2012 Bill Turner Trophy Results

Congratulations to everyone from the top 32 teams in 2012:

Cup – Cairns, John Paul College, Ipswich Grammar, Toowoomba Grammar, Maribyrnong, Marian College, St Johns Dubbo, Holy Spirit Bellambi, Oxley, St Phillips Christian Newcastle, Central Coast Grammar, Hills Sports, Marsden, Menai, Bossley Park, and Westfields.

Trophy – Burdekin Catholic, Palm Beach Currumbin, St Patricks Gympie, St Josephs Stanthorpe, Bendigo South East, Wade, Red Bend College, Hills Sports, Trinity Lismore, Bellingen, Wauchope, Hunter Sports, Endeavour Sports, Cheltenham Girls,  Westfields and Nowra.

The 2012 Winners were Maribyrnong College, Victoria (Cup) and Westfields Sports High, NSW (Trophy).

 

2012 Trophy Final

September 5, 2012

in News

By Ray Sandell – Bill Turner Media – Reporter

The local Western Sydney derby girl’s Bill Turner Trophy Final between The Hills Sports and Westfields Sports was a highly competitive game.

From the kickoff both teams went all out for goals and Westfields took first honours with a well taken goal by Rhianna Pollicina who cleverly lobbed a loose ball over Hills’ goalkeeper Kate Hinton into the net.

Six minutes later Pollicina was brought down in the Hill’s penalty area and Iesha Jeffrey converted from the penalty spot with a low shot into the left hand corner of the net, giving Westfields a two nil lead.

Westfields continued to attack the Hills goal with Pollicina especially, causing many problems for the Hills defence. At the 25 minute mark she narrowly missed with a curling shot from 18 metres.

A minute later, Hills had a good opportunity when Caelah Stanley picked up a clearance and forced a brave save from Jessica Urquhart at Stanley’s feet to prevent a goal.

Half time arrived with Westfields leading 2-0.

Two minutes after the resumption Hills suffered a big disappointment when hardworking defender Tara Pender had to leave the field with a bad injury.

This did not stop Hills from again making every effort to get back into the game with a series of persistent attacks on the Westfield goal.

Jessica Urquhart and her defence were, however, well up to the task and it was again Pollicina who had the next opportunity with a long range shot that just sailed over the Hills crossbar.

Nine minutes from full time, Hills again attacked and Caelah Stanley saw her shot from just inside the penalty area curve past the goalpost.

Despite a last minute effort from Hiils, Westfields’ defence held out as they had done the entire game and their two goals were enough to give them The Bill Turner Trophy for the fourth time in the last five years, being runners up in 2011.

Westfields Sports NSW 2 (Rhianna Pollicina 8m, Iesha Jeffery 15m pen) beat The Hills Sports 0.
Player of the final: Rhianna Pollicina (Westfields); Player of the series: Laura Sevil (Palm Beach Currumbin).

Third place play-off: Palm Beach Currumbin Qld 1 (Katherine Ploog) beat Hunter Sports High 0.

 

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 1 Peninsula – North Queensland

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

St Stephen’s Mareeba
Draw branch
St Stephen’s Mareeba (3*)
Draw branch
St Stephen’s Mareeba (0)
Draw branch
St Monica’s (1)
Draw branch
Cairns (0)
Draw branch
Burdekin Catholic
Bye
Dimbulah
Draw branch
Dimbulah (0)
Bye
Trinity Bay (6)
Draw branch
Trinity Bay (2)
Draw branch
St Monica’s (3*)
Smithfield (2)
Bye
Draw branch
St Monica’s (3)
St Monica’s
Bye
Draw branch
St Andrew’s (2)
Draw branch
Cairns (2/3)
Draw branch
Cairns (2)
St Andrews
Cairns (8)
Draw branch
Cairns (7)
St Mary’s (0)
Trinity Anglican
Draw branch
Trinity Anglican (1)
Draw branch
Good Counsel (2/2)
Bye
Good Counsel (3)
Draw branch
Good Counsel (2)
Innisfail (1)
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Ryan (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Kirwan (1)
Draw branch
Ryan (9)
Draw branch
Ryan
Ryan (7)
William Ross
Draw branch
William Ross (1)
Bye
Home Hill
Draw branch
Home Hill (1)
Draw branch
Burdekin Catholic (1)
Draw branch
Burdekin Catholic (5)
Bye
Burdekin Catholic (4)
Draw branch
Burdekin Catholic (3)
Bowen (1)
Holy Spirit (3)
Draw branch
Holy Spirit (2)
Draw branch
Holy Spirit (0)
Mackay North (2)
Bye
Draw branch
Mackay (1)
Mackay
Qualifying Round: QA Bentley Park (0) v St Mary’s (1)

