tamworth (1)
Draw branch
Farrar Ag (1)
Farrar Ag (2)
Gunnedah (7)
Draw branch
Gunnedah (1)
Draw branch
Gunnedah (0)
McCarthy Catholic Tamworth (2)
St Philomenas Moree (o)
Draw branch
Narrabri (0)
Narrabri (4)
Duval (4)
Draw branch
Duval (2)
Draw branch
O’Connor Catholic (3)
Draw branch
Glen Innes (1)
Inverell (2)
O’Connor Catholic Armidale (4)
Draw branch
O’Connor (4)
Armidale (2)
Glen Innes (2)
Draw branch
Glen Innes (3)
Draw branch
Glen Innes (4)
Guyra Central (1)
Macintyre (4)
Draw branch
Macintyre (2)
Holy Trinity Inverell (2)
Qualifying Round 19/03/10
A. St Philomenas Moree (5)v Moree (0)
B. Tenterfield (1) v Guyra Central (5)

Bill Turner Cup 2010 : Area 5 NNSW – Far North Coast

Qualifying Round

19/03/10

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Trinity College Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
St Johns Woodlawn (6)
Draw branch
St Johns Woodlawn (2)
Draw branch
St Johns Woodlawn
Bye
Richmond River (1)
Draw branch
Kadina (0)
Kadina (4)
St. Johns Woodlawn
Draw branch
St Johns Woodlawn (5)
Draw branch
St Johns Woodlawn (7)
Bye
Lismore
Draw branch
Lismore (1)
Bye
Alstonville
Draw branch
Alstonville (14)
Draw branch
Alstonville (2)
Draw branch
Alstonville (2)
Bye
Kyogle (0)
Draw branch
Casino Christian (0)
Casino Christian (3*)
Summerland Christian (1)
Draw branch
Casino (5)
Draw branch
Casino (0)
Casino (4)
Evans River Community
Draw branch
Evans River Community (1)
Bye
Xavier Lennox Head
Draw branch
Xavier Lennox Head (5)
Draw branch
Xavier Lennox Head (0)
Draw branch
Byron Bay (1)
Draw branch
Mount Saint Patrick (1)
Bye
Southern Cross, Ballina (12)
Draw branch
Southern Cross Ballina (1)
Emmanuel Anglican, Ballina (0)
Ballina (0)
Draw branch
Byron Bay (5)
Draw branch
Byron Bay (2)
Byron Bay (9)
Mullumbimby
Draw branch
Mullumbimby (0)
Bye
Kingscliff (11)
Draw branch
Kingscliff (7)
Draw branch
Kingscliff (0)
Draw branch
Mount Saint Patrick (2)
Tweed River (0)
Banora Point (0)
Draw branch
Lindisfarne Banora Point (0)
Lindisfarne, Banora Point (16)
Murwillumbah (3*)
Draw branch
Murwillumbah (0)
Draw branch
Mount Saint Patrick (1)
Wollumbin (0)
Mount Saint Patrick (7)
Draw branch
Mount Saint Patrick (7)
St. Joseph’s Banora Point (1)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 6A NNSW – Mid North Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/4/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

John Paul Coffs Harbour (0)
Draw branch
Coffs Harbour (10)
Draw branch
Coffs Harbour (6)
Draw branch
Coffs Harbour (2)
Draw branch
Toormina
Coffs Harbour (5)
Macksville (3*)
Draw branch
Macksville (1)
Nambucca Heads (0)
Orara (0)
Draw branch
Bishop Druitt Coffs Harbour (2)
Draw branch
Bellingen (4)
Bishop Druitt, Coffs Harbour (5)
Bellingen (14)
Draw branch
Bellingen (4)
Dorrigo (4)
Toormina (3)
Draw branch
Toormina (9)
Draw branch
Toormina (2)
Draw branch
Toormina (7)
Woolgoolga (0)
Grafton
Draw branch
Grafton (0)
BYE
South Grafton
Draw branch
South Grafton (5)
Draw branch
South Grafton (0)
BYE
Maclean (4)
Draw branch
Maclean (2)
McAuley Catholic Grafton (3)
Winner Area 6A v Winner Area 6BToormina (0) v St Clare Taree (1)