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 2 Wide Bay – Sunshine Coast – Brisbane North

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

Urangan (2)
Draw branch
Urangan (1)
Draw branch
Xavier (1)
Draw branch
St Patrick’s Gympie (3)
Draw branch
St Patrick’s Gympie (3)
Draw branch
St Patrick’s Gympie
St James’ Lutheran (0)
Xavier
Draw branch
Xavier (2)
Bye
St Patrick’s Gympie
Draw branch
St Patrick’s Gympie (2)
Draw branch
St Patrick’s Gympie (3)
Bye
Gympie
Draw branch
Gympie (0)
Bye
St Teresa’s
Draw branch
St Teresa’s
Draw branch
St Teresa’s (1)
Draw branch
Chancellor (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Chancellor (2)
Draw branch
Chancellor (2)
Draw branch
Chancellor (3)
Maroochydore (1)
Kawana Waters
Draw branch
Kawana Waters (0)
Bye
North Lakes
Draw branch
North Lakes (0)
Draw branch
Redcliffe (1) AET
Draw branch
Redcliffe (0)
Draw branch
Albany Creek (1)
Bye
Redcliffe
Draw branch
Redcliffe (8)
Bye
Grace Lutheran
Draw branch
Grace Lutheran (3*)
Draw branch
Grace (0)
Bye
Clontarf Beach
Draw branch
Clontarf Beach (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Albany Creek (6)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
The Gap
Draw branch
The Gap (3)
Draw branch
Albany Creek
Bye
Albany Creek
Draw branch
Albany Creek (4)
Bye

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 3 Darling Downs

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

Nanango
Draw branch
Nanango (3)
Draw branch
Nanango (0)
Draw branch
Southern Cross (0)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (1)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe
Bye
Kingaroy
Draw branch
Kingaroy (0)
Bye
Southern Cross Dalby
Draw branch
Southern Cross Dalby (2)
Draw branch
Southern Cross (3)
Bye
Dalby
Draw branch
Dalby (1)
Bye
Harristown
Draw branch
Harristown
Draw branch
Harristown (1)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (4)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
St Joseph’s Toowoomba
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (3)
Draw branch
St Joseph’s Toowoomba (2)
Bye
Downlands
Draw branch
Downlands (0)
Bye
St Ursula’s Toowoomba
Draw branch
St Ursula’s
Draw branch
St Ursula’s (3)
Draw branch
St Ursula’s (0)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (2) AET
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Lockyer
Draw branch
Lockyer
Draw branch
Lockyer (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe
Draw branch
Stanthorpe (2)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (1) AET
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Warwick
Draw branch
Warwick (2)
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (4)
Bye
St Joseph’s Stanthorpe
Draw branch
St Joseph’s Stanthorpe (7)
Bye

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 4 Brisbane South/West – Gold Coast

Round 1

11/05/12

Round 2

25/05/12

Round 3

08/06/12

Round 4

22/06/12

Round 5

20/07/12

Ferny Grove
Draw branch
Ferny Grove (4)
Draw branch
Ferny Grove (5)
Draw branch
Cleveland (0)
Draw branch
Cavendish Road (2/3)
Draw branch
Palm Beach-Currumbin
Bye
West Moreton Anglican (3)
Draw branch
West Moreton Anglican (1)
Redbank Plains (0)
Cleveland
Draw branch
Cleveland (3*)
Draw branch
Cleveland (6)
Bye
Mansfield
Draw branch
Mansfield (0)
Bye
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road
Draw branch
Cavendish Road (9)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Beaudesert ( 3*)
Draw branch
Beaudesert (4)
Draw branch
Beaudesert (1)
Draw branch
Beaudesert (0)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (2/4)
Park Ridge (0)
Marsden (3*)
Draw branch
Marsden (1)
Ormeau Woods (0)
St Andrew’s Lutheran
Draw branch
St Andrew’s Lutheran (2)
Draw branch
St Andrew’s Lutheran (0)
Bye
Robina
Draw branch
Robina (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Palm Beach Currumbin (1)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Palm Beach Currumbin
Bye
Bye
Draw branch
Palm Beach Currumbin
Palm Beach Currumbin

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 5 – Far North Coast

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Trinity Catholic Lismore
Draw branch
Trinity Lismore (4)
Draw branch
Trinity Lismore (6)
Draw branch
Trinity Lismore (6)
Draw branch
Trinity Lismore (2)
Draw branch
Trinity Lismore
Bye
Alstonville (1)
Draw branch
St Johns Woodlawn (1)
St Johns Woodlawn (4)
Richmond River
Draw branch
Richmond River (4)
Draw branch
Richmond River (0)
Bye
Kadina
Draw branch
Kadina (1)
Bye
Evans River Community
Draw branch
Evans River (5)
Draw branch
Evans River (3)
Draw branch
Evans River (0)
Bye
Summerland Christian (1)
Draw branch
Casino Christian (0)
Casino Christian (6)
Lismore (3*)
Draw branch
Lismore (0)
Draw branch
Casino (2)
Kyogle (0)
Casino
Draw branch
Casino (6)
Bye
Kingscliff
Draw branch
Kingscliff (2)
Draw branch
Kingscliff (4)
Draw branch
Kingscliff (0)
Draw branch
Xavier Ballina (1)
Bye
Banora Point (0)
Draw branch
St Josephs (1)
St Josephs Banora Point (3*)
Lindisfarne Anglican (2)
Draw branch
Murwillumbah (1)
Draw branch
Wollumbin (1)
Murwillumbah (5)
Mount Saint Patrick (4)
Draw branch
Wollumbin (3)
Wollumbin (5)
Xavier CC Ballina
Draw branch
Xavier Ballina (3)
Draw branch
Xavier Ballina (1)
Draw branch
Xavier Ballina (2)
Bye
Mullumbimby
Draw branch
Mullumbimby (2)
Bye
Byron Bay (2)
Draw branch
Byron Bay (4)
Draw branch
Byron Bay (0)
Southern Cross Ballina (1)
Bye
Draw branch
Ballina (0)
Ballina
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 6A – NNSW – Mid North Coast

Round 1

05/04/12

Round 2
11/05/12
Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Bellingen (5)
Draw branch
Bellingen (6)
Draw branch
Bellingen (4)
Draw branch
Bellingen (2)
Draw branch
Bellingen
Dorrigo (0)
Coffs Harbour (8)
Draw branch
Coffs Harbour (2)
Orara (0)
Maclean (3)
Draw branch
McAuley Grafton (7)
Draw branch
McAuley Grafton (1)
McAuley Catholic Grafton (4)
South Grafton (1)
Draw branch
South Grafton (1)
Grafton (0)
Bishop Druitt Coffs Harbour
Draw branch
Bishop Druitt (3)
Draw branch
John Paul College (5)
Draw branch
John Paul College (1)
Bye
Toormina (1)
Draw branch
John Paul College (4)
John Paul College Coffs Harbour (7)
Woolgoolga
Draw branch
Woolgoolga (9)
Draw branch
Woolgoolga (1)
Bye
Macksville (0)
Draw branch
Nambucca Heads (0)
Nambucca Heads (3*)
Qualifying Round:
Bill Turner Trophy 2012 Area 6B NSW – North West / New England

Round 1
05/04/12
Round 2
11/05/12
Round 3
25/05/12
Round 4
08/06/12
Tenterfield (11)
Draw branch
Tenterfield (6)
Draw branch
Tenterfield (2)
Draw branch
Tenterfield (6)
Draw branch
Tenterfield
Glen Innes (0)
Guyra Central (3)
Draw branch
Guyra Central (0)
Holy Trinity Inverell (0)
Duval (2)
Draw branch
O’Connor Catholic (5)
Draw branch
O’Connor Catholic (1)
O’Connor Catholic Armidale (4)
Macintyre (1)
Draw branch
Armidale (1)
Armidale (3)
McCarthy Catholic, Tamworth (7)
Draw branch
McCarthy Catholic (1)
Draw branch
McCarthy Catholic (7)
Draw branch
McCarthy Catholic (0)
Carinya Christian (1)
Tamworth (8)
Draw branch
Tamworth (0)
Oxley (1)
Narrabri (1)
Draw branch
Gunnedah (3)
Draw branch
Gunnedah (1)
Gunnedah (7)
St Philomenas Moree (5)
Draw branch
St Philomenas (2)
Moree (3)
Qualifying Round:23/03/12
A. Inverell (0) v Macintyre (3)
Bill Turner Trophy 2012 Area 7A NNSW – Lower North Coast