Bill Turner Cup 2010 : Area 6B NNSW – Lower North Coast

Round 1

01/04/10

Round 2
30/04/10
Round 3
14/05/10
Round 4

28/05/10

St Pauls Port Macquarie (10)
Draw branch
St Pauls Pt Macquarie (2)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie(6)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (0)
Draw branch
St Clare Taree
Kempsey (0)
St Pauls Kempsey (9)
Draw branch
St Pauls Kempsey (1)
Westport (0)
St. Josephs Port Macquarie (5)
Draw branch
St Josephs (1)
Draw branch
St Josephs (0)
St Columba Port Macquarie (3)
Port Macquarie (1)
Draw branch
Wauchope (0)
Wauchope (4)
St Clare Taree (4)
Draw branch
St Clare (6)
Draw branch
St Clare (0/3)
Draw branch
St Clare Taree (3)
Chatham (3)
GLC Tuncurry (9)
Draw branch
GLC Tuncurry (5)
Wingham (1)
GLC Forster (3)
Draw branch
GLC Forster (0)
Draw branch
Camden Haven (0/2)
Taree (1)
Camden Haven (4)
Draw branch
Camden Haven (2)
Gloucester (1)
Qualifying Round 19/03/10
A. Wingham (1) v Bulahdelah Central (0)
______________________________________
Winner Area 6B v Winner Area 6A Winner Area 6A/B v Winner Area 6C/D St Clare Taree (1) v Toormina (0) St Clare Taree (0) v Hunter Sports (3)

Bill Turner Cup 2010 : Area 6C NNSW – Newcastle and Port Stephens

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4
28/05/10
Lambton
Draw branch
Lambton (3)
Draw branch
Lambton (4)
Draw branch
Lambton (1)
Draw branch
Lambton
BYE
San Clemente (2)
Draw branch
San Clemente (0)
Newcastle (1)
St Phillips Christian Waratah (5)
Draw branch
St Phillips Waratah (4)
Draw branch
St Phillips Waratah (0)
CC Waratah (2)
Tomaree (2)
Draw branch
Francis Greenway (0)
Francis Greenway (3)
St Pius X Adamstown (5)
Draw branch
St Pius X Adamstown (5)
Draw branch
St Pius X Adamstown (1)
Draw branch
St Pius X Adamstown (0)
Kotara (1)
Hunter River
Draw branch
Hunter River (0)
BYE
CC Wallsend (1/3)
Draw branch
Merewether (0)
Draw branch
Macquarie College (0)
Merewether (1/4)
Macquarie College (2)
Draw branch
Macquarie College (1)
Newcastle Grammar (0)
Qualifying Round 19/03/10
Hunter School of PA (1) v Newcastle Grammer (3)
_________________________________________
Winner Area 6C v Winner Area 6D
Lambton (1) v Hunter Sports (3)

Bill Turner Cup 2010 : Area 6D NNSW – Lake Macquarie

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (3)
Draw branch
Hunter Sports (2)
Draw branch
Hunter Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Whitebridge (10)
Draw branch
Whitebridge (3)
Draw branch
Whitebridge (2)
Swansea (0)
St Pauls, Booragul (2)
Draw branch
Cardiff (0)
Cardiff (4)
Avondale College (2)
Draw branch
Avondale College (1)
Draw branch
West Wallsend (0)
Draw branch
Warners Bay (0)
Lake Macquarie (0)
St Marys Gateshead (2)
Draw branch
West Wallsend (3)
West Wallsend (3)
Toronto (6)
Draw branch
Toronto (1)
Draw branch
Warners Bay (1)
Morisset (1)
Warners Bay (7)
Draw branch
Warners Bay (2)
Glendale (0)
Winner Area 6D v Winner Area 6C Winner 6C/D v Winner Area 6A/B Hunter Sports (3) v Lambton (1) Hunter Sports (3) v St Clare Taree (0)