Round 1
05/04/12
Round 2
11/05/12
Round 3
25/05/12
Round 4
08/06/12
Wauchope (6)
Draw branch
Wauchope (9)
Draw branch
Wauchope (5)
Draw branch
Wauchope (2)
Draw branch
Wauchope
Melville (0)
Port Macquarie (1)
Draw branch
Taree (1)
Taree (7)
St Pauls Kempsey (2)
Draw branch
St Pauls Kempsey (3)
Draw branch
St Pauls Kempsey (1)
Camden Haven (0)
St Columba Port Macquarie (3*)
Draw branch
St Columba (0)
Chatham (0)
St Josephs Port Macquarie (3)
Draw branch
St Josephs (1)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (2)
Draw branch
Wingham (0)
Westport (2)
St Clare’s Taree (0)
Draw branch
St Pauls Port Macquarie (2)
St Pauls Port Macquarie (3*)
Wingham (6)
Draw branch
Wingham (2)
Draw branch
Wingham (3)
GLC Forster (0)
Bulahdelah Central (0)
Draw branch
GLC Tuncurry (1)
GLC Tuncurry (4)
Qualifying Round: 23/03/12
A. Melville (10) v Heritage Christian Port Macquarie (1)
B.Westport (4) v Kempsey (3)
C. Gloucester (0) v GLC Tuncurry (13)

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 7B NNSW – Upper Hunter / Coalfields

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Maitland (1)
Draw branch
Rutherford (0)
Draw branch
ASC St Peters (2)
Draw branch
Maitland Grossmann (0)
Draw branch
Mount View
Rutherford (4)
ASC St Peters Maitland (4)
Draw branch
ASC St Peters (2)
Dungog (1)
Maitland Grossmann (9)
Draw branch
Maitland Grossmann (3)
Draw branch
Maitland Grossmann (3)
St Phillips Cessnock (1)
St Catherines Singleton (1)
Draw branch
Hunter Valley Grammar (1)
Hunter Valley Grammar (2)
Kurri Kurri (3)
Draw branch
Kurri Kurri (0/2)
Draw branch
Mount View (2)
Draw branch
Mount View (2)
Cessnock (0)
Mount View (6)
Draw branch
Mount View (0/3)
St Josephs Aberdeen (0)
Scone Grammar (1)
Draw branch
Scone (0)
Draw branch
ASC St Josephs (1)
Scone (5)
ASC St Josephs Lochinvar (3*)
Draw branch
ASC St Josephs (4)
Muswellbrook (0)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 8 NNSW – Newcastle / Lake Macquarie

Round 1

05/04/12

Round 2
11/05/12
Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports
Draw branch
Hunter Sports (11)
Draw branch
Hunter Sports (4)
Draw branch
Hunter Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Whitebridge (2)
Draw branch
Whitebridge (0)
Draw branch
Warners Bay (5)
Draw branch
Warners Bay (0)
West Wallsend (1)
Swansea (0)
Draw branch
Warners Bay (2)
Warners Bay (3*)
Glendale (0)
Draw branch
Avondale (2/1)
Draw branch
St Pauls Booragul (1)
Avondale College (4)
St Pauls Booragul (5)
Draw branch
St Pauls Booragul (2/3)
St Marys Gateshead (2)
Kotara
Draw branch
Kotara (7)
Draw branch
Kotara (2)
Draw branch
Kotara (1)
Draw branch
Lambton (0)
Bye
Macquarie College (12)
Draw branch
Macquarie College (3)
San Clemente (0)
CC Waratah (0)
Draw branch
Newcastle (0)
Draw branch
St Pius X (0)
Newcastle (8)
St Pius X Adamstown (5)
Draw branch
St Pius X (3)
CC Wallsend (0)
Merewether
Draw branch
Merewether (0)
Draw branch
Lambton (2)
Draw branch
Lambton (3)
Bye
Lambton (10)
Draw branch
Lambton (2)
Hunter School of PA (1)
St Phillips Christian Waratah (3*)
Draw branch
St Phillips Waratah (2)
Draw branch
St Phillips Waratah (1)
Hunter River (0)
Tomaree (9)
Draw branch
Tomaree (1)
Francis Greenway (2)
Qualifying Round: 23/03/12
A. St Pauls Booragul (3*) v Belmont Christian (0)
B. Lake Macquarie (0) v Avondale College (3*)
C. Morisset (0) v St Marys Gateshead (3*)

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 9A NNSW – Central Coast

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

St Peters Tuggerah (2)
Draw branch
St Peters Tuggerah (2)
Draw branch
St Peters Tuggerah (0)
Draw branch
Narara Valley (5)
Draw branch
Narara Valley
Wadalba Community (0)
TLC Berkeley Vale (5)
Draw branch
TLC Berkeley Vale (1)
Northlakes (1)
Mackillop Catholic Warnervale (1)
Draw branch
Narara Valley (12)
Draw branch
Narara Valley (3)
Narara Valley (6)
St Josephs East Gosford (2)
Draw branch
Terrigal (0)
Terrigal (5)
Central Coast Grammar (2)
Draw branch
CC Grammar (1)
Draw branch
Henry Kendall (3)
Draw branch
Kincumber (3)
Erina (0)
Henry Kendall (8)
Draw branch
Henry Kendall (9)
Kariong Mountains (0)
CC Adventist (0)
Draw branch
Kincumber (2)
Draw branch
Kincumber (5)
Kincumber (4)
Gosford (4)
Draw branch
Gosford (1)
Brisbane Waters Umina (0)
Qualifying Round: 23/03/12
Wadalba Community (2) v TLC Tumbi Umbi (0)

Narara Valley (13) v Gorokan (0)

 

Bill Turner Trophy 2012 NSW – Sydney East

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports
Draw branch
Endeavour Sports (7)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Port Hacking (2)
Draw branch
Port Hacking (1)
Draw branch
Port Hacking (0)
Sylvania (0)
Kingsgrove (3)
Draw branch
Kingsgrove (0)
All Saints Lakemba (2)
Caringbah (5)
Draw branch
Caringbah (1)
Draw branch
Woolooware (2)
Draw branch
Woolooware (0)
Jannali (2)
Woolooware (10)
Draw branch
Woolooware (5)
Lucas Heights Community (0)
Kirrawee (3)
Draw branch
St Patricks Sutherland (7)
Draw branch
St Patricks Sutherland (0)
St Patricks Sutherland (5)
Gymea (4)
Draw branch
Gymea (0)
GRC Penshurst Girls (0)
Qualifying Round: 23/03/12
A. All Saints Lakemba (5) v Blakehurst (3)
B. Lucas Heights Community (2) v Heathcote (1)
C. Menai (3) v St Patricks Sutherland (4)
D. St George Girls (3) v Gymea (8)
E. GRC Penshurst Girls (2) v JJ Cahill (1)