Bill Turner Cup 2010 Area 7A NNSW – Upper Hunter and Coalfields

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

ASC St Peters Maitland (14)
Draw branch
ASC St Peters (5)
Draw branch
ASC St Peters (3)
Draw branch
ASC St Peters (3)
Draw branch
ASC St Peters
Cessnock (0)
Kurri Kurri (0)
Draw branch
Maitland (0)
Maitland (3*)
Hunter Valley Grammar (5)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (7)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (0)
Maitland Grossman (1)
Singleton (11)
Draw branch
Singleton (2)
Scone Grammar (0)
Dungog (4)
Draw branch
Dungog (0)
Draw branch
St Josephs Lochinvar (1)
Draw branch
Mount View (1)
St Josephs Aberdeen (1)
ASC St Josephs Lochinvar (6)
Draw branch
St Josephs Lochinvar (1)
St Catherines Singleton (2)
Mount View Cessnock (2)
Draw branch
Mount View (5)
Draw branch
Mount View (2)
Rutherford (1)
BYE
Draw branch
Scone (0)
Scone
Winner 7A v Winner 7B
ASC St Peters Maitland (3) v Gosford (2)

Bill Turner Cup 2010 : Area 7B NNSW – Central Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

St. Edwards Gosford (6)
Draw branch
St Edwards Gosford (3)
Draw branch
St Edwards Gosford (4)
Draw branch
St Edwards Gosford (1)
Draw branch
Gosford
Erina (0)
Terrigal
Draw branch
Terrigal (1)
BYE
CC Adventist (0)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (3)
Draw branch
TLC Tumbi Umbi (1)
TLC Tumbi Umbi (1)
Henry Kendall (0)
Draw branch
Kincumber (2)
Kincumber (4)
Gosford (2)
Draw branch
Gosford (2)
Draw branch
Gosford (2)
Draw branch
Gosford (2)
Narara Valley (0)
Wadalba Community (3)
Draw branch
Wadalba Community (0)
TLC Berkeley Vale (2)
Mackillop Catholic, Warnervale (3*)
Draw branch
Mackillop Catholic Warnervale (4)
Draw branch
Mackillop Catholic (0)
Northlakes (0)
St Peters Tuggerah Lakes
Draw branch
St Peter’s Tuggerah Lakes (0)
BYE
Winner 7B v Winner 7A
Gosford (2) v ASC St Peters Maitland (3)

Bill Turner Cup 2010 : Area 8 Sydney Central

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

30/04/10

Round 5
11/06/10
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Bass (1)
Draw branch
Birrong Boys (1)
Draw branch
Picnic Point (0)
Birrong Boys (6)
Picnic Point
Draw branch
Picnic Point (3)
BYE
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sport
Draw branch
The Hills Sports (2)
Draw branch
The Hills Sports (2)
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Condell Park
Draw branch
Condell Park (1)
Draw branch
East Hills Boys (0)
BYE
East Hills Boys
Draw branch
East Hills Boys (2)
BYE
All Saints Lakemba
Draw branch
All Saints Lakemba (4)
Draw branch
All Saints Lakemba (2)
Draw branch
All Saints Lakemba (2)
Draw branch
All Saints Lakemba (1)
BYE
Belmore Boys (0)
Draw branch
DLS Ashfield (2)
DLS Ashfield (3*)
SSC Leichhardt (1)
Draw branch
Trinity Grammar (1/3)
Draw branch
Homebush Boys (0)
Trinity Grammar (7)
Homebush Boys (4)
Draw branch
Homebush Boys (1/4)
Concord (1)
Northmead
Draw branch
Northmead (1)
Draw branch
Greystanes (3*)
Draw branch
Greystanes (0)
BYE
Greystanes
Draw branch
Greystanes (4)
BYE
Merrylands
Draw branch
Merrylands (3*)
Draw branch
Merrylands (0)
BYE
BYE Seven Hills (0)
Seven Hills
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 9 Sydney North

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3
14/05/10
Round 4

28/05/10

Round 5
11/06/10
Epping Boys
Draw branch
Epping Boys (8)
Draw branch
Epping Boys (6)
Draw branch
Epping Boys (1)
Draw branch
Killarney Heights (2)
Draw branch
Killara
BYE
BYE
Draw branch
Arden Anglican (0)
Arden Anglican Epping
Pennant Hills (1) Muirfield (2)
Draw branch
Marsden (1)
Muirfield (3)
Marsden
Draw branch
Marsden (4)
BYE
Pittwater
Draw branch
Pittwater (1)
Draw branch
Pittwater (2)
Draw branch
Killarney Heights (2)
BYE
Davidson (2)
Draw branch
Davidson (0)
NBC Balgowlah Boys (1)
Killarney Heights
Draw branch
Killarney Heights (6)
Draw branch
Killarney Heights (3)
BYE
St Augustines Brookvale (4)
Draw branch
St Augustines (2)
The Forest (0)
Galston Galston (1)
Draw branch
Cherrybrook (3)
Draw branch
Cherrybrook (0)
Draw branch
Killara (3)
BYE
Cherrybrook Tech
Draw branch
Cherrybrook (2)
BYE
William Clarke College (0)
Draw branch
Crestwood (8)
Draw branch
Crestwood (1)
Crestwood (2)
Kellyville
Draw branch
Kellyville (0)
BYE
Killara
Draw branch
Killara (4)
Draw branch
Killara (7)
Draw branch
Killara (7)
BYE
Asquith Boys
Draw branch
Asquith Boys (1)
BYE
Narrabeen Sports
Draw branch
Narrabeen Sports (1)
Draw branch
NBC Cromer (1)
BYE
BYE
Draw branch
NBC Cromer (2)
NBC Cromer
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 10 Sydney West

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Colo (10)
Draw branch
Colo (2)
Draw branch
Colo (2)
Draw branch
Colo (2)
Draw branch
Colo (2)
Draw branch
Colo
Hawkesbury (1)
Winmalee (2)
Draw branch
Winmalee (1)
Emmaus Catholic St Marys (1)
Penrith Anglican (4)
Draw branch
Penrith Anglican (2)
Draw branch
Penrith Anglican (0)
St Agnes Rooty Hill (1)
Bede Polding College Windsor
Draw branch
Bede Polding College (1)
BYE
Erskine Park
Draw branch
Erskine Park (1)
Draw branch
Springwood (1/5)
Draw branch
Springwood (0)
BYE
Blaxland (o)
Draw branch
Springwood (3)
Springwood (1)
Kingswood
Draw branch
Kingswood (0)
Draw branch
St Clair (1/4)
BYE
St Columbas Springwood (0)
Draw branch
St Clair (4)
St Clair (3*)
Pat Bros Blacktown (4)
Draw branch
Pat Bros Blacktown(4)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (3*)
Draw branch
Pat Bros Blacktown (1/4)
Draw branch
St Dominics Penrith (1)
Doonside (1)
Mitchell (9)
Draw branch
Mitchell (0)
Riverstone (0)
Quakers Hill (2)
Draw branch
Quakers Hill (0)
Draw branch
Castle Hill (0)
Blacktown Boys (1)
Castle Hill (3/4)
Draw branch
Castle Hill (1)
Norwest Christian (3/2)
St Dominics Penrith
Draw branch
St Dominics Penrith (5)
Draw branch
St Dominics Penrith (4)
Draw branch
St Dominics Penrith (1/5)
BYE
Penrith (2)
Draw branch
Penrith (0)
Glenmore Park (1)
John Wycliffe Blaxland (6)
Draw branch
John Wycliffe (0)
Draw branch
St Pauls Grammar (0)
Heritage College Kemps Creek (0)
Jamison (1)
Draw branch
St Paul’s Grammar (5)
St Pauls Grammar Penrith (3)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 11 Sydney East