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 10 Sydney North

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Cheltenham Girls
Draw branch
Cheltenham Girls (6)
Draw branch
Cheltenham Girls (4)
Draw branch
Cheltenham Girls (2)
Draw branch
Cheltenham Girls (1)
Draw branch
Cheltenham Girls
Bye
Cherrybrook Tech (2)
Draw branch
Cherrybrook (0)
William Clarke College (1)
Castle Hill (1)
Draw branch
Galston(5)
Draw branch
Galston (2)
Galston (3)
Bye
Draw branch
Muirfield (0)
Muirfield
Riverside Girls
Draw branch
Riverside Girls (6)
Draw branch
Riverside Girls (2)
Draw branch
Riverside Girls (1)
Bye
SSC Leichhardt
Draw branch
SSC Leichhardt (0)
Bye
Pennant Hills (2)
Draw branch
Pennant Hills (2)
Draw branch
Pennant Hills (1)
Crestwood (0)
Marsden (0)
Draw branch
Arden Anglican (0)
Arden Anglican (3*)
NBC Mackellar Girls
Draw branch
NBC Mackellar Girls (4)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (6)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (11)
Draw branch
NBC Mackellar Girls (0)
Bye
NBC Cromer (0)
Draw branch
Barrenjoey (0)
Barrenjoey (5)
The Forest (1)
Draw branch
The Forest (4)
Draw branch
The Forest (1)
Davidson (0)
Killarney Heights
Draw branch
Killarney Heights (3)
Bye
Narrabeen Sports
Draw branch
Narrabeen Sports (3)
Draw branch
Narrabeen Sports (3)
Draw branch
Narrabeen Sports (0)
Bye
Pittwater
Draw branch
Pittwater (2)
Bye
Killara
Draw branch
Killara (0)
Draw branch
SCECGS Redlands (1)
Bye
Bye
Draw branch
SCECGS Redlands (1)
SCECGS Redlands
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 11 Sydney West

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

2206/12

The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports
Draw branch
The Hills Sports (7)
Draw branch
The Hills Sports (8)
Draw branch
The Hills Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
John Wycliffe Blaxland (5)
Draw branch
Wycliffe Christian (0)
Draw branch
Caroline Chisholm (5)
Draw branch
Caroline Chisholm (0)
Heritage College Kemps Creek (3)
Caroline Chisholm (9)
Draw branch
Caroline Chisholm (11)
Penrith (0)
Penrith Anglican (3*)
Draw branch
Penrith Anglican (0)
Draw branch
Kingswood (2)
Blaxland (0)
Kingswood (3*)
Draw branch
Kingswood (1)
Springwood (0)
Emmaus Catholic St Marys (0)
Draw branch
St Pauls Grammar (3)
Draw branch
St Pauls Grammar (0)
Draw branch
Colo (1)
Draw branch
Glenwood (0)
St Pauls Grammar Penrith (3*)
St Clair (3)
Draw branch
St Clair (2)
Erskine Park (0)
Bede Polding College Windsor (1)
Draw branch
Colo (5)
Draw branch
Colo (6)
Colo (2)
Winmalee (7)
Draw branch
Winmalee (1)
Hawkesbury (0)
Greystanes (3*)
Draw branch
Greystanes (2)
Draw branch
Rouse Hill (3)
Draw branch
Glenwood (2)
Evans (0)
Rouse Hill (1)
Draw branch
Rouse Hill (7)
Riverstone (0)
Quakers Hill (0)
Draw branch
Glenwood (4)
Draw branch
Glenwood (7)
Glenwood (4)
Bye
Draw branch
Glenmore Park (1)
Glenmore Park
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 12 Sydney South West

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports
Draw branch
Westfields Sports (13)
Draw branch
Westfields Sports (5)
Draw branch
Westfields Sports
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Elizabeth Macarthur
Draw branch
Elizabeth Macarthur (0)
Draw branch
John Edmondson (0)
Draw branch
Sule College (0)
Bye
John Edmondson (3*)
Draw branch
John Edmondson (3*)
Fairvale (0)
John Therry Campbelltown (3*)
Draw branch
John Therry (0)
Draw branch
Sule College (3*)
Fairfield (0)
Sule College Prestons (5)
Draw branch
Sule College (3*)
Bellfield College (0)
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park
Draw branch
Bossley Park (8)
Draw branch
Bossley Park (1)
Draw branch
Bossley Park (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Cecil Hills
Draw branch
Cecil Hills (4)
Draw branch
Cecil Hills (0)
Bye
Bye
Draw branch
Bonnyrigg (2)
Bonnyrigg
Freeman Catholic College (6)
Draw branch
Freeman Catholic (1)
Draw branch
Picnic Point (3*)
Draw branch
Picnic Point (0)
Prairiewood (0)
Bass (1)
Draw branch
Picnic Point (3)
Picnic Point (2)
Liverpool Girls (8)
Draw branch
Liverpool Girls (0)
Draw branch
Miller (0)
Condell Park (0)
Miller (10)
Draw branch
Miller (2)
Ashcroft (1)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 13A Southern NSW / ACT