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (5)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Woolooware (1)
Draw branch
Port Hacking (0)
Draw branch
Kirrawee (2)
Port Hacking (5)
Kirrawee (6)
Draw branch
Kirrawee (3)
Gymea (0)
Sylvania (2)
Draw branch
Caringbah (7)
Draw branch
Caringbah (0)
Draw branch
Menai (0)
Caringbah (5)
Jannali (2/6)
Draw branch
Jannali (1)
Lucas Heights Community (2/5)
Heathcote (4)
Draw branch
Menai (4)
Draw branch
Menai (5)
Menai (5)
Kingsgrove (5)
Draw branch
Kingsgrove (3)
Blakehurst (1)
Marist College Penshurst
Draw branch
Marist College Penshurst (3)
Draw branch
Marist Penshurst (1)
Draw branch
Kogarah (3)
Draw branch
Kogarah (0)
BYE
BYE
Draw branch
Sydney Tech (0)
Sydney Tech
James Cook Boys
Draw branch
James Cook Boys (0)
Draw branch
Kogarah (2)
BYE
Kogarah
Draw branch
Kogarah (2)
BYE
St Spyridon College Maroubra
Draw branch
St Spyridon Maroubra (0)
Draw branch
Rose Bay Secondary (4)
Draw branch
Rose Bay Secondary (1)
BYE
Rose Bay Secondary
Draw branch
Rose Bay Secondary (3*)
BYE
Moriah College, Bellevue Hill
Draw branch
Moriah College Bellevue Hill (0)
Draw branch
Sydney Boys (1)
BYE
BYE
Draw branch
Sydney Boys (3*)
Sydney Boys
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 12 Sydney South West

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (5)
Draw branch
Westfields Sports (9)
Draw branch
Westfields Sports (4)
Draw branch
Westfields Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
All Saints Liverpool
Draw branch
All Saints Liverpool (5)
Draw branch
All Saints Liverpool (0)
BYE
Bonnyrigg (0)
Draw branch
Prairiewood (2)
Prairiewood (3*)
Freeman Catholic
Draw branch
Freeman Catholic (7)
Draw branch
Freeman Catholic (4)
Draw branch
Freeman Catholic (1)
BYE
Fairvale (0)
Draw branch
Holsworthy (0)
Holsworthy (2)
Cecil Hills
Draw branch
Cecil Hills (1)
Draw branch
Cecil Hills (1)
BYE
Ashcroft (0)
Draw branch
St Marks Coptic (0)
St Marks Coptic (3*)
Ambarvale
Draw branch
Ambarvale (3)
Draw branch
Ambarvale (3)
Draw branch
John Edmondson (2)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (0)
BYE
Elizabeth Macarthur
Draw branch
Elizabeth Macarthur (2)
BYE
Leumeah (3*)
Draw branch
Leumeah (0)
Draw branch
John Edmondson (4)
Sarah Redfern (0)
John Edmondson (6)
Draw branch
John Edmondson (3*)
John Therry Campbelltown (0)
Pat Bros Fairfield
Draw branch
Pat Bros Fairfield (6)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (4)
Draw branch
Pat Bros Fairfield (6)
BYE
BYE
Draw branch
Fairfield (2)
Fairfield
Miller
Draw branch
Miller (0)
Draw branch
Liverpool Boys (2)
BYE
Cabramatta (2)
Draw branch
Liverpool Boys (3*)
Liverpool Boys (6)
Qualifying Round

Bill Turner Cup 2010 : Area 13A Southern NSW

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Monaro
Draw branch
Monaro (1)
Draw branch
Karabar (1)
Draw branch
Trinity Goulburn (4)
Draw branch
Trinity Goulburn
BYE
Karabar (7)
Draw branch
Karabar (2)
Crookwell (5)
Trinity College Goulburn
Draw branch
Trinity Goulburn (3)
Draw branch
Trinity Goulburn (4)
BYE
Braidwood Central (1)
Draw branch
Yass (0)
Yass (5)
Carroll College Broulee
Draw branch
Carroll College (8)
Draw branch
Carroll College (0)
Draw branch
Eden (0)
BYE
Moruya
Draw branch
Moruya (0)
BYE
Bega
Draw branch
Bega (0)
Draw branch
Eden (4)
BYE
Narooma (0)
Draw branch
Eden (4)
Eden (14)
Winner Area 13 A     v    Winner Area 13 B
Trinity Goulburn (0)  v    Lynham (7)

Bill Turner Cup 2010 : Area 13B ACT

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Daramalan
Draw branch
Daramalan
Draw branch
Daramalan (0)
Draw branch
Lyneham
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
BYE
Draw branch
Alfred Deakin (0)
Draw branch
Lyneham (6)
Alfred Deakin
BYE
Draw branch
Lyneham (3)
Lyneham
Winner Area 13 B  v Winner   Area 13 A
Lyneham  (7)        v  Trinity Goulburn (0)

Bill Turner Cup 2010 : Area 13C Victoria

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Bendigo South East College
Draw branch
Bendigo South East (1)
Draw branch
Weeroona (0)
Draw branch
*Wodonga Catholic
BYE
Weeroona
Draw branch
Weeroona (2)
BYE
Wodonga Catholic College
Draw branch
Wodonga Catholic (1)
Draw branch
Wodonga Catholic (5)
BYE
Notre Dame Shepparton (3)
Draw branch
Notre Dame (0)
Galen Catholic Wangaratta (0)
* Winner of this match to play St Albans Secondary College in the area final
Wodonga Catholic  (0) v  St Albans College (2)

Bill Turner Cup 2010 : Area 14 Riverina

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Wade
Draw branch
Wade (0)
Draw branch
Marian College (4)
Draw branch
Marian College (7)
Draw branch
Marian College (2)
Draw branch
Wagga Wagga
BYE
Griffith (0)
Draw branch
Marian College (1)
Marian College Griffith (8)
Leeton (1)
Draw branch
St Francis Leeton (3*)
Draw branch
St Francis Leeton (1)
St Francis Leeton (3)
BYE
Draw branch
Deniliquin (0)
Deniliquin
Coleambally Central (0)
Draw branch
Hillston Central (3*)
Draw branch
Hillston Central
Draw branch
Finley (0)
Hillston Central (3*)
Hay
Draw branch
Hay (0)
BYE
Balranald  Central (0)
Draw branch
Barham (0)
Draw branch
Finley
Barham (3*)
Tooleybuc  Central (1)
Draw branch
Finley (3)
Finley (7)
Scots College Albury (2)
Draw branch
Xavier Albury (0)
Draw branch
Albury (4)
Draw branch
Albury (1)
Draw branch
Wagga Wagga (4)
Xavier Albury (3)
James Fallon (0)
Draw branch
Albury (6)
Albury (4)
Junee (1)
Draw branch
Tumut (0)
Draw branch
Cootamundra (1)
Tumut (5)
Cootamundra (3*)
Draw branch
Cootamundra (3*)
Temora (0)
Wagga Wagga
Draw branch
Wagga Wagga (4)
Draw branch
Wagga Wagga (2)
Draw branch
Wagga Wagga (6)
BYE
Kildare Catholic (1)
Draw branch
Kooringal (1)
Kooringal (2)
Mater Dei Wagga (1)
Draw branch
Riverina Anglican (1)
Draw branch
Riverina Anglican (1)
Riverina Anglican (2)
Mount Austin (0)
Draw branch
Wagga Christian (0)
Wagga Christian (3*)
Qualifying Round 19/03/10
A. James Fallon  (3*) v Murray (0)

Bill Turner Cup 2010 : Area 15 Western NSW

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Bathurst (3)
Draw branch
Bathurst (3)
Draw branch
Bathurst (1/3)
Draw branch
St Johns Dubbo (1/3)
Draw branch
Orange
Blayney (1)
Cowra (4)
Draw branch
Cowra (0)
Parkes (2)
South Dubbo
Draw branch
South Dubbo (0)
Draw branch
St Johns Dubbo (1/4)
BYE
St Johns Dubbo (6)
Draw branch
St Johns Dubbo (6)
Delroy (0)
Kelso (3*)
Draw branch
Kelso (2)
Draw branch
Kelso (2)
Draw branch
Orange (1/4)
La Salle Lithgow (0)
Mudgee
Draw branch
Mudgee (0)
BYE
Canobolas (2)
Draw branch
James Sheahan (0)
Draw branch
Orange (3)
James Sheahan (5)
Orange (6)
Draw branch
Orange (4)
Orange Christian (0)
Qualifying Round – Not Applicable