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Bega
Draw branch
Bega (7)
Draw branch
Bega (0)
Draw branch
Moruya (3)
Draw branch
Moruya
Bye
Narooma (2)
Draw branch
Eden (0)
Eden (3)
Moruya (7)
Draw branch
Moruya (6)
Draw branch
Moruya (2)
Carroll College Broulee (0)
Braidwood Central (2)
Draw branch
Crookwell (0)
Crookwell (5)
Karabar (9)
Draw branch
Karabar (6)
Draw branch
Karabar (0)
Draw branch
St Clares College (0)
Monaro (0)
Bowral (3*)
Draw branch
Bowral (0)
Moss Vale (0)
Daramalan College (5)
Draw branch
Daramalan (0)
Draw branch
St Clares College (7)
Alfred Deakin (1)
Canberra Girls Grammar (1)
Draw branch
St Clares College (2)
St Clares College (3)
Qualifying Round: 23/03/12
Yass (1) v Karabar (8)

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 13B Victoria

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Wodonga Catholic
Draw branch
Wodonga Catholic
Draw branch
Wodonga Catholic (3)
Draw branch
Bendigo South East
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Draw branch
Bendigo South East (4)
Bye
Bye
Draw branch
Bendigo South East
Bendigo South East
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 14 Riverina

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

Round 5

22/06/12

Marian Catholic Griffith
Draw branch
Marian College (2)
Draw branch
Marian College (0)
Draw branch
Wade (13)
Draw branch
Wade (3)
Draw branch
Wade
Bye
Leeton (0)
Draw branch
Griffith (0)
Griffith (4)
St Francis Leeton (3*)
Draw branch
St Francis Leeton (0)
Draw branch
Wade (2)
Hillston Central (0)
Wade
Draw branch
Wade (3)
Bye
Hay
Draw branch
Hay (2)
Draw branch
Hay (2)
Draw branch
Hay (1)
Bye
Tooleybuc Central
Draw branch
Tooleybuc Central (1)
Bye
Finley
Draw branch
Finley (0)
Draw branch
Deniliquin (0)
Bye
Deniliquin
Draw branch
Deniliquin (4)
Bye
Cootamundra
Draw branch
Cootamundra (11)
Draw branch
Cootamundra (0)
Draw branch
Albury (3)
Draw branch
Albury (0)
Bye
Temora (3*)
Draw branch
Temora (0)
Junee (0)
Xavier Albury (0)
Draw branch
Albury (3*)
Draw branch
Albury (3)
Albury (8)
James Fallon (1)
Draw branch
Scots School (0)
Scots School Albury (10)
Mater Dei Wagga
Draw branch
Mater Dei (7)
Draw branch
Mater Dei (7)
Draw branch
Mater Dei (0)
Bye
Wagga Wagga (1)
Draw branch
Riverina Anglican (3)
Riverina Anglican College (5)
Wagga Christian School (1)
Draw branch
Kildare Catholic (5)
Draw branch
Kildare Catholic (0)
Kildare Catholic (6)
Kooringal (8)
Draw branch
Kooringal (0)
Mount Austin (1)
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 Area 15 Western NSW

Round 1

05/04/12

Round 2

11/05/12

Round 3

25/05/12

Round 4

08/06/12

James Sheahan (3)
Draw branch
James Sheahan (1)
Draw branch
James Sheahan (1)
Draw branch
James Sheahan (1/2)
Draw branch
Red Bend College
Blayney (0)
Mackillop Catholic Bathurst (4)
Draw branch
Mackillop (0)
Lithgow (0)
Kelso (3*)
Draw branch
Kelso (2)
Draw branch
Kelso (0)
La Salle Lithgow (0)
Bathurst (10)
Draw branch
Bathurst (1)
Mudgee (1)
Delroy (4)
Draw branch
Delroy (3*)
Draw branch
Delroy (0)
Draw branch
Red Bend College (1/3)
South Dubbo (3)
Cowra (8)
Draw branch
Cowra (0)
Canowindra (0)
St Johns Dubbo (6)
Draw branch
St Johns Dubbo (0)
Draw branch
Red Bend College (10)
Orange (0)
St Raphaels Cowra (4)
Draw branch
Red Bend College (3)
Red Bend College Forbes (6)
Qualifying Round:
Bill Turner Trophy 2012 Area 16 NSW South Coast

Round 1
05/04/12
Round 2
11/05/12
Round 3
25/05/12
Round 4
08/06/12
Round 5
22/06/12
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports
Draw branch
Illawarra Sports (2/3)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (1)
Draw branch
Bulli (3)
Draw branch
Nowra
Bye
Bye
Draw branch
Bye
Bye
Illawarra Grammar
Draw branch
Illawarra Grammar (1)
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (2/4)
Bye
Holy Spirit Bellambi
Draw branch
Holy Spirit Bellambi (8)
Bye
Figtree
Draw branch
Figtree (3*)
Draw branch
Figtree (1)
Draw branch
Bulli (2)
Bye
Corrimal
Draw branch
Corrimal (0)
Bye
Bulli
Draw branch
Bulli (3*)
Draw branch
Bulli (4)
Bye
Wollongong PA
Draw branch
Wollongong PA(0)
Bye
Warilla
Draw branch
Warilla (0)
Draw branch
Vincentia (0)
Draw branch
Nowra (3)
Draw branch
Nowra (4)
Bye
Kiama (0)
Draw branch
Vincentia (3*)
Vincentia (1)
Nowra (7)
Draw branch
Nowra (1)
Draw branch
Nowra (3*)
Nowra Anglican College (0)
Bomaderry (1)
Draw branch
Ulladulla (0)
Ulladulla (3)
Corpus Christi
Draw branch
Corpus Christi (1)
Draw branch
Albion Park (2)
Draw branch
Woonona (1)
Bye
Albion Park
Draw branch
Albion Park (3)
Bye
Woonona
Draw branch
Woonona (6)
Draw branch
Woonona (5)
Bye
Bye
Draw branch
Keira (0)
Keira
Qualifying Round:

 

Bill Turner Trophy 2012 – Final 32

Round 5 – June 22
Round 6 – July 27
Quarter Finals – Aug 10
Semi Finals – September 4
Final – September 5
Cairns (0)
Draw branch
Burdekin Catholic (0)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (3)
Draw branch
Palm Beach-Currumbin (1)
Draw branch
The Hills Sports (0)
Draw branch
Westfields Sports
Burdekin Catholic (1)
Cavendish Road (2/3)
Draw branch
Palm Beach Currumbin (2)
Palm Beach Currumbin (2/4)
St Patricks Gympie (3)
Draw branch
St Patricks Gympie (1) AET
Draw branch
St Patricks Gympie (0)
Albany Creek (1)
St Josephs Toowoomba (1)
Draw branch
St Josephs Stanthorpe (0)
St Josephs Stanthorpe (2)
Moruya (1)
Draw branch
Bendigo South East (2)
Draw branch
Wade (1)
Draw branch
The Hills Sports (5)
Bendigo South East (2)
Wade (3)
Draw branch
Wade (3)
Albury (0)
James Sheahan,Orange (1/2)
Draw branch
Red Bend College (0)
Draw branch
The Hills Sports (3)
Red Bend College, Forbes (1/3)
The Hills Sports (8)
Draw branch
The Hills Sports (8)
Glenwood (0)
Trinity College Lismore (2)
Draw branch
Trinity Lismore (1)
Draw branch
Bellingen (0)
Draw branch
Hunter Sports (1)
Draw branch
Westfields Sports (2)
Xavier Ballina (1)
Bellingen (2)
Draw branch
Bellingen (2)
Tenterfield (0)
Wauchope (3)
Draw branch
Wauchope (1)
Draw branch
Hunter Sports (6)
Mount View (0)
Hunter Sports (4)
Draw branch
Hunter Sports (3)
Lambton (0)
Narara Valley (0)
Draw branch
Endeavour Sports (1)
Draw branch
Endeavour Sports (0)
Draw branch
Westfields Sports (2)
Endeavour Sports (3)
Cheltenham Girls (1)
Draw branch
Cheltenham Girls (0)
NBC Mackellar Girls (0)
Westfields Sports (5)
Draw branch
Westfields Sports (4)
Draw branch
Westfields Sports (1)
Bossley Park (0)
Bulli (3)
Draw branch
Nowra (1)
Nowra (4)
Third Place Playoff:
Palm Beach Currumbin 1 d Hunter Sports 0
Be Sociable, Share!