Bill Turner Cup 2010 : Area 16 NSW South Coast

Round 1

01/04/10

Round 2

30/04/10

Round 3

14/05/10

Round 4

28/05/10

Round 5

11/06/10

Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (4)
Draw branch
Illawarra Sports (0/4)
Draw branch
IllawarraSports (3)
Draw branch
Illawarra Sports
BYE
BYE
Draw branch
Bye
BYE
Albion Park (3*)
Draw branch
Albion Park (2)
Draw branch
Albion Park (0)
St Josephs (0)
Oak Flats
Draw branch
Oak Flats (0)
BYE
Dapto (0)
Draw branch
Corpus Christi (4)
Draw branch
Corpus Christi (0)
Draw branch
Keira (0/3)
Corpus Christi (8)
Warilla (16)
Draw branch
Warilla (3)
Lake Illawarra (0)
Smiths Hill (0)
Draw branch
Illawarra Grammar (3)
Draw branch
Keira (2)
Illawarra Grammar (1)
Keira (15)
Draw branch
Keira (4)
Wollongong (0)
Holy Spirit Bellambi (3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (1)
Draw branch
Edmund Rice (0)
Bulli (2)
Woonona
Draw branch
Woonona (0)
BYE
Moss Vale (7)
Draw branch
Moss Vale (2)
Draw branch
Moss Vale (0)
Bowral (2)
BYE
Draw branch
Kiama (0)
Kiama
Ulladulla (0)
Draw branch
Vincentia (1)
Draw branch
Nowra (0)
Draw branch
Edmund Rice (2)
Vincentia (4)
Nowra
Draw branch
Nowra (2)
BYE
Bomaderry
Draw branch
Bomaderry (2)
Draw branch
Edmund Rice (1)
BYE
Edmund Rice College (1)
Draw branch
Edmund Rice (4)
Figtree (0)
Qualifying Round – Not Applicable

Bill Turner Cup 2010 – Final 32

Round 5
11/6/2010
Round 6
2/7/2010
Quarter Finals
13/8/2010
Semi-Finals
7/9/2010
Final  8/9/2010
Cairns (2)
Draw branch
Cairns (1)
Draw branch
Cairns (0)
Draw branch
Cavendish Road (0)
Draw branch
Bossley Park (1)
Draw branch
Westfields Sports
Ignatius Park (1)
Emmaus (0)
Draw branch
Kawana Waters (0)
Kawana Waters (1)
Toowoomba Grammar (1)
Draw branch
Brisbane Grammar (1)
Draw branch
Cavendish Road (2)
Brisbane Grammar (2)
Cavendish Road (1)
Draw branch
Cavendish Road (3)
John Paul (0)
Oxley (0)
Draw branch
St Johns Woodlawn (4)
Draw branch
St Johns Woodlawn (o)
Draw branch
Bossley Park (2)
St Johns Woodlawn (5)
St Clare Taree (0)
Draw branch
Hunter Sports (1)
Hunter Sports (3)
ASC St Peters Maitland (3)
Draw branch
ASC St Peters Maitland (0)
Draw branch
Bossley Park (2)
Gosford (2)
Bossley Park (3)
Draw branch
Bossley Park (1)
All Saints Lakemba (1)
Killarney Heights (2)
Draw branch
Killara (3)
Draw branch
Killara (0)
Draw branch
Westfields Sports (7)
Draw branch
Westfields Sports (4)
Killara (3)
Colo (2)
Draw branch
Colo (0)
St Dominics Penrith (1)
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Westfields Sports (3)
Kogarah (o)
Westfields Sports (4)
Draw branch
Westfields Sports (4)
Pat Bros. Fairfield (0)
Lyneham (2)
Draw branch
Lyneham (6)
Draw branch
Lyneham (2)
Draw branch
Illawarra Sports (2)
St Albans College (0)
Marian College Griffith (2)
Draw branch
Wagga Wagga (1)
Wagga Wagga (4)
St Johns Dubbo (1/3)
Draw branch
Orange (1)
Draw branch
Illawarra Sports (3)
Orange (1/4)
Illawarra Sports (3)
Draw branch
Illawarra Sports (4)
Edmund Rice (0)
Be Sociable, Share!